DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Amerykański egzorcysta: „aborcja to demoniczna ofiara”

Amerykański egzorcysta: „aborcja to demoniczna ofiara”
fot. YouTube / the Preachers

Ks. Gary Thomas, egzorcysta którego praca została przedstawiona w książce „The Rite”, a następnie w nakręconym na jej podstawie filmie powiedział, że aborcja to „ofiara demoniczna”, a szatan „nienawidzi rasy ludzkiej z zazdrości i wściekłości”.

 

Duchowny przypomniał podczas jednego ze spotkań, że aborcja jest „demoniczną ofiarą” a „szatan nienawidzi rasy ludzkiej, nienawidzi nas wszystkich z zazdrości i wściekłości”. Szatan wykorzystuje sytuacje by zniewolić człowieka, gdy ten nie ma relacji z Panem Bogiem lub ta relacja została zerwana np. wskutek aborcji czy zakazanych prze Kościół praktyk.

 

Ks. Thomas z kościoła pw. Najświętszego Serca w San Jose w Kalifornii, został wybrany przez swojego biskupa do nauki egzorcyzmowania w Rzymie. W 2005 roku praktykował on wypędzanie złych duchów pod okiem włoskiego kapłana, który wówczas przeprowadził z jego udziałem ponad 80 egzorcyzmów. Od tego czasu on sam  pracował nad setkami przypadków uwolnienia spod wpływów demonicznych i z demonicznego opętania.

 

Podczas konferencji dla młodych ludzi w kościele katolickim Matki Bożej Wniebowzięcia w Turlock w Kalifornii kapłan wygłosił wykład na temat egzorcyzmu i sposobów, w jakie demony mogą wkroczyć w nasze życie. „Zawsze szukamy tego, co mogłoby być przyczółkiem, do tego, że ponadnaturalna, innymi słowy, demoniczna istota, może wejść w życie tej osoby” – mówił.  „Tak więc, co chcę zrobić, to dać wam przykład dziewięciu zakazanych praktyk okultystycznych. Wśród pytań, które zadajemy jest to, czy kiedykolwiek miałaś aborcję? Czy kiedykolwiek uczestniczyłeś w aborcji? Jedną z zakazanych praktyk okultystycznych jest ofiara z ludzi” – tłumaczył.

 

„Aborcja to demoniczna ofiara” - powiedział. „Szatan nienawidzi rasy ludzkiej. Nienawidzi nas wszystkich z zazdrości i wściekłości”. Ks. Thomas wyjaśnił następnie, skąd pochodzi szatan - wymawiany po hebrajsku „Sah-ton” - i dlaczego on i inni upadli aniołowie gardzą istotami ludzkimi.

„Tak więc, skąd rzeczywiście ta inteligentna istota, szatan pochodzi? Bóg nie stworzył szatana, Bóg stworzył Lucyfera. A odrzucenie Boga przez Lucyfera wynikało z poczucia zazdrości z powodu decyzji Boga o stworzeniu rasy ludzkiej, mającej niższą naturę niż anielska” – wyjaśniał.

 

„Aniołowie są potężniejsi od nas. Są bardziej inteligentni niż my a ich poczucie wolnej woli jest o wiele bardziej żywe niż nasze i nie mają cielesnych ciał.  Są czystymi duchami” – tłumaczył młodym ludziom. Mówił o buncie Lucyfera w niebie i walce, jaką archanioł Michał wypowiedział szatanowi i 1/3 królestwa, która zbuntowała się przeciwko Bożej władzy z powodu stworzenia rasy ludzkiej.

„Tak więc imię Lucyfera zmieniło się - nie przez coś per se w Biblii”, powiedział ks. Thomas, ale „słowo szatan pochodzi od hebrajskiego Sah-ton [fonetycznie], co oznacza przeciwnika. Ponieważ Lucyfer nie był już w łączności z Bogiem, stał się przeciwnikiem Boga. Dlatego jego związek z Bogiem zmienił się, a więc zmieniło się jego imię ” – wskazywał.

 

Kontynuował: „Tak więc aborcja, ofiara z ludzi było to w dużej mierze zgodne z tym, co działo się w Starym Testamencie, przed Jezusem, w odniesieniu do kultur, w które Izraelici, którzy później stali się narodem żydowskim, byli uwikłani, zaangażowani (…) często historia Izraelitów pokazuje, oni sami stali się bardzo bałwochwalczy".

 

Duchowny tłumaczył, że oddawanie się wszelkim praktykom wróżbiarskim,  przywoływanie duchów, poszerzanie swojej wiedzy w nienaturalny sposób są demoniczne i stanowią zaproszenie dla szatana.

Dodał, że przyczółkiem, otwierającym drogę na jego wniknięcie jest także pozostawanie w stanie grzechu ciężkiego, poprzez który zrywamy łączność z Panem Bogiem. Poszukując tego „przyczółku” dla złych duchów, kapłan zadaje wiele pytań zwracającej się o pomoc osobie. Pytania zwykle dotyczącą aborcji, wykorzystywania seksualnego w przeszłości, relacji małżeńskich, całego kontekstu życia rodzinnego, ale także przeżytych w przeszłości traum.

 

Podkreślił, że 80 proc. przypadków, z którymi ma do czynienia wiązały się z wykorzystywaniem seksualnym, co wskazuje, jak straszną ranę zadaje się ofiarom takich postępowań.

Przypomina także, że szatan nie jest jedynie metaforą, ale realnym bytem. Podkreślił, jak ważne jest unikanie wszelkiego uzależnienia od nowinek technicznych i wszelkich praktyk, mających w nienaturalny sposób pomóc zdobyć wiedzę czy „udoskonalić się”. Podkreśla znaczenie Mszy świętej i realnej obecności Pana Jezusa w Eucharystii oraz moc wspólnotowej modlitwy. Szatan bowiem dąży do izolacji człowieka, by stał się on samotny.

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2019-05-14 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Beta Nie, pokazuje właśnie, jak wielkie znaczenie ma nasz rozum i nasza wola dana nam od Boga. To ostatecznie zawszecmy decydujemy czy wybieramy Boga czy Szatana.
5 miesięcy temu / Elle
 
jasne że ofiara, zobaczcie na jakie "wyżyny" prowadzi znane celebrytki. Na ich zgubę oczywiście.
5 miesięcy temu / gosc
 
...badcie zatem na poklony, ktore Wy uskuteczniacie, zginajac przy tym swe kolana, bo...to jest zemsta lucyfera na czlowieku za poklon, ktory odmowil Bogu.
5 miesięcy temu / mee...
 
Malachiasz 2:9
5 miesięcy temu / Grażyna
 
Prawda jest, ze szatan nas nienawidzi...jego bunt, sprzeniewierzenie sie Bogu ma swoj poczatek z chwila gdy Bog lucyferowi nakazal by oddal poklon czlowiekowi...odmowil, twierdzac, ze temu co cielesne - poklonu nie odda. Ale tak jak aborcja jest ofiara demoniczna, tak tez pedofilia oraz ofiary skladane lucyferowi z zywych niewinnych dzieci.
5 miesięcy temu / mee...
 
To jest usprawiedliwianie czynów ludzkich i czynienie nas bezmyslnymi?
5 miesięcy temu / Beta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.