DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Amerykańska Ambasada w Warszawie odmówiła spotkania z delegacją z Izraela

Amerykańska Ambasada w Warszawie odmówiła spotkania z delegacją z Izraela
Benjamin Netanjahu i Donald Trump. FOT.REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Delegacja z Izraela, która 13 maja przyleciała do Polski, chciała spotkać się z przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie. Tematem rozmów miały być m.in. żydowskie roszczenia majątkowe. Marcin Makowski na łamach wp.pl podaje, że Amerykanie odmówili spotkania nie chcąc zaostrzania konfliktu pomiędzy Polską a Izraelem.

 

Przyjazd delegacji z Tel Awiwu wywołał duże poruszenie w Polsce, nie tylko wśród opinii publicznej, ale także wśród polityków. Ze względu na zmianę agendy spotkania, której dokonała strona izraelska, polskie MSZ zdecydowało się odwołać oficjalne rozmowy. Powodem była chęć dyskusji z przedstawicielami polskiego rządu na temat restytucji bez spadkowego mienia pożydowskiego.

 

Pomimo odwołania spotkania przez MSZ, delegacja z Tel Awiwu i tak przyleciała do Polski. Nie wiadomo jednak, czy doszło do jakichkolwiek nieoficjalnych rozmów z przedstawicielami polskiego rządu. Jak informuje Marcin Makowski na łamach portalu wp.pl, delegacja z Izraela chciała także spotkać się ze stroną amerykańską i rozmawiać o restytucji mienia pożydowskiego. Makowski podaje, że według jego źródeł, Ambasada USA w Warszawie odmówiła rozmowy z delegacją z Izraela, aby nie zaostrzać konfliktu pomiędzy własnymi sojusznikami.

 

„Jak ustaliłem, ambasada USA w Warszawie odrzuciła prośbę o spotkanie ze strony delegacji Izraela, która przyleciała do Polski 13 mają i chciała rozmawiać również o kwestiach restytucyjnych. Chodziło o to, aby nie zaostrzać konfliktu między sojusznikami” – napisał na Twitterze Marcin Makowski.

 

Zdaniem dziennikarza tygodnika „Do Rzeczy” oraz portalu wp.pl, konflikt na linii Warszawa – Tel Awiw, staje się kłopotem dla amerykańskiego Departamentu Stanu.

 

 

Źródło: wp.pl, Twitter

WMa


DATA: 2019-05-24 22:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pazernosc i podlosc zydow nie zna granic.Polska udzielila im ochrony zaprosila ich do siebie bo nikt nie chcial przyjac a teraz nam sie w sposob perfidbny odplacaja???
8 miesięcy temu / Dorota
 
do Halinka Stempie, dokładnie. Za kolaborację z sovjecką Rosją, sojusznikiem hitlera, rozpoczętą 17 września 1939r. Żyją jeszcze Polacy, świadkowie zsyłek, którzy widzieli żmijowych wyrywających z ręki każdy wartościowy przedmiot wywożonym rodzinom. Często odzienie, bez którego nasi rodacy umierali już w transporcie do ziemi niewoli - Rosji. I na koniec, pamiętajmy o zbrodni w Nalibokach w 1943, gdzie ponoć cywile uciekając od polskich panów kolaborujących z Niemcami strzelali sobie w plecy. Naliboki 1943 - czytajcie o tej zbrodni na polskich cywilach - kobietach, dzieciach i starcach.
ponad 1 rok temu / zielony
 
Zarówno Demokraci jak Republikanie mają w planach Polin. Szykuje się zmiana na korzyść Demokratów? To kolejna już przesłanka.
ponad 1 rok temu / morsem
 
Jankesi zrozumieli ,mam cichą nadzieję ,że my ,Polacy ,nie pozwolimy sobą pomiatać i możemy obejść się bez USA i zydkow ,obydwa sobie zasłużyli na to ,żeby być potępiani na całym Świecie. Żydzi ,won z Polski i zapłacicie nam ,Polakom za to ,jak żeście nad mordowali ,donosili na Polaków ,okradali i zdobywali nasze ziemie ,majątki poprzez donosicielstwo na nas ,Polaków ,w ten sposób żydostwo zostało opłacone przez wrogów Narodu POLSKIEGO.
ponad 1 rok temu / Halinka Stempie
 
Stosują wszelkie narzędzia manipulacji aby zmylić trop do IV rozbioru Polski i budowy Polin.
ponad 1 rok temu / Jeremiasz
 
Może ktoś poda choć jeden rozsądny powód aby utrzymywać z Izraelem stosunki dyplomatyczne? Chociaż jeden, bo ja nie widzę żadnego.
ponad 1 rok temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.