DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Amerykański biskup: nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy

Amerykański biskup: nie możemy dłużej lekceważyć żądań Matki Bożej z Fatimy
Arcybiskup Salvatore Joseph Cordileone. fot. OPWest / YouTube

Biskup Salvatore Cordileone dokonał 7 października poświęcenia swojej archidiecezji San Francisco Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji wygłosił płomienne przemówienie o aktualności przesłania fatimskiego. Podkreślił, że do tej pory katolicy pozostawali w znacznej mierze głusi na żądania Matki Bożej. Tymczasem – jak podkreślił – nie wolno już dłużej zwlekać. Wezwał swych diecezjan do podjęcia konkretnych kroków służących nawróceniu.

 

Jak zauważył hierarcha, jednym z najważniejszych przejawów objawień fatimskich była wizja piekła. Wiek XX pozwolił zaś na swego rodzaju doświadczenie piekła na ziemi. Świadczą o tym obydwie wojny światowe i związane z nimi niewymowne cierpienia. Obozy zagłady, ludobójstwa, totalitaryzmy na niespotykaną wcześniej skalę, to wszystko stanowiło obrazę Boską; podobnie jak prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w innych regionach świata. Arcybiskup wspomniał także o niedawnej tragedii w Las Vegas, a także pleniącej się w San Francisco niemoralności i bluźnierstwie.

 

W dalszej części swojego kazania hierarcha opisał duchową zarazę, wynikającą ze zdetronizowania Boga i zastąpienia go „autonomicznym ja”. Lekarstwo na owo samoubóstwienie stanowi zwrócenie się do Maryi.

 

Przez 100 lat ignorowaliśmy przesłanie Fatimy. Albo precyzyjniej – nie tyle samo przesłanie, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę z ostrzeżeń i ich historycznych konsekwencji. Jednak zignorowaliśmy fatimskie żądania. Ale nie możemy sobie na to pozwolić ani chwili dłużej (…) – mówił duchowny.

Jak podkreślił hierarcha, Matka Boża wymagała przede wszystkim dwóch rzeczy: modlitwy, pokuty i adoracji. Wskazała na dwukrotny cel swojego żądania: ocalić dusze od piekła i ustanowić pokój na świecie. Przesłanie z Fatimy dotyczyło zatem nie tylko porządku doczesnego, lecz również wiecznego.

 

Arcybiskup podkreślił, że Matka Boża wezwała do trzech działań: modlitwy, pokuty i adoracji. Przypomniał również o wezwaniu Matki Bożej do codziennego odmawiania Różańca. Zalecił także cotygodniową wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. Wezwał również do wzmożenia praktyk postnych. Oznacza to post piątkowy, a także minimum comiesięczną spowiedź.

 

Oprócz pokuty i modlitwy niezbędna jest także adoracja. Dlatego też arcybiskup San Francisco zalecił swoim diecezjanom cotygodniową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Dodatkowo wezwał także do praktykowania nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Duchowny podkreślił jednak, że Matka Boża po ukazaniu dzieciom wizji piekła zapowiedziała, że „na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

Tymczasem „Jej Niepokalane Serce to brama otwierająca nas do wkroczenia w triumf (zbawienia). To przez te drzwi przejdziemy z ciemności grzechu i śmierci do światła Chrystusowej prawdy i miłosierdzia. To po drugiej stronie tych drzwi znajduje się chwalebny, obszerny, wypełniony światłem raj – Niebo. Jej Serce to Brama do tego Nieba prowadząca”.

 

Objawienia fatimskie, których setną rocznicę właśnie obchodzimy stanowią w znacznej mierze klucz do zrozumienia współczesnego świata. Nabożeństwo do Matki Bożej i szerzej praktykowanie nieskażonej wiary katolickiej są remedium na zapowiedziane w Cova da Iria rozszerzenie się błędów Rosji. Te zaś, pomimo upadku Związku Radzieckiego nadal ściągają liczne dusze w otchłanie piekielne.

