DZIŚ JEST:   19   LUTY   2018 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Amerykańscy lekarze z sumieniem zyskali obrońców

Amerykańscy lekarze z sumieniem zyskali obrońców
Fot. Pixabay.com

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w rządzie Donalda Trumpa powołał nowy dział, którego zadaniem będzie m.in. obrona lekarzy i pielęgniarek, którzy odmówią wykonania aborcji czy eutanazji. Według najnowszego sondażu, trzy czwarte Amerykanów chce poszerzenia prawnej ochrony dzieci poczętych.

 

Według najnowszej ankiety Marist Institute for Public Opinion, niemal dokładnie połowa Amerykanów określa się jako pro-choice, 56 procent zdaje sobie sprawę z faktu, że tzw. aborcja jest moralnie zła, ale aż 76 procent chce znacznych ograniczeń w ustawie dopuszczającej mordowanie dzieci poczętych.

 

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w ubegłym miesiącu na grupie 2 617 osób dorosłych. Margines błędu wynosi +/- 2,8 punktu procentowego.

 

Jedynie 12 procent pytanych stwierdziło, iż tzw. aborcja powinna być „dostępna dla kobiety w każdym momencie ciąży”. Osiem procent mówiło, że aborcja „nigdy nie powinna być dozwolona, pod żadnym warunkiem”.

 

Komentując badania dla CNSNews.com, Carl Andersen, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, podkreślił, że „to nic dziwnego, iż po 50 milionach aborcji w tym kraju przytłaczająca większość Amerykanów chce znacznych ograniczeń”. – Badanie to wyraźnie pokazuje, że nie można już uważać, że nawet jeśli ktoś mówi, że jest „pro-choice," to, że oznacza to poparcie dla aborcji na żądanie – stwierdził. Aborcja nie może być również uważana za kwestię partyjną, ponieważ większość Demokratów, Niezależnych i Republikanów – wszyscy zgadzają się, iż powinna ona zostać znacząco ograniczona.

 

Prezydent Donald Trump, który deklaruje poparcie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wprowadził w ciągu minionego roku sporo zmian zmierzających do poszerzenia zakresu ochrony życia. Mianował m.in. licznych pro-liferów na kluczowe stanowiska, w tym w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS), który ogłosił właśnie utworzenie Wydziału Sumienia i Wolności Religijnej w Biurze Praw Obywatelskich (OCR).

 

Nowy oddział będzie egzekwował „prawa i przepisy, które chronią sumienie i zabraniają przymusu w kwestiach takich jak aborcja i eutanazja oraz innych finansowanych przez programy HHS”. Ma także egzekwować przestrzeganie praw dotyczących wolności sumienia i religii.

 

Powołanie wydziału sygnalizuje ważną zmianę w OCR, która nadzoruje egzekwowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i prywatności informacji o zdrowiu ludzi.

 

Nie muszą państwo już porzucać swoich przekonań moralnych, aby stać się częścią publicznego rynku – ogłosił w czwartek rano, zwracając się do pracowników służby zdrowia Roger Severino, dyrektor Biura ds. Praw Obywatelskich w HHS.

 

Zwolennicy wolności religijnej i grupy pro-life z zadowoleniem powitały powołanie nowej instytucji, odnotowując to jako odwrót od polityki z czasów Obamy. Trump próbował unieważnić w całości skandaliczną ustawę zdrowotną uchwaloną za prezydencji swego poprzednika, który zmuszał pracodawców do finansowania aborcji i antykoncepcji. Z powodu sprzeciwu znacznej części zarówno Demokratów, jak i Republikanów, wydał dekret ograniczający skutki jej działania.

 

Dziękujemy prezydentowi Trumpowi za odważną obronę praw sumienia – stwierdziła w oświadczeniu Marjorie Dannenfelser, przewodnicząca Susan B. Anthony List (SBA List).

 

Administracja zdaje sobie sprawę, że aborcja jest bardzo kontrowersyjnym, brutalnym działaniem przeciwko nienarodzonym dzieciom i ich matkom, i potwierdza prawo wszystkich Amerykanów do tego, aby nie byli zmuszani do udziału w aborcji. Jest to pożądana zmiana od czasów upartej odmowy administracji Obamy wobec konieczności egzekwowania przepisów federalnych, zakazujących dyskryminacji podmiotów opieki zdrowotnej – dodała Dannenfelser.

