DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wystarczy poinformować "kongresmenów", że albo ford Trump albo fort Putin. Ciekawe co wybiorą.
6 miesięcy temu / Janusz
 
Czy Polska występuje o zwrot mienia po zmarłym AMERYKANINIE, który nie pozostawił spadkobierców, a którego pradziadek był Polakiem? Nie! Gość był AMERYKANINEM i nic nam się nie należy. Czy człowiek urodzony w Polsce będący wyznania żydowskiego nie był/jest Polakiem?
6 miesięcy temu / Polak
 
Nie mamy juz tego gruzu ktory pozostal z majatku po wojnie A gdzie oni wszyscy byli jak my odbudowywalismy nasz kraj
6 miesięcy temu / DOROTA
 
niech im niemcy zapłacą!!!
6 miesięcy temu / Europejczyk
 
niech niemcy zapłacą!!!!
6 miesięcy temu / Ja
 
Moje zdanie jak najszybciej juz w wyborach do PE wyautować PIS. Ta partia juz raczej nic dobrego dla nas nie zrobi. Dlaczego ci niby najlepsi politycy PIS pędzą do PE skoro tu jest tyle pracy do wykonania. Wydaje mi się ze oni juz wiedza ze bedą mieli problem w jesiennych wyborach do parlamentu naszego krajowego. Dziś juz przeczytałem list wysłany przez P Pr Dudę do PPr Izraela jaka to przyjaźń jest miedzy naszymi narodami właśnie to widać na każdym kroku. Nawet zalecają żeby wycieczki wyjeżdżające do Izraela nigdzie się nie oddalały uważali co mówią i zabrały ze sobą jakaś ochronę. Jeżeli tak wyglada przyjaźń to ja z góry dziękuje. Ja będę głosował juz w wyborach do PE na listę nr 1. Smutne całe życie byłem za prawica zwany pisiorem jestem zawiedziony ich dobra zmiana ,dlatego taki wybór pozdrawiam.
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
O ile się nie mylę to zgodnie z nową ustawą którą Tramp nie tak dawno podpisał, za każdego amerykańskiego żołnierza stacjonującego płaci dany kraj, i to chyba sporo. Za tą kasę nasi chłopcy mogą być podwojenie i nieźle do zbrojeni. A przy tym rozwinie się przemysł zbrojenia i nauki z tym związane.
6 miesięcy temu / Wiwi
 
Trzeba bezwzględnie odsunąć POPiS i ich przybudówki od władzy. Jak otwarcie przepowiada rabin Schudrich: zaraz po wyborach zacznie się bezwzględne rozliczanie Polaków i katolików przez POPiS z naszego katolicyzmu. Będzie się to odbywać na wzór palestyńsko-sowiecki. Powiedział jasno: "-Strona polska nie do końca rozumie, jak denerwujące jest dla nas to, że antysemityzm nie jest kwestionowany. Z drugiej strony, nie do końca rozumiemy, co ich denerwuje ? ocenił Naczelny Rabin Polski."
6 miesięcy temu / Konfederacja
 
Zabronić barbarzyńskiego uboju koszernego - rządowi, tacy oświeceni, a zapomnieli, że od 2000 lat mamy Nowe Prawo, a stare już jest przeszłe.
6 miesięcy temu / Klf
 
Fort 'tramp' nie jest nam potrzebny, tak samo i przyjaźń amerykańców i talmudystów.
6 miesięcy temu / Klf
 
Za 1 bln złotych to można zupełnie niezłą armię wystawić. I może polską legię cudzoziemską?
6 miesięcy temu / Kasandra
 
To najbardziej niebezpieczna sytuacja dla Polski od czasu sprzed 1939, i bardzo porownywalna z 1939 rokiem: to nie sa roszczenia, to jest ultimatum lobby zydowskiego w USA, ktore steruje polityka USA wedle wlasnych interesow; Musimy zdawac sobie sprawe,zwlaszcza srodowiska bliskie ideom narodowej demokracji, ze to jest dogadane z Putinem, jakby nie bylo ma wolne rece w Syrii - za cos, liczyc wiec na Rosje nie bardzo mozna, wrecz nie wolno: Putin powiedzial wyraznie na Westerplatte, ze problemem jest traktat Wersalski, krotko mowiac - nasza niepodleglosc, a mysmy wtedy twierdzili, ze Tusk mu naplul do kieliszka; trzeba rozumiec, ze Putin i Natanjachu steruja diaspora to sa rosyjscy Zydzii wydarzeniami, tak samo jak lojalnosc Schudricha nie jest zorientowana na panstwo polskie tylko na USA-lobby, Europa-lobby Lobby zydowskie chce Polski, chce Ukrainy, trzeba przeczytac "Fortress Israel", zeby rozumiec mentalnosc tych co usuneli Kannanejczykow, teraz usuwaja Arabow,
6 miesięcy temu / TOGO5
 
powiedział rabin Schudrich wydawał się być życzliwy Polsce. Wydawał sie
6 miesięcy temu / ja
 
