DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Amerykański ksiądz na temat posynodalnej adhortacji: módlmy się o cud

Amerykański ksiądz na temat posynodalnej adhortacji: módlmy się o cud
ks. Charles Pope fot. YouTube / EWNT

„Szczerze, tutaj potrzeba cudu (…) doniesienia z Rzymu są okropne, w najgorszym przypadku ukazują rzeczy bezbożne, w najlepszym – zamieszanie i niepewność” – przekonuje ks. Charles Pope z USA, komentując podsumowujący amazoński synod dokument. Zdaniem kapłana, należy się modlić „o cud”, by papież w posynodalnej adhortacji „wywyższył i oddał chwałę Chrystusowi jako jedynej drodze do zbawienia”.

 

Posynodalny dokument potwierdził obawy wielu komentatorów życia Kościoła. Synod opowiedział się za wyświęcaniem na kapłanów żonatych mężczyzn (viri probati) na terenach Amazonii, przegłosowano utworzenie „amazońskiego rytu” Mszy Świętej, a także zaznaczono potrzebę (wypowiedzi hierarchów poza dokumentem) powołania kolejnego Synodu, tym razem dotyczącego diakonatu kobiet. Wprowadzone w Amazonii zmiany mogą (i prawdopodobnie zostaną) przeszczepione na Kościół w innych krajach, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec.

 

„Kościół jest w tym momencie głęboko podzielony. Ośmielę się stwierdzić, że znajduje się na skraju schizmy - o ile papież zawrze w swojej adhortacji propozycje dokumentu podsumowującego synod ” – przekonuje ks. Charles Pope na łamach „National Catholic Register”. „Musimy modlić się za papieża, by sprzeciwił się tym zmianom, tak jak w cudowny sposób Paweł VI w Humanae Vitae potwierdził katolicką naukę dotyczącą przeznaczenia ludzkiej seksualności i wynikający z tego sprzeciw wobec antykoncepcji. Dokonał tego wbrew naciskom, nakazującym podążanie z duchem czasu” – podkreśla ks. Charles Pope.

 

„Ale szczerze, tutaj potrzeba cudu. Papież Franciszek jest głęboko wplątany w Synod amazoński i jego następstwa. Nie ulega wątpliwości, że zgromadzenie zostało zapełnione liberalnymi – nawet radykalnymi – hierarchami, którzy przepchnęli wszystkie kwestie, których obawiali się zwyczajni katolicy (...) Franciszek był widocznym sterem obecnego synodu i wydaje się, że odrobił lekcję z poprzedniego, gdzie publicznie mu się sprzeciwiono. Tym razem procedowanie było utrzymywane na krótkiej smyczy, a konferencje prasowe mocno wyreżyserowane” – uważa kapłan.

 

Ks. Pope wskazuje na przykład Pawła VI jeszcze z jednego powodu. Wtedy nikt nie spodziewał się, że w Humane Vitae zostanie zawarty tak silny sprzeciw wobec antykoncepcji. Papież potwierdzając z całą stanowczością katolicką naukę zaskoczył wszystkich. Ks. Pope przekonuje, że był to cud. Jego zdaniem o podobny cud należy się modlić w związku z obecną sytuacją.

 

„Módlmy się o adhortację wywyższającą i oddającą chwałę Chrystusowi jako jedynej drodze do zbawienia. O adhortację niekoncentrującą się wyłącznie na zachowaniu czystego środowiska, ale na czystości duszy. O adhortację, która nie mówi o słuchaniu duchów lasów deszczowych - apeluje amerykański duchowny - tylko o słuchaniu Chrystusa, Wiecznego Słowa Ojca. O adhortację wzywającą nas do modlitwy, do przystępowania do sakramentów, do Słowa Bożego i do starożytnego, odwiecznego nauczania Kościoła. Módlmy się o adhortację, która odrzuci Pachamamę i wskażę na Maryję, która zaprowadzi nas do Jej Syna!”.

