18 czerwca 2020

Amerykańska „kolorowa rewolucja” i miliony dolarów dla sztabu Joe Bidena. Co je łączy?

(Fot. PPI/ Zuma Press/Forum)

„Kolorowe rewolucje”, to termin używany do opisania serii operacji skutecznych zmian rządów od lat 80. ub. wieku, kierowanych przez CIA, przy użyciu technik opracowanych przez RAND Corporation, organizacje pozarządowe i inne grupy. Techniki, które wypróbowano w byłych republikach sowieckich w celu obalenia reżimu komunistycznego, stale były udoskonalane i praktykowane w innych krajach. Dziś robi się „kolorową rewolucję” w Ameryce.

 

Global Research sugeruje, że każdy, kto uważnie przyjrzy się obecnym protestom w USA przeciwko brutalności policji prowadzonych przez grupy takie, jak: Black Lives Matter czy Antifa, zda sobie sprawę, że są one czymś więcej niż czysto spontanicznym oburzeniem moralnym. Medium wskazuje, że setki tysięcy młodych Amerykanów jest wykorzystywanych jako „taran” nie tylko w celu obalenia prezydenta USA, ale także zniszczenia struktur porządku konstytucyjnego Stanów Zjednoczonych. Protesty, które są podsycane w całym kraju ujawniły, że niektóre organizacje czy grupy były bardzo dobrze przygotowane do wykorzystania tragedii George’a Floyda w celu realizacji własnego programu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Demonstracje, które zaczęły się 25 maja początkowo miały pokojowy charakter, by później przybrać formę bardziej gwałtowną. Dwie grupy są stale obecne podczas gwałtownych wydarzeń. To Black Lives Matter i Antifa, wyróżniające się jednolicie ubranymi demonstrantami na czarno i zamaskowanymi twarzami, niszczących samochody policyjne, palących posterunki policji, niszczących witryny sklepowe. W celach komunikacyjnych wykorzystywany jest Twitter i inne media społecznościowe, które pozwalają koordynować protesty.

 

Obecne demonstracje najczęściej porównuje się z zamieszkami z 1968 roku. Jednak wydarzenia te, zdaniem portalu, różnią się zasadniczo. Są one nawet bardziej podobne do rewolucji w byłej Jugosławii, która doprowadziła do obalenia Slobodana Miloševića w 2000 roku.

 

W 2000 r. Departament Stanu USA, wspierany przez National Endowment for Democracy (NED) i wybranych agentów CIA, zaczął potajemnie szkolić grupę studentów uniwersytetu w Belgradzie związaną z organizacją Otpor! (Odporność!). Grupa studentów na czele, której stał Srđa Popović, korzystając z podręcznika Gene’a Sharpa „From Dictatorship to Democracy” przetłumaczonego na serbski, odegrała istotną rolę w jugosłowiańskiej rewolucji. „Washington Post” komentował później, że „finansowani przez USA konsultanci odegrali kluczową rolę za kulisami w praktycznie każdym aspekcie protestów”.

 

Kolorowa rewolucja Otpor! została udoskonalona i wdrożona w 2004 r. na Ukrainie (pomarańczowa rewolucja), a rok wcześniej w Gruzji (rewolucja róż). Później sekretarz stanu Hillary Clinton wykorzystała ten model do uruchomienia tzw. Arabskiej Wiosny. We wszystkich przypadkach NED współpracowała z innymi organizacjami pozarządowymi, w tym z fundacjami Sorosa.

 

Po rewolucji w byłej Jugosławii, Popovic założył globalne centrum szkoleniowe w zakresie kolorowych rewolucji – CANVAS – rodzaj doradztwa biznesowego dla rewolucjonistów, współpracując m.in. z Antifą podczas protestów Occupy Wall Street.

 

Demonstracje, zamieszki, gwałtowne i pokojowe akcje, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych nie byłby możliwe, gdyby nie sieć lokalnych i państwowych urzędników politycznych, udzielających wsparcia demonstrantom. Na przykład burmistrz w Seattle nakazał policji opuszczenie kilku bloków w centrum śródmieścia w celu umożliwienia ich okupacji przez protestujących.

 

W ostatnich latach znaczna część Partii Demokratycznej w USA została po cichu przejęta przez radykalnych aktywistów, którzy często wygrywają w wyborach dzięki wsparciu organizacji takich, jak: Democratic Socialists of America czy Freedom Road Socialist Organizations. W Kongresie znaleźli się lewicowi radykałowie tacy, jak: Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib czy Ilhan Omar – wszyscy ściśle powiązani z Democratic Socialists of America.

 

Organizacja BLM, z którą współpracuje Antifa powstała w 2013 roku, gdy troje aktywistów stworzyło hashtag #BlackLivesMatter, aby zaprotestować przeciwko zabójstwu nieuzbrojonego czarnego nastolatka, Trayvona Martina. Alicia Garza, Patrisse Cullors i Opal Tometi byli powiązani i finansowani przez grupy związane z Freedom Road Socialists Organizations, wywodzącej się z New Communist Movement, który rozpadł się w latach 80. ub. wieku.