 

 

 

Źródło: ncregister.com

mjend

 

 


DATA: 2017-10-13 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Mobilizacja wiernych? - o to właśnie chodzi. Ile jeszcze potrzeba nam dowodów na ZDRADĘ i sprzeniewierzenie. Ile jeszcze mamy przeczytać grzecznych artykułów, które muszą przejść przez cenzurę? Nadzieja na ZMIANĘ MYŚLENIA (zmianę obecnej polityki) jest nieuzasadniona ponieważ rozkazy Watykanu muszą być wypełniane bez ?gadania? pod nienaruszalną pieczęcią ?pokory?. Większość księży po nowych zmodernizowanych seminariach popiera reformę kościoła i się cieszy. Nasi Pasterze doskonale wiedzieli i wiedzą w czym uczestniczą. Nie ma takich , którzy publicznie powiedzą Prawdę o sytuacji w Kościele - tak jak to robi Abp Athanasius Schneider. Liczenie na to , że ?zaczną sobie poczynać śmielej? w sytuacji gdy wszystko jest już po 55 latach w ruinie a w Watykanie powiewa ?flaga? Oświeconych jest nierealne wręcz niepoważne. Powtórzę za Tobą Incuss : My jako wierni nie cofniemy się ??.staniemy murem...
8 miesięcy temu / Iskierka **> incuss
 
Matka Boża prosiła równiez o poświęcenie Rosji jej Niepokalanemu Sercu. To mieli zrobić wszyscy biskupi razem z papieżem i chyba do końca nie zostało to spełnone. Niestety ten warunek tylko biskupi moga spełnić.
8 miesięcy temu / Zofia
 
Bardzo mądry kapłan, od razu widać, że "właściwy człowiek na właściwym stanowisku", kochający Chrystusa całym sercem. Mogę się tylko domyślać jak ciężka jest praca w archidiecezji San Francisco, na pewno nie przysparza mu to popularności a i cierpienia duchowe gdy widzi się tak straszny obraz grzechu i zepsucia muszą być olbrzymie. Taka mobilizacja wiernych jest potrzebna na całym świecie, mam nadzieję, że polscy hierarchowie również zaczną poczynać nieco śmielej. My jako wierni musimy z naszej strony zapewnić wsparcie, pokazać, że jeśli będzie taka konieczność, to nie cofniemy się przed atakami i staniemy murem przed każdym pasterzem wiernym Chrystusowi. Niech ostatnia akcja różańcowa będzie ku temu krokiem, zarówno my jak i hierarchowie musimy wiedzieć, że możemy na siebie liczyć (wierzę, że w większości przypadków tak jest).
8 miesięcy temu / incuss
 
Takie mocne i odważne słowa w samym mateczniku homozgnilizny, to faktycznie jak cud.
8 miesięcy temu / abc
 
Akurat San Francisco to ma sie z czego nawracać!
8 miesięcy temu / Jan
 
Prawdziwy CUD i to w Ameryce. Bp S. Cordileone wprost stwierdza o ignorowaniu przez 100 lat żądań Matki Bożej z Fatimy. Przypomina o wezwaniu do 3 działań : modlitwy , pokuty i adoracji . Z niepokojem mówi o wizji Piekła. Należy zauważyć , że od II S.W. wiernym mówiono o ?zbawczym? humaniźmie w kościele i w świecie a nie wezwaniach Matki Bożej , które nie przystają do postępu jaki się dokonał w ewolucji i protestantyzacji Kościoła. Jak to się ma do wezwań Papieża do AKTYWNOŚCI : w zmienianiu świata ,wychodzeniu na obrzeża , jeżdżeniu po całym świecie na spotkania z papieżem , nowej ewangelizacji kościoła w radości i tańcu , pewności zbawienia. Dziwne , amerykański biskup mówiący o piekle ? A podobno Ameryka jest bardziej postępowa niż Europa. Należy domniemywać , że nowa polityka Watykanu nie dotarła do wszystkich w Ameryce. Zatem należy się cieszyć i zadać sobie pytanie kogo mam słuchać ? Czy Matkę Bożą czy też postępowców.
8 miesięcy temu / Iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.