DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Amerykański dyplomata potwierdza: wkrótce spotkanie Donald Trump - Andrzej Duda

Amerykański dyplomata potwierdza: wkrótce spotkanie Donald Trump - Andrzej Duda
Andrzej Duda i Donald Trump, fot. Jakub Szymczuk/KPRP

John Bolton, amerykański dyplomata i pracownik Białego Domu potwierdził, że w najbliższym czasie dojdzie w Waszyngtonie do spotkania pomiędzy prezydentem Donaldem Trumpem a prezydentem Andrzejem Dudą.  

 

Potwierdzają się dotychczasowe informacje mówiące o możliwości spotkania polskiego prezydenta z przywódcą Stanów Zjednoczonych. Kilka tygodni temu wspominali o tym przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz oficjalnie poinformował o tym ambasador John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego. Dodał również, że przygotowaniom do wizyty służyło m.in. spotkanie z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem.

 

Amerykański dyplomata udostępnił na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter zdjęcie z szefem polskiego MSZ i potwierdził, że podczas rozmowy dyskutowano także o zbliżającej się wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu. Nie znamy jednak oficjalnej daty przyjazdu polskiej delegacji. Natomiast wpis Johna Boltona może sugerować, że dojdzie do niej w najbliższym czasie, ponieważ dyplomata pisze o „zbliżającej się wizycie”.

 

Te informacje potwierdził również szef polskiego MSZ. „Do wizyty dojdzie niedługo natomiast to strona amerykańska w odpowiednim czasie poinformuje o terminie i dokładnym programie. Prace nad tą wizytą po obu stronach trwają” - mówił minister Jacek Czaputowicz.

 

Obaj prezydenci ostatni raz widzieli się podczas szczytu NATO w Brukseli, który miał miejsce w pierwszej połowie lipca br. Doszło wówczas do dwóch spotkań.

 

Pierwsze, krótkie spotkanie pomiędzy przywódcami krajów odbyło się jeszcze przed rozpoczęciem brukselskiego szczytu. Oprócz Trumpa i Dudy wzięli w nimi udział również minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz wspomniany wcześniej doradca ds. bezpieczeństwa John Bolton.

 

Jak relacjonował po spotkaniu minister Szczerski, prezydenci Polski i USA odbyli rozmowy „głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”. – Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu – dodał szef gabinetu prezydenta.

 

Do drugiej rozmowy Trump-Duda doszło podczas roboczej kolacji przywódców państw NATO. – Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej – poinformował minister Krzysztof Szczerski. – Prezydenci rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność; kwestia ta leży w polu zainteresowań obu prezydentów i rozmowy polsko-amerykańskie na ten temat będą kontynuowane w najbliższej przyszłości – dodał.

 


źródło: Twitter, PCh24.pl, polskieradio.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-07-28 16:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A temat wiz to już całkiem klops? Tacy przyjaciele i co?
9 miesięcy temu / Kisielin
 
Idealny, wyszkolony masoński uścisk dłoni. Mąż pani Kornhauser, po upodleniu Polaków 447JUST, w ramach krzywoprzysięstwa ("Nie wam lecz innym Polakom przysięgałem") powrócił do satanistycznej "elyty".
9 miesięcy temu / pitu
 
Akt 447 rusza pełną parą !!!!!
9 miesięcy temu / mirek
 
Polski Parobek otrzyma osobiście od swojego Pana wytyczne realizacji żydowskich uroszczeń majątkowych. Te dwie twarze mówią wszystko: "sfajdam się z wrażenia" - "ciesz się dałnie puki możesz".
9 miesięcy temu / agricola
 
Fakt że o roszczeniach żydowskich. W każdej innej sprawie Duda mógłby równie dobrze pojechać do Moskwy i załatwiłby dokładnie to samo. Już teraz rozumiem wypowiedź Putina do sflaczałych PO-lityków kilka lat temu "Z czym do nas przyjeżdżacie? Bo my do was nic nie mamy". Putin wiedział o przyszłym samozaoraniu się sprzedajnych "elit warszawskich". Nic, ale to nic robić nie musiał. Wcześniej Obama a teraz Trump, w porozumieniu z pisem załatwił mu całą Europę. Duda oddaj pan urząd Polakom.
9 miesięcy temu / re
 
TO ZDJĘCIE MÓWI TAK WIELE..., RÓWNIEŻ O CHARAKTERACH OBU PANÓW.
9 miesięcy temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61870"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.