DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Amerykańscy populiści w USA mają nowy cel: białych, konserwatywnych chrześcijan

Amerykańscy populiści w USA mają nowy cel: białych, konserwatywnych chrześcijan
fot. flickr.com

Publicysta David French na łamach „National Review” wykazuje, że antychrześcijańska ideologia znajduje się w sercu progresywnego populizmu zalewającego Stany Zjednoczone. Jego zdaniem, jego sukces zależy nie od propagowania konstruktywnych rozwiązań, ale od nastawienia „przeciwko komuś/czemuś”. W tym przypadku, na celowniku znaleźli się biali, konserwatywni chrześcijanie.

 

„Połączenie ignorancji, strachu i nienawiści podnoszonej przeciwko konserwatywnym chrześcijanom ze środowisk lewicowych jest niepokojące. Już w tym nowym roku, dwóch progresywnych senatorów otwarcie kwestionuje kwalifikacje osób nominowanych na stanowiska sędziowskie tylko ze względu na ich przynależność do katolickich organizacji społecznych” – wskazuje French.

 

„Widzimy wielotygodniowe ataki na Karen Pence tylko dlatego, że część swojego czasu poświęca wykładom w chrześcijańskich duszpasterstwach oraz byliśmy świadkami nakręcającej się fali nienawiści na uczniów katolickiej szkoły, wszystko na podstawie wprowadzającego w błąd filmu” – dodaje. „Władze stanu Kalifornia próbowały narzucić centrom położniczym pro-life wystawianie plakatów reklamujących tanią aborcję. Cukiernik z Kolorado był zmuszany do wypieku tortu dla gejowskiej pary, mimo odmowy ze względu na przekonania” – autor wymienia kolejne przykłady ataków progresywnej lewicy na konserwatywnych katolików.

 

French wskazuje, że za każdym razem przy okazji podobnych wydarzeń w mediach społecznościowych wyrastają setki tysięcy komentarzy uderzających w katolików jako „dewotów, fanatyków i nienawistników”. Komentarze te aż nazbyt często bazują na niezwykłej ignorancji dotyczącej chrześcijańskiej teologii i tradycji. „Na przykład, jak często słyszymy od wszystkowiedzących znawców, że chrześcijańska moralność nie może być podnoszona jako argument w dyskusji, dopóki w swoim nauczaniu nie zaadaptuje żydowskiej interpretacji biblijnego prawa?” - zaznacza autor.

 

Jednym z najlepszych przykładów na przejawy antychrześcijańskiej ideologii jest zdaniem French’a działalność Berni’ego Sandersa. W 2017 r. atakował on katolickiego kandydata na ministerialne stanowisko mówiąc, że „nie jest reprezentantem tego, czym Ameryka jest w swojej istocie”. Dodatkowo, Dianne Fenstein atakowała kandydatkę Trumpa, Amy Coney Barrett stwierdzając, że „żyje na podstawie dogmatów, co jest niepokojące”.

 

Odnosząc się do atmosfery panującej w internecie, David French jest zdumiony faktem, iż anegdotki w internecie dotyczące katolików uważane są za śmieszne i błyskotliwe, natomiast podobne wpisy dotyczące np. przestępstw popełnianych przez imigrantów od razu spotykają się z oskarżeniami o rasizm.

 

„Wojna kulturowa naszych czasów jest także konfliktem religijnym, dlatego progresywny populizm mający na celu chrześcijan będzie nadal w modzie. Im dłużej będzie trwał, tym większy podział spowoduje w naszym społeczeństwie. Strach i odraza będzie narastać u jednostek, aż doprowadzi do zniszczenia życia i własności coraz większej liczny osób” – przekonuje autor artykułu. Dodatkowo zaznacza, że nienawiść do tradycyjnych chrześcijan nie zawęża się jedynie do progresywnej elity. Antychrześcijański populizm rozlał się na całą lewicę.

 

Źródło: nationalreview.com

PR           

   


DATA: 2019-01-23 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"[..]"Na przykład, jak często słyszymy od wszystkowiedzących znawców, że chrześcijańska moralność nie może być podnoszona jako argument w dyskusji, dopóki w swoim nauczaniu nie zaadaptuje żydowskiej interpretacji biblijnego prawa?" - zaznacza autor". => Nie trzeba wcale progresywnej lewicy, nasz minister sprawiedliwości w rządzie POPiS też rozesłał trzódkę 105 prokuratorów na nadwislański kraj. Będą polować na "mowę nienawiści" czyli każdą krytykę wobec antypolskiej i antykatolickiej okrągłostołowej POPiS? USA wydało dyrektywę, Pan każe sługa "musi".
ponad 1 rok temu / open?
 
Biali konserwatywni chrześcijanie w USA to przede wszystkim ewangeliczni i biblijni chescijanie. Oczywiście konserwatywnym katolikom też się obrywa ale w USA konserwatywnych bialych katolików jest jednak mniej niż konserwatywnych białych chescijan biblijnych
ponad 1 rok temu / Mateo123
 
Jakiej narodowości są ci "populiści", gdzie/kim byli ich rodzice, dziadkowie? Jak kształtowali to młode pokolenie, by było piękne jak Pokolenie JP II? Nowomoda wszechobecna. Co by powiedział śp. Jan Paweł II Święty gdyby przybył dziś na Ziemię, w wiele krajów, miejsc, które odwiedzał, były Mu bliskie? Zapłakałby gorzko? Czy mówiłby takim językiem jak obecne media i niemal wszyscy?
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Rasistami to są wszyscy zwolennicy aborcji.
ponad 1 rok temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.