DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Amerykańska rewolucja łupkowa traci impet. Zyskują za to rafinerie

Amerykańska rewolucja łupkowa traci impet. Zyskują za to rafinerie
#USA    #GOSPODARKA    #REWOLUCJA    #AMERYKA    #GAZ    #ŁUPKI    #GAZ ŁUPKOWY    #BIZNES

Amerykańska rewolucja łupkowa traci impet – donosi „The Business Insider.” Koncerny, które zainwestowały w kosztowne technologie, pozwalające na pozyskiwanie gazu i ropy z łupków „duszą się” na rynku krajowym. Firmy naciskają na rząd, by zmienił prawo, umożliwiając eksport surowców zagranicę. Chcą też szybszego sfinalizowania umowy z krajami UE o strefie wolnego handlu.


Załamanie cen ropy zmusiło producentów gazu z łupków do zahamowania inwestycji. Ze względu na dostępność taniej ropy koncernom, które zainwestowały w łupki nie opłaca się tworzyć nowych platform wiertniczych i pogłębiać istniejące odwierty. Zyski ze sprzedaży gazu i ropy z łupków zaczynają topnieć.


W ciągu 16 miesięcy wzrost produkcji z nowych odwiertów wykonanych przez poszczególne platformy był możliwy tylko dlatego, że firmy wprowadziły zmiany w zarządzaniu, ograniczając zatrudnienie i pogłębiając odwierty.


Ostatnie dane rządowe i prywatnych organizacji pokazują, że dalszy wzrost produkcji nie jest możliwy. Ted Harper, zarządzający funduszami inwestycyjnymi, analityk Frost Investment Advisors w Houston stwierdził, że do końca tego roku i w roku przyszłym należy spodziewać się spadku produkcji surowców z łupków.


Wg firmy konsultingowej Drillinginfo, już teraz produktywność spadła lub ustabilizowała się w trzech największych obszarach wydobycia ropy i gazu z łupków: w Basenie Permskim, Eagle Ford w Teksasie oraz Bakken w Dakocie Północnej.


Administracja US Energy szacuje, że produkcja ropy w przyszłym miesiącu z platformy w polach łupkowych pozostanie na poziomie październikowej produkcji, tj. około  465 baryłek dziennie (BPD). Większość firm zajmujących się pozyskiwaniem gazu i ropy z łupków ograniczyła budżety na inwestycje w przyszłym roku.


Na obecnej sytuacji zyskują rafinerie, które przetwarzają tanią ropę na benzynę,  olej napędowy, paliwo lotnicze i itp.  oraz amerykańscy kierowcy.
Źródło: bbusinessinsider.com, reuters.com, AS.

DATA: 2015-10-27 07:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Karta się odwróci, jak wejdzie umowa TTIP i USA będzie mogła eksportować łupki- wtedy branża znowu znowu odżyje. Szkoda że poszukiwania tego surowca idą w Polsce tak wolno, sami moglibyśmy sprzedawać gaz z łupków w Europie.
ponad 4 lata temu / mader
 
Już niebawem będzie TURBO elektryczność i mafie paliwowe odejdą w zapomnienie.
ponad 4 lata temu / Janosik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.