DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Amerykański biskup surowo przeciw promocji homoseksualizmu w Kościele

Amerykański biskup surowo przeciw promocji homoseksualizmu w Kościele
Bishop Joseph Strickland of the Roman Catholic Diocese of Tyler taken on Easter 2013 Fot. Peytonlow at English Wikipedia / commons.wikimedia.org / lic. CC BY-SA 3.0

We wtorek biskup Joseph Strickland z diecezji Tyler w Teksasie skrytykował wpływy homoseksualnej ideologii wśród duchowieństwa.  Na Twitterze napisał o promowanym szeroko duchownym. Ksiądz ten rozmiękcza naukę Kościoła o homoseksualizmie, co jak podkreślił biskup, jest niedopuszczalne.

 

„Bracia, sądzę, że częścią braterskiego upomnienia lub braterskiego wsparcia, jakie możemy zaoferować, jest zapytanie czy takie poglądy można przedstawiać w naszej diecezji. Poglądy, że homo-małżeństwa są w porządku i Kościół kiedyś dojrzeje i to zrozumie?” – zapytał retorycznie.

Choć nie jest pewne, kogo biskup miał na myśli, to zdaniem komentatorów na „Twitterze” chodziło mu o ojca Jamesa Martina (SJ).

 

Według portalu Church Militant, biskup Strickland jako pierwszy wygłosił oświadczenie w sprawie świadectwa arcybiskupa Vigano. Stwierdził, że wprawdzie na razie mowa tu jedynie o oskarżeniach, jednak jego zdaniem są one wiarygodne.

 

Jak zauważa portal Church Militant, ojciec James Martin w 2017 roku przekonywał, że aby nauczanie posiadało autorytet, musi zostać przyjęte przez wiernych, przez lud Boży. Tymczasem jego zdaniem konieczność życia w czystości przez homoseksualistów nie została przyjęta przez wiernych. Jak jednak zauważa portal Church Militant, pogląd jakoby przyjęcie doktryny przez wiernych było niezbędne do jej ważności, kłóci się z wiarą katolicką. 

 

Trey Elmore z „Church Militant” przywołuje też Kodeks Prawa Kanonicznego. Zgodnie z nim „wiarą boską i katolicką należy wierzyć w to wszystko, co jest zawarte w słowie Bożym, pisanym lub przekazanym, a więc w jednym depozycie wiary powierzonym Kościołowi i co równocześnie jako przez Boga objawione podaje do wierzenia Nauczycielski Urząd Kościoła, czy to w uroczystym orzeczeniu, czy też w zwyczajnym i powszechnym nauczaniu; co mianowicie ujawnia się we wspólnym uznaniu wiernych pod kierownictwem świętego Urzędu Nauczycielskiego. Wszyscy więc obowiązani są unikać doktryn temu przeciwnych”. Nie ma więc mowy o konieczności przyjęcia doktryny przez wiernych do uznania ją za ważną.

 

Ponadto według Katechizmu Kościoła Katolickiego „osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej” (par. 2359).

 

Warto zauważyć, że twierdzenie o grzeszności aktów homoseksualnych wynika z odwiecznej Tradycji Kościoła. Obecna jest już w Starym Testamencie, a także w Listach świętego Pawła. Jak pisał Apostoł Narodów „czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Kor 6; 9-10).

 

Miłosierdzie wymaga zatem dążenia do nawrócenia homoseksualistów i modlitwy za nich – a nie utwierdzania ich w grzechu.

 

Źródła: churchmilitant.com / Katechizm Kościoła Katolickiego / Kodeks Prawa Kanonicznego

mjend   


DATA: 2018-11-16 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie dzięki ks biskupowi z Texasu za mądre słowa i krytyce ideologii homoseksualnej pośród Księży.
ponad 1 rok temu / Gość
 
I ja tez pod antypromocyjnoscia tegoz zjawiska sie podpiduje...obiema dlonmi.
ponad 1 rok temu / No nie !
 
Ludzkość doszła do takiego etapu zepsucia moralnego, że tylko Gniew Boży, Sprawiedliwość Boża, może oczyścić ludzkość, oraz jej przywódców duchowych i świeckich z zepsutych osobników nie wykazujących dobrej woli na nawrócenie i naprawienie zła. Jesteśmy tuż przed Wielkim Ostrzeżeniem i Trzema Dniami Ciemności. Warto się z tym zapoznać i nawrócić, zamiast płonąć w ogniu wiecznym. PAN JEZUS MÓWI: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia: lecz biada temu, przez którego przychodzą(Łk 17,1). Tylko nawróceni zwyciężą z Panem Jezusem! Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Ewolucja argumentacji jest widoczna na przykładzie, jak kiedyś traktowano mańkutów, nawet musieli mieć związana rękę lewą by go zmusić do zmiany "przyzwyczajenia" - aby teraz uznawać homozboczenie jako przypadłość orientacji seksualnej i to zupełnie nikomu nie szkodliwej! Refleksja nad tym przykładem prowadzi do daleko idących wniosków, których tu publicznie nawet wyartykułować nie mogę ze względu na PP, czyli gilotynę cenzury.
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.