 

12 czerwca 2020 r. strona FRSO wzywała do włączenia się do rewolucji w celu obalenia kapitalizmu, który „kwitnie dzięki wyzyskowi, nierównościom i uciskowi”. Śmierć Floyda jest wykorzystywana – jak się wyrażono – dla „dobicia” kapitalizmu. FRSO to parasol dla kilkudziesięciu innych grup, w tym Black Lives Matter.

 

Alicia Garza z BLM jest członkiem zarządu pięciu różnych organizacji frontu Freedom Road, w tym przewodniczącą Right to the City Alliance, członkiem zarządu School of Unity and Liberation (SOUL), People Organized to Win Employment Rights (POWER), Forward Together i dyrektorem Special Projects of National Domestic Workers Alliance.

 

Right to the City Alliance uzyskało 6,5 mln USD darowizn w latach 2011–2014 od wielu fundacji, w tym z Fundacji Forda (1,9 mln USD), Fundacji Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa – około 1,3 mln USD, Kellogg Foundation –  250 tys. USD. Garza dostała także duże fundusze jako dyrektor wykonawczy frontu FRSO, POWER, w którym zasiadał Van Jones, samozwańczy „komunista” i „awanturniczy czarny nacjonalista” pracujący w administracji Baracka Obamy, a obecnie w CNN. Alicia Garza przewodniczyła także Right to the City Alliance, który otrzymał od 2009 r. ponad 1,3 mln USD z Fundacji Forda, a także 600 tys. USD z fundacji Sorosa itd. Garza twierdzi, że ​​przeszkoliła 712 „organizatorów” w 2014 r. Jako współzałożycielką Black Lives Matter otrzymała 210 tys. USD od Rockefeller Foundation i kolejne 255 tys. USD od Heinz Foundation. Dzięki wspólnym działaniom FRSO, Garza zasiadała w zarządzie „organizacji wielorasowych, które współpracują z liderami społeczności i organizacjami w celu przekształcenia kultury i polityki, by przyspieszyć zmiany społeczne”.

 

Urodzony w Nigerii współzałożyciel BLM, Opal Tometi podobnie wywodzi się z  sieci FRSO. Kierował Czarnym Sojuszem FRSO ds. sprawiedliwej imigracji. Środki na aktywność otrzymali od Fundacji Kellogg – 75 tys. USD i fundacji Sorosa – 100 tys. USD, a także innych. FRSO, która wzywa do rewolucji przeciwko kapitalizmowi w następstwie zabójstwa Floyda, ma inne ramię – The Advancement Project, który określa się jako „wielorasowa organizacja praw obywatelskich nowej generacji”.

 

Advancement Project w 2013 r. otrzymała miliony dolarów od głównych amerykańskich fundacji zwolnionych z podatku, w tym Forda (8,5 mln USD, Kellogg (3 mln USD), Hewlett Foundation (2,5 mln USD), Rockefeller Foundation (2,5 mln USD) i fundacji Sorosa (8,6 mln USD). W 2016 roku, w roku wyborów prezydenckich, w którym Hillary Clinton rzuciła wyzwanie Donaldowi Trumpowi, Black Lives Matter ugruntowała swoją pozycję jako dobrze zorganizowana sieć. W tym samym roku Fundacja Forda i Borealis Philanthropy ogłosiły utworzenie Black-Led Movement Fund (BLMF), „sześcioletniej wspólnej kampanii darczyńców, której celem było zebranie 100 milionów dolarów na koalicję Movement for Black Lives”, której BLM jest centralną częścią. Do tego czasu fundacje Sorosa udzieliły na ruch BLM około 33 milionów dolarów darowizn.  

 

BLMF opisuje swoją rolę jako „zapewnianie dotacji, zasobów do budowania ruchu i pomoc techniczną organizacjom pracującym na rzecz przywództwa i wizji młodych, czarnych, queer, feministek i imigrantów, którzy kształtują i prowadzą ogólnokrajową debatę na temat kryminalizacji działań policyjnych o charakterze rasowym w Ameryce”.

 

Movement for Black Lives Coalition (M4BL), który obejmuje Black Lives Matter już w 2016 r. wzywał do pozbawienia finansowania departamentów policji, wypłaty odszkodowań rasowych, praw wyborczych dla nielegalnych imigrantów, pozbycia się paliw kopalnych, położenia kresu prywatnej edukacji, wprowadzenia powszechnego dochodu podstawowego i bezpłatnych studiów dla czarnych.

 

M4BL na swojej stornie informuje, że pozyskane darowizny zostaną przeznaczone dla ActBlue Charities. ActBlue to platforma, która ułatwia przekazywanie darowizn na rzecz „demokratów i postępowców”. Do 21 maja ActBlue przekazała 119 milionów dolarów na kampanię prezydencką kandydata Demokratów Joe Bidena.

 

Źródło: globalresearch.ca, capitalresarch.org, washingtontmies.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram