DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Amerykański biskup piętnuje lobby homoseksualne w Kościele

Amerykański biskup piętnuje lobby homoseksualne w Kościele
źródło: youtube.com

Jak informuje Rodney Pelletier z ChurchMilitant.com, biskup Thomas Paprocki z diecezji Springfield w stanie Illinois w USA wydał 12 czerwca tego roku dokument zatytułowany Dekret w sprawie „małżeństw” jednopłciowych i powiązanych kwestii duszpasterskich.

 

W swoim dekrecie biskup ogłosił, że „duchowni lub przedstawiciele diecezji nie mogą błogosławić tzw. związków tej samej płci ani udostępniać obiektów czy przedmiotów kościelnych dla wydarzeń powiązanych ze ślubami homoseksualnymi”. Biskup Paprocki podkreślił w swoim dokumencie, że będący w związkach homoseksualnych nie mogą przystępować do Komunii św. ani pełnić żadnych funkcji służebnych w parafii, „a jeśli umrą nie wyraziwszy skruchy, nie mogą otrzymać pogrzebu katolickiego”.

 

Dokument biskupa Springfield spotkał się z atakiem „samozwańczych katolików”. Wśród krytyków znalazł się również prohomoseksualny jezuita ks. James Martin. Stwierdził on, że biskupi, którzy zabraniają pogrzebu ludziom będącym w tzw. „małżeństwach” homoseksualnych, powinni również zabronić takiego pogrzebu np. tym, którzy mają dzieci z nieprawego związku, parom żyjącym razem przed ślubem czy wszystkim tym, którzy stosują antykoncepcję.

Biskup Spriengfield odpowiadając na te ataki listem z 9 lipca zaznaczył: „Fakt, że pojawiały się takie głosy sprzeciwu wobec tego dekretu, jest dość zdumiewający i pokazuje, jak silne jest lobby LGBT zarówno w świecie świeckim, jak i w samym Kościele”.

 

Biskup Paprocki uwypuklił błędne pojmowanie wielu zagadnień przez księdza Martina i „zauważył, że jest w prawie kościelnym różnica pomiędzy ludźmi, którzy popełniają grzechy natury prywatnej, jak stosujący kontrolę urodzin, a tymi, którzy są jawnymi grzesznikami i dają publiczne zgorszenie, jak mający publiczny, prawny status małżeństwa tej samej płci”. Duchowny wyliczył też inne przypadki, w których „jawni grzesznicy” nie mogą przystępować do Komunii Św., a mianowicie: np. żyjący w pozamałżeńskich relacjach seksualnych (obojętnie czy hetero, czy homoseksualnych), dokonujący aborcji lub w niej pomagający, politycy i sędziowie, którzy pomogli w legalizacji małżeństw jednopłciowych i wspierali aborcję, pary stosujące sztuczną antykoncepcję, opuszczający Mszę św. w niedziele i dni święte.

 

W odpowiedzi na list Biskupa Paprockiego z kolei inny prohomoseksualny duchowny, bp. Patrick McGrath, powołał się na słowa papieża Franciszka, że „Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, ale potężnym lekarstwem i pokarmem dla słabych” i stwierdził, iż ci, którzy w „dobrej wierze” poproszą o sakramenty czy chrześcijański pogrzeb, nie spotkają się z odmową.

 

Biskup Paprocki, który według dziennikarza „jest jednym z nielicznych amerykańskich biskupów katolickich mówiących o istnieniu lobby homoseksualnego w Kościele”, kończy swój list stwierdzeniem:

 

„Prawdy wiary wyrażone przez naszego Pana w Piśmie Świętym i Tradycji nie zawsze są łatwe do przyjęcia, szczególnie w świecie, który dąży do tego, by całą prawdę uczynić subiektywną. Faktem jest to, że niektóre prawdy są obiektywne i niezmienne”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

Jan J. Franczak

 

 


DATA: 2017-07-25 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram biskupa.
ponad 2 lata temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.