DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Amerykańska administracja i „kontrowersyjne określenia”. Te słowa znikną z dokumentów

Amerykańska administracja i „kontrowersyjne określenia”. Te słowa znikną z dokumentów
fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Amerykańskie Centra Zapobiegania Chorobom (CDC) nie będą mogły używać w swoich opracowaniach i zaleceniach medycznych takich określeń jak : „płód”, „transseksualizm”, „oparte na dowodach”, „naukowy”, „różnorodność” i „wrażliwy”.  Decyzja departamentu zdrowia oburzyła zwolenników aborcji i ideologów gender.

 

Analitycy z CDC z Atlanty w stanie Georgia dowiedzieli się o liście niedozwolonych słów w zeszłym tygodniu na spotkaniu z wyższymi urzędnikami CDC. Przeciwko tym wytycznym zaprotestowali przedstawiciele organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood Federation of America. Ich zdaniem akcja ta dużo mówi o administracji prezydenta Donalda Trumpa, która kwestionuje „osiągnięcia naukowe” w zakresie „zdrowia reprodukcyjnego” i teorii gender.

 

„To jest bardziej przejrzyste niż kiedykolwiek: ta administracja od pierwszego dnia lekceważy zdrowie kobiet, osób LGBTQ i naukę” – można przeczytać we wpisie PP na Facebooku. Obruszył się także znany psychiatra David Reiss, który napisał na Twitterze, że „decyzja administracji jest bezproduktywna i wykracza poza granice tradycyjnej polityki Waszyngtonu. To atak na rzeczywistość. Cenzurując pewne określenia, Trump próbuje podważyć wiedzę, i racjonalny dyskurs. To nie jest polityka ale przejęcie społeczeństwa przez autorytarnych kleptokratów”.

  

Legal Lambda, organizacja propagująca ideologię sodomitów stwierdziła na Twitterze z niedowierzaniem: „Nie do wiary. Nie można się nas pozbyć, wymazać z pamięci, @realDonaldTrump”. Kongresmen Te Lieu komentował: „Administracja @ RealDonaldTrump ponownie czyni Amerykę głupią. Ośrodki ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom zakazują stosowania terminów opartych na „nauce” i „opartych na dowodach”. Czy teraz będziemy używać voodoo i pijawek do leczenia chorób?”.

 

Urzędnicy Białego Domu potwierdzili istnienie listy słów, które nie powinny być używanie w oficjalnych dokumentach CDC przygotowywanych na potrzeby budżetu na rok 2019. Długoletni analityk CDC, który wypowiedział się anonimowo dla gazety „The Washington Post” wskazał, że po raz pierwszy spotyka się z listą „określeń kontrowersyjnych”, których nie należy stosować w dokumentach CDC.

 

Administracja Trumpa rozważała wycofanie także takich słów, jak „prawo do przerywania ciąży,” „tożsamość płciowa” i „orientacja seksualna”. Kilka agencji federalnych nawet zmieniło swoje wewnętrzne wytyczne odnośnie polityki federalnej i zbierania informacji o biseksualistach, homo- i transseksualistach. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wyeliminował pytania dotyczące „tożsamości płciowej i orientacji seksualnej” w dwóch badaniach. Agencja usunęła również informacje o „osobach LGBT” ze swojej strony internetowej.

 

Przy wielu okazjach administracja Trumpa kwestionowała także opracowania na temat „zmian klimatycznych”. Agencja Ochrony Środowiska wyeliminowała odniesienia do „zmian klimatu” na swojej stronie internetowej i zabroniła naukowcom przedstawiania raportów na ten temat. Dana Singiser, wiceprezydent ds. polityki publicznej i spraw rządowych w Federacji Planned Parenthood Federation of America, stwierdziła, że zakaz stosowania pewnych określeń, zwłaszcza „płodu” jest „lekkomyślny i niewyobrażalnie niebezpieczny”.

 

„Nie możesz walczyć z wirusem Zika, ani poprawić zdrowia kobiet i noworodków, jeśli nie możesz użyć słowa płód. Musisz być w stanie mówić o nauce i dowodach, jeśli chcesz badać leki na choroby zakaźne, takie jak Ebola. Musisz być w stanie uznać społeczność transseksualną, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej. Nie można wymazać nierówności w dostępie do usług zdrowotnych, przed którymi stoją ludzie innego koloru, po prostu zabraniając używania słów wrażliwy lub różnorodność” – pisała na Tweeterze.

 

Lider Demokratów w kongresie Nancy Pelosi oskarżyła administrację Trumpa o „kontrolę myśli”.

 

Źródło: bignewsnetwork.com.,

AS


DATA: 2017-12-19 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Marek Czy musisz tu na forum wciskać swój chorobliwy (zdaje się) filosemityzm? Czy myślisz, że zauważanie i opisywanie rzeczywistych działań lobbingowych tej grupy to "zła wola" i może oddalać kogokolwiek od Boga?! Mówimy o przyjętej ustawie - o FAKTACH!!!
ponad 2 lata temu / ahf
 
@Biały Orzeł - Naprawdę myślisz, że niechęć do jakiegoś narodu/ludu przybliży Cię do Boga? Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie pochodzenie czyni człowieka złym albo dobrym, ale zła albo dobra wola? Jak uczy nas Kościół, jak uczy nas Biblia? Strzeż my się ludzi złej woli, np. tych, którzy sieją niechęć do innych ludzi z powodu ich pochodzenia etnicznego. Zło nie posiada rasy. Z Bogiem.
ponad 2 lata temu / Marek
 
Trump ma cojones
ponad 2 lata temu / Kazio
 
proszę o nagłośnienie uchwały w senackie usa z 12 grudnia .strzeżcie się Żydów oni dążą do likwidacji Polski.Narodzie otwórz oczy otwórz serce Panie Jezu Boże nasz mniej nas w swej opiece
ponad 2 lata temu / Biały Orzeł
 
Wszystko o co go oskarżają uskuteczniają sami. W 50 razy większym stopniu. Od lat.
ponad 2 lata temu / Ar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.