DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Amerykańska uczelnia odwołuje wykład prof. Legutki. Naukowiec obrzucony lewackimi obelgami

Amerykańska uczelnia odwołuje wykład prof. Legutki. Naukowiec obrzucony lewackimi obelgami
Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Middlebury College (Vermont) postanowił odwołać wykład prof. Ryszarda Legutki dotyczący zagadnienia totalitaryzmu. Władze uczelni ugięły się pod żądaniami części studentów określających działalność profesora jako człowieka, który zbudował swoją karierę na „homofobicznym, ksenofobicznym, rasistowskim i mizoginistycznym dyskursie”.

 

„Władze Middlebury College swą decyzję w sprawie zajęć profesora uzasadniały obawą o bezpieczeństwo wykładowcy i uczestników zapowiadanego protestu” - tłumaczy na Facebooku działanie uczelnianych władz Ośrodek Myśli Politycznej. Jakiś czas temu na tej samej uczelni doszło do gorszących scen, podczas których studenci przerywali spotkanie z konserwatywnym autorem Charlesem Murrayem.

 

Jak podaje freebeacon.com, wystąpienie polskiego profesora zatytułowano „Demony w Demokracji: zapędy totalitarne w wolnych społeczeństwach”, w którym prof. Legutko miał ostrzegać przed uwidaczniającym się w zachodnich demokracjach coraz wyraźniejszą tendencję do dryfowania w stronę totalitaryzmu.

 

Nic tak bardzo nie potwierdziło tezy profesora jak decyzja władz uczelni Middlebury College. Uginając się przed kłamliwymi postulatami części studentów, uczelnia odwołała wykład. Ostatecznie prelekcja się odbyła, jednak miała ona charakter „prywatny”.

 

W swoim liście, lewaccy studenci określili krytykę, jaką profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego stosuje wobec multikulturalizmu oraz działań społeczności LGBT mianem „homofobicznego, rasistowskiego, ksenofobicznego i mizoginistycznego dyskursu”. W liście dodano, że takie zachowania nie powinny mieć miejsca na jakiejkolwiek uczelni oraz domagano się wycofania z patronatu nad spotkaniem.

 

Na początku władze wydziałów organizujących wykład odmówiły studenckim postulatom, jednak na kilka godzin przed wydarzeniem wysłano zbiorowy mail tłumaczący, że „wykład został odwołany”. „Decyzja nie należała do łatwych (…) niestety okazało się, że ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, nie mieliśmy możliwości zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa” - poinformowano.

 

„Ku temu zmierzamy? Jeśli kogoś lewaccy/lewicowo liberalni ideolodzy i aktywiści uznają za niegodnego wygłaszania publicznych wykładów, to będzie mógł wykładać tylko 'prywatnie', nieoficjalnie? A może od razu w konspiracji, by nie narazić siebie i innych uczestników na nieprzyjemności?” - pyta OMP.

 

Źródło: facebook.com / freebeacon.com
PR


DATA: 2019-04-18 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@"życzliwy" zwolennik tego antychrysta który wkrótce zasiądzie w 3 świątyni jerozolimskiej musi podtrzymywać ogłupionych gojów w przekonaniu, iż czczony przez niego antychryst jest o wiele lepszy od antychrysta zasiadającego w sowieckiej Astanie. Sztuczne konflikty i podziały na bazie pozornie wrogich, a w istocie zgodnych w stosunku do gojów 2 propagand PiS i PO, są podstawą i źródłem siły każdego antychrysta. Antychryst @"życzliwego" i antychryst jego "przeciwników" może prowokować wojny, morderstwa jawne i ukryte, choroby, strach, głód, wszystko to, bez czego każdy antychryst jest bezsilny.
3 miesiące temu / nara
 
Pejot-w "państwie pisu" siedzi się za szpiegostwo na rzecz Rosji ...i to przy udziale Waszych Niezależnych sądów, w oazie demokracji-"państwie POrąbanych" siedziało się 3,5 roku za krytykę Tuska jak Maciek Dobrowolski. Waga oskarżeń i twoja troska o ruskiego agenta świadczy o POchodzeniu
3 miesiące temu / życzliwy
 
Czesławie- a do tego nie szanują Majesttu Śmierci nawet bez atrybutów świetości-pamietamy hucpę z krzyżemz puszek po piwie a nawet niedawny rynsztokowy hejt po śmierci posłanki Jolanty Szczypińskiej- taka "bolszewicka tolerancja"
3 miesiące temu / Orwell by nie w
 
Mam do pana Legutko jedno poważne zastrzeżenie - czy on jest za aborcją, bo tak by wynikało z jego wcześniejszych wypowiedzi ?
3 miesiące temu / Jan
 
Pan Karol raczył napisać "ś.p.prof. Baumana", dziękuję bardzo za informację, nie wiedziałem że pamięć o zbrodniarzu i ateiście prof.Baumanie jest święta. Ci ateiści to jednak dziwni ludzie, za życia walczą ze wszystkim co jest święte a po śmierci nagle stają się świętymi.
3 miesiące temu / Czesław
 
Szkoda bo wówczas prof.Legutko przypomniał by im o losach statku St.Louis z uciekającymi Żydami przed zbrodniarzami niemieckimi i postawie Amerykanów w tamtymm okresie.
3 miesiące temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.