 

 

Źródło: ncregister.com

PR   


DATA: 2019-10-29 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
45
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

https://www.m.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy--gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html
9 miesięcy temu / Anna Lorenc
 
W Amazonii żyje 33 mln ludzi, którzy i tak żyją tak jak żyją.... to co robi Papież nie uważam za żadną herezję. Co na ten temat może wiedzieć katolik w Europie , który ma do swojego Kościoła parę km, wsiada w samochód jest na mszy świętej nawet codziennie? Żyjemy trochę w innej rzeczywistości i narzucanie na siłę naszego stylu jest bez sensu, Kościół próbował tego w czasach Świętej Inkwizycyj za którą się wstydzimy do dzisiaj.... Dialog , Chrystus powiedział BŁOGOSŁAWIENI CISI ALBOWIEM ONI POSIĄDĄ ZIEMIĘ, a Indianie Amazońscy to są własnie takimi ludźmi.
9 miesięcy temu / ando
 
Zadecydowalem.. W zwiazku z milczeniem mojego Biskupa w tak waznych kwestiach ,wysylam mu jutro list w ktorym informuje,ze przestaje lozyc i kontrybuowac finansowo na Kosciol ,ktory jest gluchy na apele wiernych.. Wielu moich przyjaciol juz to zrobilo.. Moze to otrzezwi co niektorych ...
9 miesięcy temu / Goral supreme
 
Pozbawiony dozywotnio i wyrzucony przez Franciszka z KK Ksiądz José Antonio Molina okazal sie niewinna ofiara spisku.. W październiku 2019 roku Isaí Ernesto Mendoza przyznał przed sądem, że jego oskarżenia były od początku kłamstwem i przeprosił publicznie ks. José Antonio Molinę za zniesławienie. Podobnie swoje zeznania odwołały wspomniane kobiety, ówczesny prokurator, który oskarżał kapłana, przyznał, że zarzuty były bezpodstawne i publicznie przeprosił ks. Molinę, a sąd całkowicie oczyścił go z zarzutów. Kto jednak odwoła nieodwołalną decyzję Watykanu o usunięciu księdza ze stanu kapłańskiego? Wg prawa kościelnego może to zrobić jedynie sam papież Franciszek. Z pedofilią w swoich szeregach Kościół musi z całą bezwzględnoscią walczyć, jednak nie może - kierowany naciskami z zewnątrz - walczyć działając po omacku: zbyt szybko i pochopnie wobec obwinionego, za to zbyt powściągliwie wobec prawdy.
9 miesięcy temu / Goral supreme
 
"Modlitwa nie tylko nie dąży do zniżenia Najwyższego ku nam, lecz, przeciwnie, jest "wzniesieniem duszy ku Bogu", jak uczą Ojcowie. Gdy modlimy się i jesteśmy wysłuchani, wydaje nam się, że wola Boga skłania się ku nam, ale to jedynie nasza się wznosi; zaczynamy pragnąć w czasie tego, czego Bóg chciał dla nas odwiecznie." z o. Reginald "Trzy okresy..." Bóg chciał dla nas odwiecznie, abyśmy żyli w czasach spełniającej się Apokalipsy...pytanie = o co Bóg chce abyśmy modlili się w tym czasie? czego mamy pragnąć, o co Boga prosić = aby nasza wola wznosiła się do woli Bożej? czy wolą Boga jest taki cud o jakim myśli Ksiądz z powyższego artykułu?
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Istnieje potrzeba uderzenia sie w piersi i uznania roznicy miedzy realnymi Katolikami a " katolikami deklarowanymi' w Polsce.. Utrzymywanie iluzji i klamstwa o rzekomym zbiorowym Katolicyzmie w Polsce 89 %-populacji nie sluzy Swietemu Katolickiemu,Kosciolowi Powszechnemu..
9 miesięcy temu / Goral supreme
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.