DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Amerykański biskup broni o. Jamesa Martina - jezuity wspierającego subkulturę LGBT

Amerykański biskup broni o. Jamesa Martina - jezuity wspierającego subkulturę LGBT
Źródło: YT

Amerykański hierarcha broni zaproszenia pro-homoseksualnego jezuity ojca Jamesa Martina na katolicką uczelnię. Biskup Joseph Bambera pochwalił  duchownego za promowanie otwartości pomiędzy osobami o różnych poglądach. Tymczasem wcześniej wiele instytucji katolickich odmawiało wstępu czołowemu propagatorowi rewizji podejścia Kościoła katolickiego do homoseksualizmu.

 

Jak powiedział biskup Scranton (metropolia Filadeflia), Joseph Bambera, w zaproszeniu ojca Martina do katolickiego Uniwersytetu Misericordia w amerykańskim stanie Pensylwania nie ma nic zdrożnego. Z daniem hierarchy jezuita głosząc swoje poglądy postępuje zgodnie z wytycznymi Kościoła oraz za zgodą przełożonych.

 

W oświadczeniu dla „Citizen Voice” biskup Bambera stwierdził, że ojciec Martin nie nawoływał do żadnych zmian w nauczaniu Kościoła. Uniwersytet Misericordia miał zatem prawo go zaprosić, tym bardziej, że ojciec Martina on księdzem i członkiem Towarzystwa Jezusowego. Zdaniem biskupa Bambery, pro-homoseksualny jezuita otwiera „perspektywy dialogu, stanowiące wyzwanie dla czytelników z obydwu stron", co przyczynia się do wzajemnego szacunku.

 

Jak jednak zauważa Doug Mainwaring, ojciec James Martin to watykański konsultant i jeden z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów homoseksualizmu w dzisiejszym Kościele. Wszak liberalny jezuita nawoływał do zmiany przez Kościół języka odnośnie homoseksualizmu, w tym w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wyrażał też nadzieję, że homoseksualiści będą wkrótce mogli się całować na znak pokoju. Stwierdził ponadto, że część świętych w niebie to „prawdopodobnie geje". Ponadto głosił tezę, że Bóg stworzył homoseksualistów „tym, kim są”.

 

Wraz z opublikowaną w czerwcu 2016 roku książce „Budując Mosty" ojciec Martin doprowadził do tego, że kampania służąca zmianie nauki Kościoła w sprawie homoseksualizmu trafiła do czołowych mediów. Spotkało się to z krytyką wielu katolików. Głos w tej sprawie zabrał między innymi prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynał Robert Sarah. Surowo skrytykował on jezuitę. 

 

Za niejasne stanowisko w sprawie grzeszności aktów homoseksualnych skrytykował ojca Martina także arcybiskup Charles Chaput. Ponadto nauczanie ojca Martina potępili także profesor Princeton Robert P. George, profesor Anthony Esolen i teolog moralna Janet Smith. Ponadto ponad 19 tysięcy osób podpisało się pod petycją opublikowaną przez Akcję Studencką TFP.

 

Ojcu Martinowi odmawiano już wcześniej wystąpień na katolickich uniwersytetach. W połowie września homo-aktywiście wycofano zgodę na wstęp do Katolickiego Uniwersytetu Ameryki.

Anulowano także jego wykład w London for Caford, katolickiej organizacji charytatywnej działającej w Anglii. Sam zainteresowany oskarżył w jednej z wypowiedzi swoich przeciwników o homofobię.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2017-11-24 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kazdy akt homoseksulany to jest grzech wolajacy o pomste do nieba czyli moze sciagnac Kare Boa na czlowieka za jego postepowanie jeszcze podczas jego / jejj ziemskiego zycia. Nie wolno tego tolerowac. Kosciol uczy, ze kazdy homoseksualista jest wezwany do zycia w czystosci. Od tego powinna zaczynac sie nauczanie Ojca Martina. Oczywiscie kazdego czlowieka nalezy szanowac, bez wzgledu na to jaki jest bo jest stworzony na obraz Jezusa Chrustusa.
ponad 2 lata temu / Zygmunt
 
Ojciec Martin czytając jego wypowiedzi, sądzę, ze to nie jest tylko człowiek otwarty na LGBt, tylko jawny homoseksualista i działacz lgbt. Jak wiemy homoseksualiści nie moga byc kapłanami. Zatem jest to oszust, i powinien byc wydalony z kapłanstwa, podobnie jak abp Paglia, ktory ponoc jest uwieczniony na malunkach w swiatyni w gejowskich pozach. Szacunek do LGBt to jedno. Nalezy kazdego czlowieka szanowac i koscioł ich szanuje. Co innego szacunek. A co innego jakies prowokacje gejowskie pocalunki w światyni to dworowanie z kosciola i prowokacja a nie toleracja.
ponad 2 lata temu / Michu.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.