 

W maju ubiegłego roku obecny prezydent wydał dekret w spawie poszanowania wolności religijnej. Podczas piątkowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie ma przemówić do zgromadzonych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., cnsnews.com

AS

 

 

 


DATA: 2018-01-19 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Organizacje katolickie powołane są do pomocy ludziom, nie zwierzętom. Nie zmienia to faktu którego jako ślepiec masz prawo nie dostrzegać, że katolicy biorą udział w protestach wobec działań zadających zwierzętom niepotrzebne cierpienie. To że zwierzęta zostały stworzone do służby ludziom, jest prawdą opisaną w Biblii. Owszem, dla zoo-filów, czyli ludzi samo-zdegenerowanych do poziomu zwierząt, którzy kochają zwierzęta na swoim poziomie, wydaje się to obrzydliwe, ale takie podejście wynika tylko z perspektywy waszej zdegenerowanej ideologii, głoszącej antynaukowe bzdury jakoby zwierzęta czuły TAK SAMO jak ludzie. Dlatego odwracacie kota ogonem, nazywając obrzydliwym to co dobre. Pomagasz zwierzętom? Konkretnie jak? Dyskutujesz z nimi, tak? Pochwal się więc, co zwierzęta sądzą o twojej "pomocy".
13 godzin temu / do ollek
 
NIGDY nie widziałem protestów wobec eksperymentów na zwierzętach organizacji katolickich. A pomagam zwierzętom już jakiś czas. Zawsze są to organizacje prywatne. Umniejszanie roli zwierząt do "służby" ludziom jest czymś obrzydliwym. Zwierzęta czują tak samo jak ludzie, tylko mają inne metody ekspresji. Myślisz, że zwierzęta nie czują smutku, radości etc?
19 godzin temu / ollek
 
Już pisałem, na dowód który cię przekona musisz cierpliwie poczekać do Sądu Ostatecznego. Ale brak dowodu naukowego W DANEJ CHWILI nie oznacza, że coś nie istnieje. Za to istnieją przesłanki empiryczno-racjonalne. Dla ludzi znających współczesną wiedzę i logicznie myślących, istnienie duszy jest tak samo pewne jak istnienie oprogramowania (software) sterującego komputerem (hardware). Gdy dusza opuszcza ciało, staje się ono martwe, czyli tak samo bezużyteczne jak komputer bez oprogramowania. Podobnie gdy dusza pojawia się w ciele, ciało ożywa, czyli gdy dusza pojawia się w zarodku wtedy zaczyna się on rozwijać, co jest cechą organizmu żywego. I kłamiesz że w ogóle nie reagujemy na eksperymenty. Gdy są one zbędne dla dobra człowieka i zadają zwierzętom niepotrzebne cierpienie, wtedy się oburzamy. Natomiast gdy służą dobru człowieka i nie zadają niepotrzebnego cierpienia, nie oburzamy się, bo zwierzęta po to zostały stworzone by służyły człowiekowi.
1 dzień temu / do ollek
 
Najpierw daj mi dowody na istnienie duszy. Dowody naukowe, empiryczne. Ja nie pisałem, że się oburzacie, na odwrót, w ogóle nie reagujecie na eksperymenty, pytam dlaczego, skoro to też jest ingerencja w żywy organizm.
2 dni temu / ollek
 
Po pierwsze, to nie odrębność genetyczna jest naszą podstawą. Ona jest przede wszystkim podstawą naukową, dlatego się na nią powołuję w dyskusji z tobą, by udowodnić że twoje wierzenia są antynaukowe, choć w ramach kompleksu wbrew faktom fanatycznie wpierasz samemu sobie jakoby były naukowe. U nas odrębność genetyczna jest czynnikiem drugorzędnym. U nas podstawą jest posiadanie nieśmiertelnej duszy. Ale dyskusja z tobą o duszy byłaby jak przekonywanie uroczego skądinąd pieska, że posąg służy do oglądania, a nie do obsikiwania. Po drugie, znowu sobie coś uroiłeś, tym razem jakobyśmy oburzali się na geneRyczne eksperymenty. Czy ty w ogóle skończyłeś podstawówkę, skoro kolejny raz pokazujesz w praktyce że zamiana jednej literki w wyrazie nie zmienia według ciebie jego znaczenia? :-D
2 dni temu / do ollek
 
Skoro odrębność genetyczna jest waszą podstawą, to dlaczego nie oburzacie się na generyczne eksperymenty na zwierzętach, kiedy z dwóch zwierząt próbuje się stworzyć hybrydę?
3 dni temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.