DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Amerykańscy lekarze z sumieniem zyskali obrońców

Amerykańscy lekarze z sumieniem zyskali obrońców
Fot. Pixabay.com

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w rządzie Donalda Trumpa powołał nowy dział, którego zadaniem będzie m.in. obrona lekarzy i pielęgniarek, którzy odmówią wykonania aborcji czy eutanazji. Według najnowszego sondażu, trzy czwarte Amerykanów chce poszerzenia prawnej ochrony dzieci poczętych.

 

Według najnowszej ankiety Marist Institute for Public Opinion, niemal dokładnie połowa Amerykanów określa się jako pro-choice, 56 procent zdaje sobie sprawę z faktu, że tzw. aborcja jest moralnie zła, ale aż 76 procent chce znacznych ograniczeń w ustawie dopuszczającej mordowanie dzieci poczętych.

 

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w ubegłym miesiącu na grupie 2 617 osób dorosłych. Margines błędu wynosi +/- 2,8 punktu procentowego.

 

Jedynie 12 procent pytanych stwierdziło, iż tzw. aborcja powinna być „dostępna dla kobiety w każdym momencie ciąży”. Osiem procent mówiło, że aborcja „nigdy nie powinna być dozwolona, pod żadnym warunkiem”.

 

Komentując badania dla CNSNews.com, Carl Andersen, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, podkreślił, że „to nic dziwnego, iż po 50 milionach aborcji w tym kraju przytłaczająca większość Amerykanów chce znacznych ograniczeń”. – Badanie to wyraźnie pokazuje, że nie można już uważać, że nawet jeśli ktoś mówi, że jest „pro-choice," to, że oznacza to poparcie dla aborcji na żądanie – stwierdził. Aborcja nie może być również uważana za kwestię partyjną, ponieważ większość Demokratów, Niezależnych i Republikanów – wszyscy zgadzają się, iż powinna ona zostać znacząco ograniczona.

 

Prezydent Donald Trump, który deklaruje poparcie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wprowadził w ciągu minionego roku sporo zmian zmierzających do poszerzenia zakresu ochrony życia. Mianował m.in. licznych pro-liferów na kluczowe stanowiska, w tym w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS), który ogłosił właśnie utworzenie Wydziału Sumienia i Wolności Religijnej w Biurze Praw Obywatelskich (OCR).

 

Nowy oddział będzie egzekwował „prawa i przepisy, które chronią sumienie i zabraniają przymusu w kwestiach takich jak aborcja i eutanazja oraz innych finansowanych przez programy HHS”. Ma także egzekwować przestrzeganie praw dotyczących wolności sumienia i religii.

 

Powołanie wydziału sygnalizuje ważną zmianę w OCR, która nadzoruje egzekwowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i prywatności informacji o zdrowiu ludzi.

 

Nie muszą państwo już porzucać swoich przekonań moralnych, aby stać się częścią publicznego rynku – ogłosił w czwartek rano, zwracając się do pracowników służby zdrowia Roger Severino, dyrektor Biura ds. Praw Obywatelskich w HHS.

 

Zwolennicy wolności religijnej i grupy pro-life z zadowoleniem powitały powołanie nowej instytucji, odnotowując to jako odwrót od polityki z czasów Obamy. Trump próbował unieważnić w całości skandaliczną ustawę zdrowotną uchwaloną za prezydencji swego poprzednika, który zmuszał pracodawców do finansowania aborcji i antykoncepcji. Z powodu sprzeciwu znacznej części zarówno Demokratów, jak i Republikanów, wydał dekret ograniczający skutki jej działania.

 

Dziękujemy prezydentowi Trumpowi za odważną obronę praw sumienia – stwierdziła w oświadczeniu Marjorie Dannenfelser, przewodnicząca Susan B. Anthony List (SBA List).

 

Administracja zdaje sobie sprawę, że aborcja jest bardzo kontrowersyjnym, brutalnym działaniem przeciwko nienarodzonym dzieciom i ich matkom, i potwierdza prawo wszystkich Amerykanów do tego, aby nie byli zmuszani do udziału w aborcji. Jest to pożądana zmiana od czasów upartej odmowy administracji Obamy wobec konieczności egzekwowania przepisów federalnych, zakazujących dyskryminacji podmiotów opieki zdrowotnej – dodała Dannenfelser.

 

W maju ubiegłego roku obecny prezydent wydał dekret w spawie poszanowania wolności religijnej. Podczas piątkowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie ma przemówić do zgromadzonych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., cnsnews.com

AS

 

 

 


DATA: 2018-01-19 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta47:4. Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych48:29. On jest Tym, który wypędził z domostw tych spośród ludu Księgi, którzy nie uwierzyli59:2. My napiętnujemy go na ryju!68:16. Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący76:4. To masz jeszcze na deser hadis sahih od An-Nisa3i (3087): Słyszałem, jak apostoł Allaha mówił: Rozkazuję na Allaha walczyć ze wszystkimi ludźmi, aż powiedzą, że nie ma boga prócz Allaha, a ja jestem jego apostołem.
ponad 2 lata temu / do ollek
 
To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił8:17. Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga8:39. Bóg i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązań względem tych spośród bałwochwalców, z którymi zawarliście przymierze9:1. A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!9:5. 9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni...dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni9:29. Żydzi...chrześcijanie...Niech zwalczy ich Bóg!9:30. O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością9:123. Część z nich zabiliście, a część wzięliście do niewoli33:26. A tych, którzy nie uwierzyli, czeka ogień Gehenny...W ten sposób płacimy każdemu niewiernemu35:36.
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Kiedy znosimy jakiś znak albo skazujemy go na zapomnienie, przynosimy lepszy od niego lub jemu podobny2:106. Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa3:28. I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że zwłoka, jaką My im dajemy, będzie dla nich dobrem. My dajemy im zwłokę tylko po to, by oni pomnożyli grzech. Dla nich kara będzie poniżająca3:178. Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu4:56. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich4:89. Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym!4:101. Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca...będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju5:33. ...niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach8:12
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Czyli wychodzi na to, że nie znasz Koranu, bo gdybyś znał, wskazałbyś jakąś surę na poparcie swojej tezy.
ponad 2 lata temu / ollek
 
Już opowiadałem, nie moja wina że masz zaniki pamięci. Oczywiście że nie ma jednej prawdziwej interpretacji Koranu, dlatego tym bardziej nie ma sensu dyskusja o tym fałszu. Ale nie dziwię się że tobie Koran przypadł do gustu, wszak wiele razy pokazałeś że lubisz fałsz :)
ponad 2 lata temu / do ollek
 
Jednak wiesz coś o islamie? Opowiadaj, chętnie posłucham. Powiem Ci tylko, że nie Koran tak na prawdę można interpretować w wieloraki sposób i niemal niemożliwym jest dojście do konsensusu w tej kwestii, więc nie wystarczy się oprzeć na jednej interpretacji
ponad 2 lata temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.