Brzydki plan mają Bżydki! Załatwić po cichu, tak dyplomatycznie. Bżydka sprawa.
6 miesięcy temu / czanski
 
Typowe zachowanie Żydów polega na przydługawym opowiadaniu wokół tego samego tematu po to chyba, aby znużyć słuchaczy i uzyskać przez to aprobatę?
6 miesięcy temu / Diagnoza
 
Zbudujmy fort Polonia! Przecież my kupujemy zbrojenie, a nie wypożyczamy. Czy się mylę? Iść va bank. Nie wolno ugiąć się szantażowi !!!!!
6 miesięcy temu / grimm
 
Cytat: "Polska ? w której odradza się antysemityzm ?..." Wiadomo, że antysemitą jest każdy, kto nie zgadza się z Żydami, ich wersją historii, monopolem na holokaust, a szczególnie jest przeciwny wypłaceniu haraczu, itd. Moja prababcia ukrywając w czasie wojny Żydówkę z dzieckiem, za co groziła od Niemców "czapa" nie tylko dla niej ale i dla całej jej rodziny, też pewnie była antysemitką. Wygląda na to, że amerykańscy kongresmeni też boja się oskarżenia o antysemityzm, skoro zgadzają się na Żydowską retorykę... A reakcja rządzących będzie papierkiem lakmusowym sprawdzającym ich "patriotyzm", podobnie zresztą jak stosunek do kwestii obrony życia jest papierkiem lakmusowym sprawdzającym ich "prawicowość" i podejście do nauki Chrystusa.
6 miesięcy temu / Tomasz
 
...pozucajcie zatem swoje balwany, a w szczegolnosci boginie nieba, bo przez balwany te wszystkie nieszczescia Polski i nawracajcie sie do Boga w czystosci, a Bog Polski nie odda pod jazmo nasienia weza.
6 miesięcy temu / mee...
 
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, jako światowe supermocarstwo, prowadzi politykę globalną a nie lokalną. Jeśli z ich strategii wynika, że duża baza wojskowa w Polsce, jest im potrzebna ze względu na ochronę ich żywotnych interesów, to taka baza powstanie bez względu na kongresmenów, którzy na pierwszym względzie mają interes Żydów amerykańskich.Europa dla USA jest ważnym kontynentem nie tylko ze względu na wspólne korzenie cywilizacyjne. Najbardziej pro-amerykańskim narodem w Europie, jest bez wątpienia naród polski. Politycy amerykańscy mają tego świadomość i na pewno nie będą chcieli zaprzepaścić takiego "atutu" w sercu Europy. Ponadto, gdy strona polska godzi się na poniesienie kosztów stacjonowania wojsk amerykańskich to raczej Kongres - jako całość - temu się nie przeciwstawi. W sytuacji gdy Niemcy przybierają "kurs" jawnie antyamerykański, to USA jest potrzebny w Europie pewny i przewidywalny sojusznik. Sądzę, że roszczenia Żydów są tutaj "straszakiem".
6 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Niech Ci kongresmeni założą jarmułkę, i wyjdą na ulicę w Paryżu albo Berlnie i w Warszawie. Zobaczymy gdzie doświadcza więcej aktów "antysemickich". Kto to jest antysemita ? - to ktoś kogo nie lubią żydzi.
6 miesięcy temu / T.
 
Od 100 lat , od kiedy Stany Zjednoczone otwarcie mieszają sie do spraw europejskich , stała w amerykańskiej polityce jest podporządkowanie naszego terytorium niedorozwiniętej gospodarczo Rosji, która de facto jest zawsze instrumentem polityki amerykańskiej.W 1920 roku to załozenie zostało zablokowane przez niespodziewane zwycięstwo Polski na Bolszewikami.Pózniej ten "błąd" został zweryfikowany w 1945 roku przy wydatnej pomocy polityki prowadzonej przez przedwojenną sanację. Po 1989 roku , zaraz po znokautowaniu ZSRR, Stany Zjednoczone przystąpiły do odtwarzania dopiero co unicestwionego układu sił w Europie. W końcu to my , Polacy , kupujac za ciężkie pieniądze gaz i ropę z Rosji pod dyktando Departamentu Stanu odbudowalismy potęgę Rosji.Teraz wieczni sojusznicy, USA i Rosja , trochę się tarmoszą, ale jedni i drudzy rzumieją,że są skazani na siebie.Kaczyński pozbawi nas całej własności a okupację rozysjką i tak będziemy mieli.
6 miesięcy temu / Mirek
 
