DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Amerykańscy biskupi przeznaczą fundusze na katolickie dzieła w Europie i Afryce

Amerykańscy biskupi przeznaczą fundusze na katolickie dzieła w Europie i Afryce
fot. YouTube / EWTN

Konferencja Episkopatu Stanów Zjednoczonych przeznaczy ponad 6 mln dolarów na działalność Kościoła we Wschodniej i Środkowej Europie a także w Afryce.

 

„Katolicy w Stanach Zjednoczonych solidaryzują się ze swoimi braćmi i siostrami w Afryce, oraz są świadomi ich zaangażowania dzieła pokoju, sprawiedliwości, pojednania i chrześcijańskiej nadziei na całym kontynencie” – powiedział kard. Joseph Tobin, przewodniczący podkomisji episkopatu ds. Afryki.

 

Amerykański episkopat przeznaczy 1.4 mln dolarów na 54 granty w takich krajach jak Ghana czy Rwanda. Wyróżnić należy inicjatywę przeznaczenia pieniędzy na rozbudowę rozgłośni „Radia Maria” w Lesotho – określanym jako jedno z najbiedniejszych państw świata.

 

Na dzieła w Środkowej i Wschodniej Europie, amerykanie przeznaczą ok. 4.9 mln dolarów. Środki zostaną przeznaczone na budowę budynków sakralnych, kształcenie w seminariach czy wysiłek ewangelizacyjny. Finansowanie otrzyma 209 przedsięwzięć w 22 krajach.

 

Najwięcej pieniędzy otrzymają przede wszystkim Białoruś i Ukraina. Na Białorusi katolicy żyją w nieprzychylnym dla nich systemie politycznym, natomiast zniszczenia wojenne na Ukrainie nie ominęły także katolickich parafii. W Rumunii natomiast, sfinansowane zostaną projekty mające na celu ożywienie wiary wśród młodzieży. W tym kraju, jedynie w co trzeciej parafii działają katolickie organizacje młodzieżowe.  Część środków przekazane zostanie na dzieła związane z Caritas.

 

Fundusze zostały zebrane w tegoroczną Środę Popielcową. Inicjatywa solidaryzowania się w ten sposób z katolikami całego świata ma w USA bogatą tradycję.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

 

Polacy także nie są obojętni na potrzeby Kościoła w innych krajach. Wesprzyj budowę świątyni na Białorusi!


DATA: 2018-07-19 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja pytam ile pieniędzy wypływa z Polski poprzez różne organizacje "katolickie" w nazwie, np.bardzo dyskretną i niezabiegającą o rozgłos, niemiecką "Pomoc Kościołowi w potrzebie"("Kirche in not") Czy w demokratycznym państwie prawa, jakim podobno jest Polska jest to temat tabu?
7 miesięcy temu / jol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.