DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Amerykańscy pauliści zamykają seminarium

Amerykańscy pauliści zamykają seminarium
By Farragutful (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Na fali posoborowego rozwoju władze pierwszego katolickiego zgromadzenia utworzonego w Stanach Zjednoczonych, Towarzystwa Misyjnego św. Pawła Apostoła, podjęło decyzję o sprzedaży seminarium. Jak czytamy w ogłoszeniu, budynek może łatwo zostać przekształcony w prywatną szkołę lub akademik.


Budynek waszyngtońskiego seminarium zgromadzenia znajduje się na liście nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Cały kompleks zostały starannie wyremontowane w latach 2006-2007. Nieruchomość zajmuje 3,8 hektara i jest atrakcyjnie umiejscowiona – w pobliżu znajdują się m. in budynki Katolickiego Uniwersytetu Ameryki i innych uczelni. Pauliści chcieliby sprzedać nieruchomość jednemu nabywcy. Seminarium – jak podkreśla pośrednik – stwarza idealne warunki do wykorzystania jako siedziba… muzeum, collage, akademik bądź siedziba organizacji pozarządowej.


Towarzystwo Misyjne św. Pawła Apostoła powstało w roku 1858 w Nowym Jorku dzięki redemptoryście, Słudze Bożemu o. Isaacowi Heckerowi. Celem zgromadzenia było nawracanie protestantów na katolicyzm. Jak podkreślał założyciel, jeśli wiara byłaby w sposób należyty głoszona Amerykanom, Stany Zjednoczone stałyby się państwem katolickim. Pauliści prowadzili misje na Południu, kontynuację apostolatu uniemożliwił tam wybuch wojny secesyjnej. Później głosili wiarę i udzielali sakramentów w Kalifornii, Rhode Island, Kentucky, Michigan, Południowej Karolinie, Tennessee i Utah.


Po Drugim Soborze Watykańskim charyzmat zgromadzenia został znacząco zmodyfikowany. Głoszenie wiary wyznawcom różnych protestanckich denominacji zostało zastąpione ekumenizmem i dialogiem z judaizmem. Dziś zgromadzenie liczy 128 prezbiterów, w latach 70-tych ponad 230.Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat


DATA: 2014-05-07 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ciezko czytac - nawracanie zamienili na dialogowanie MASAKRA!
ponad 5 lat temu / razorrr
 
I to się nazywa ,,Wiosna Kościoła"! Tradycjonaliści powinni odkupić to seminarium.Nie daj Boże ,żeby miało trafić w złe ręce!
ponad 5 lat temu / Croisade
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.