Dobra wiadomosc. Nie ma lokaj?w Izraela, nie ma grabieży polskiego majątku, jeszcze tylko polexit i bedziemy u siebie w domu.
6 miesięcy temu / hetman
 
Fot Trump to jest wielka obluda//But now,lord,what doIlook? My hope is in you.psalm 39.7
6 miesięcy temu / jacwing
 
Tak wygląda chamstwo i szantaż polityczny.
6 miesięcy temu / DNA
 
Jeśli rząd USA nie potrzebuje bazy wojskowej w Polsce,to ona nie powstanie choćbyśmy zezwolili Żydom na zrabowanie całej polskiej własności i ,na odwrót,jeśli rząd Stanów Zjednoczonych potrzebuje Polski do swojej polityki imperialnej , to żadna obrona polskiej własności przed żydowskim rabunkiem nie przeszkodzi temu.Osobiście uważam , że nie ma żadnej szansy na poważniejsze, wojskowe zaangażowanie sie USA w nasz region , ponieważ z punktu widzenia Amerykanów byłaby to tylko kosztowna ekstrawagancja,nic im nie dająca. Całe gadanie o Trójmorzu i Forcie Trump jest tylko elementem gry,która ma nas, Polaków , zmusic do zgody na zrabowanie całej naszej własności przez Żydów.Osobną kwestia jest sensowność sojuszu z USA . Ten sojusz ma charakter eksploatacji kolonialnej w XIX-wiecznej,najbardziej bezwzglednej formie . Po 30 latach trwania doprowadził nas do całkowitego bankructwa i na skraj zagłady narodu. Skutki tego sojuszu dla nas są gorsze od okupacji sowieckiej
6 miesięcy temu / Mirek
 
Nasze mądre władze nie zdają widać sobie sprawy, że Amerykanie robią co mogą, żeby żadna amerykańska baza tu nie powstała. Co szkodzi Amerykanom obiecywać? A skoro Polacy chcą płacić to dlaczego nie brać?
6 miesięcy temu / Robert
 
Naturalnym odruchem jest widzieć przeciwwagę dla USA w Chinach, ale uwaga w Chinach Kościół jest prześladowany, a aborcja jest na masową skalę, to jest reżim przeciw Bogu - nie upatrujcie w Chinach swojego sojusznika.
6 miesięcy temu / Przestroga
 
No właśnie dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć na kogo oddać glos, już z samej wypowiedzi żydowskich rozmówców wynika że sprawę tę chcą załatwić po cichu i po wyborach. Warto też naswietlac jaka narodowość w PRLu wydajnie wspierała komunizm, by zadać klam takim stwierdzeniom jak ,,polski reżim komunistyczny,,
6 miesięcy temu / K1098
 
Czyli w zamian za amerykańską okupację Polski mamy Żydom zapłacić 300 mld? Rozbrajające.
6 miesięcy temu / rozbawiony
 
żydzi, którzy zginęli w czasie II wojny światowej byli obywatelami Polski a nie USA, więc żadne odszkodowania się nie należą.
6 miesięcy temu / MX
 
a jaki potężny wpływ Rosji jest w izraelu,ze cały czas tamtejsi najważniejsi politycy mówią o tym ,ze Polska musi zwrócić im mienie ,albo w Ameryce gdzie rosyjscy agenci przepchnęli 447 ,wszystko po to ,aby Rosją podbiła Polskę.
6 miesięcy temu / gender studies
 
Logika Amerykanów jest prosta, oddajcie swój kraj Żydom. jeśli Polska będzie żydowska,to będzie Fort Tramp, będziemy jej bronić, jeśli Polska będzie Polaków to bronić Polski nie będziemy. Wielki szacunek dla Amerykanów za szczerość, przynajmniej wiemy na czym stoimy
6 miesięcy temu / Tabaka Rogowska
 
