DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Amerykańscy kongresmeni domagają się śledztwa w sprawie antykatolickich profanacji

Amerykańscy kongresmeni domagają się śledztwa w sprawie antykatolickich profanacji
Źródło: PCh24CT, nr 119.

16 kongresmenów zwróciło się do prokuratora generalnego z prośbą o zbadanie problemu rosnącej liczby „antykatolickich przestępstw nienawiści”. Chcą, aby prokuratura przeprowadziło śledztwo sprawdzające ewentualne powiązania ideologiczne i organizacyjne łączące sprawców.

 

Sygnatariusze apelu zwracają uwagę na „niezwykłą liczbę okropnych ataków na Kościół katolicki i własność kościelną”. Wskazują na długą listę incydentów, do jakich doszło w ciągu ostatnich miesięcy na terenie Stanów Zjednoczonych. Celem ataków stały się figury Pana Jezusa, Matki Bożej, jak i świętych (zwłaszcza tych oskarżanych o „rasizm” i „kolonializm”).

 

Kongresmeni zwracają uwagę, że „zgodnie z niektórymi szacunkami, w Stanach Zjednoczonych doszło tego roku do 70 takich incydentów, z których znacząca większość miała miejsce w ciągu ostatnich czterech miesięcy”. Co więcej, „od maja 2020 roku tylko w USA donoszono o 57 zgłoszonych przypadkach antykatolickich przestępstw nienawiści. Dla porównania, według danych FBI w całym roku 2018 takich przestępstw odnotowano tylko 53”.

 

„Tak, jak miałoby to miejsce w przypadku tak gwałtownego wzrostu przestępstw dotykających jakąkolwiek inną ściśle określoną grupę, obowiązkiem Sekcji Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości jest przeprowadzenie śledztwa dotyczącego sprawców tych przestępstw i istnienia jakichkolwiek związków ideologicznych i organizacyjnych” – podkreślają politycy.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mat

 

  


DATA: 2020-09-29 08:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo to dobrze z ich strony, że upominają się o obronę Kościoła i walczą z nienawiścią przeciw Niemu skierowaną. Dziękujemy.
3 miesiące temu / Klf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.