DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Amerykańska armia w oparach postępowego absurdu. Kobiety nie zdają egzaminu

Amerykańska armia w oparach postępowego absurdu. Kobiety nie zdają egzaminu
By English: Cpl. Lindsay L. Sayres, U.S. Marine Corps (www.defense.gov) [Public domain], via Wikimedia Commons

Otwarcie w amerykańskiej armii wszystkich stanowisk dla kobiet nie przestaje budzić kontrowersji. Publicyści określają decyzję z 2015 r. mianem wstrząsającej i zwracają uwagę na jej dalekosiężne, fatalne konsekwencje. Radykalny egalitaryzm może w przyszłości doprowadzić m.in. do przymusowego poboru kobiet. Tymczasem badania naukowe wskazują na mniejszą wartość bojową jednostek mieszanych płciowo.

 


Decyzja amerykańskiego sekretarza obrony Ashtona B. Cartera o otwarciu wszystkich stanowisk wojskowych dla kobiet była „w 2015 roku jedną z najbardziej wstrząsających dla kraju decyzji” - pisze amerykański publicysta Francis Slobodnik. Może ona doprowadzić do transformacji nie tylko zwyczajów wojskowych, ale i całego społeczeństwa.

 

Według Slobodnika, wspomnienia weteranów jasno wskazują, że kobiety nie mogą w wojsku pełnić pewnych ról. Potwierdza to zachowania sierżanta Jeremiasza Workmana podczas bitwy o Faludżę, opisane w jego książce „Shadow of the Sword: A Marine’s Journey of War, Heroism and Redemption”. W trakcie walki zdołał on przenieść ciężko rannego towarzysza broni w bezpieczne miejsce, a musiał równocześnie udźwignąć ciężki sprzęt wojskowy. Jak twierdzi publicysta „dokonanie tego, co zrobił sierżant Workman, byłoby bardzo trudne dla większości mężczyzn, a niemożliwe dla kobiet”.

 

Zaćmienie rozumu

 

Dlaczego dochodzi do tak daleko idących zmian w amerykańskiej armii? Według autora Francisa Slobodnika odpowiedź jest prosta. To konsekwencja zaćmienie rozumu, skutek grzechu. Wystarczy rozsądek, by wyciągnąć wnioski płynące z różnic między kobietami a mężczyznami, mądrymi a głupimi, dobrymi i złymi. Współcześnie różnice te są jednak negowane. „Powtarzany lub ciągły ciężki grzech, tak powszechny dzisiaj, degraduje rozum aż do stanu, gdy absurd jest akceptowany jako prawda, a oczywiste naturalne i nadprzyrodzone prawdy są kwestionowane”.

 

Istotną rolę odgrywa także technologia, dzięki której samo znaczenie siły fizycznej staje się mniejsze. To jednak – podkreśla Swobodnik ­ ułuda. Liberalizacja zasad dotyczących służby wojskowej kobiet może wydawać się przejawem postępu. W rzeczywistości jednak prawdziwe wyzwolenie dokonało się za sprawą chrześcijaństwa. W świecie starożytnym były one traktowane jako niewolnice, bywały własnością. Tymczasem św. Paweł nakazał mężom miłować żony „jak Chrystus umiłował Kościół” (Ef 5,25). Nieprzypadkowo to w krajach o chrześcijańskiej tożsamoścui kobiety cieszą się najwyższym szacunkiem.

 

Chrześcijańskie podejście do kobiet polega na uznaniu je za słabsze i wymagające opieki. Wbrew twierdzeniom feministek nie oznacza to ich poniżania. Do tego dochodzi właśnie za sprawą feminizacji armii. Choć obecnie służba jest ofertą skierowaną do ochotniczek, to co stanie się w przypadku powszechnego poboru? A do tego prowadzi logika egalitaryzmu.

 

Tymczasem kobiety mogą służyć społeczeństwu w równie ważny sposób poprzez naśladowanie cnót Najświętszej Maryi Panny, choćby w wychowywaniu nowych pokoleń. „Róbmy wszystko co możliwe, by bronić dobroczynnej kobiecości w Ameryce, kobiecości zapewniającej trwały fundament naszemu społeczeństwu, bez której staniemy się kolejnym upadającym, barbarzyńskim państwem” – podkreśla publicysta związany z TFP.

 

Badania pokazują skutki egalitaryzmu w armii

 

W 2015 r. roku opublikowano wyniki badań dotyczących służby wojskowej kobiet. Jednostki składające się z samych mężczyzn radziły sobie lepiej w 69 procentach niż jednostki mieszane płciowo. Ponadto szybciej wykonywały zadania taktyczne. Lepiej radziły sobie również w zabieraniu rannych z pola walki. Wyniki streszczone przez Dana Lamothe na łamach „Washington Pos”t bazują na trwającym 9 miesięcy eksperymencie przeprowadzonym w amerykańskich bazach wojskowych.

 

Źródła: tfp.org / washingtonpost.com

mjend

 


DATA: 2016-02-04 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w Izraelu służba wojskowa jest obowiązkowa i dla chłopaków i dla dziewczyn - a podobno ich armia jest jedną z najlepszych na świecie - w takim razie pytanie: jak oni to robią - i dlaczego tam jest to w porządku, a w USA nazywa się to absurdem?
ponad 4 lata temu / chordad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.