Za te pieniądze to Polska się uzbroi po zęby
6 miesięcy temu / Łuki
 
Cena, której żądają Żydzi za amerykańską bazę w Polsce jest zbyt wysoka. Za te pieniądze możemy dozbroić polską armię po same zęby i nie potrzebna nam będzie żadna "kuratela". A co do szkód wyrządzonych przez komunistów, to wpółodpowiedzialność za nie na spółkę z Rosją oraz Wielką Brytanią oonoszą właśnie Stany Zjednoczone Amryki Północnej, które oddały nasz kraj po wojnie pod zależność od ZSRR. Niech więc teraz płacą z własnej kieszeni swoim żydowskim obywatelom właśnie ODSZKODOWANIA za swe haniebne decyzje! Od nas, umęczonych dwoma totalitaryzmami, ograbionych do cna, wara im!
6 miesięcy temu / sp
 
gonić swołocz batami!
6 miesięcy temu / kloss
 
Zaplacicie duza kase za Fort Trump ale zeby powstal i zebyscie mogli zaplacic duza kase musicie zaplacic duza kase jwsze innym ktozy jej od was chca.Psychiatra by oszalal!
6 miesięcy temu / Nick
 
USA i Izrael to dla mnie dzisiaj najwięksi wrogowie Polski. W obawie przed nimi pozostawiłbym drzwi zamknięte. Zamiast zapraszać obce wojska do siebie, lepiej samemu się uzbroić. Polak potrafi!
6 miesięcy temu / t
 
Zamiast Fortu Trump - Jedwabny Szlak 2.0
6 miesięcy temu / razar
 
Niech sobie wsadzą ten swój fort. Za pieniądze które miałyby iść na restytucję Polska zbudowałaby taką armię, że nawet Rosja musiałaby się dobrze zastanowić czy warto atakować. Więc lepiej inwestujmy w swoją armię.
6 miesięcy temu / DR
 
Morawiecki mówi że nie zapałacimy odszkodowań. I dobrze, tylko nikt od nas żadnych odszkodowań nie chce - oni chcą zwrotu mienia należącego przed wojną do wszystkich polskich żydów. Niech morawiecki użyje słów: żydowskie mienie, restytucja, mienie bezspadkowe, bo na razie prowadzi grę słówek.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
reserującym usraelitom za forty, śmirty itp dziękujemy! i WARA OD POLSKIEGO MAJATLU!
6 miesięcy temu / wara!
 
i jak tu można nie lubić żydów już wiem dlaczego na całym świecie jest kilkadziesiąt milionów antysemitów a nie ma ani jednego antyeskimosa to wina eskimosów....
6 miesięcy temu / pol
 
Amerykanie zapominają ze to zostalo uregulowane w latach 50 raz i nazawszei kwestia żydowska nie jstnieje jak żydzi coś chca niech skarżą USA
6 miesięcy temu / Karol
 
tak właśnie działają kłamstwa antychrysta wzmacniane poprzez szantaż!
6 miesięcy temu / Cavlry
 
Nie są nam Piotrzebne żadne stosunki z żydami jak i z amerykanami. Jeżeli polski rząd się ugnie to będzie jego koniec!!!
6 miesięcy temu / Maro
 
Chyba rację miał Pan Stanisław który powiedział kiedyś że PiS wyłoży się na romansie ze starszymi braćmi. Oni wnieśli ich do władzy i oni ich zmienią jeśli nie będą posłuszni. Afera taśmowa albo inna obyczajowa, albo kryzys ekonomiczny może wybuchnąć w każdej chwili. Po PiS pozostanie tylko wspomnienie.
6 miesięcy temu / Xyz
 
Żydzi amerykańscy i sowieccy już raz w Jałcie sie dogadali nad grabieżą Polakow...panie Plaszczak- wiecej miliardow na amerykanską bron, nad ktorą i tak nie mamy kontroli
6 miesięcy temu / Koło histor?i
 
Jeśli to jest warunek sojuszu z USA to niech nie będzie żadnego sojuszu. Co to za sojusz który wpych nas w niewolę
6 miesięcy temu / emk
 
Żydzi amerykańscy i sowieccy już raz w Jałcie sie dogadali nad grabieżą Polakow...panie Plaszczak- wiecej miliardow na amerykanską bron, nad ktorą i tak nie mamy kontroli
6 miesięcy temu / Koło histor?i
 
Stara prawda Lenina...głupi kapitalisci sami sfinansują sznur na którym ich powiesimy....A Polak przed szkodą i po szkodzie głupi
6 miesięcy temu / Wiecznie żywa
 
A może Fort Putin, albo od razu Fort Xi?
6 miesięcy temu / aaa
 
Fajnie. Chętnie godzę się na to a nawet bardzo mi się to podoba!, że nie będzie Fort Trump, ale w zamian niech się od nas odczepią z tym "447"!
6 miesięcy temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.