DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Amerykańki teolog: katolicy muszą przycisnąć Bidena w sprawie aborcji

Amerykańki teolog: katolicy muszą przycisnąć Bidena w sprawie aborcji
Joe Biden fot. flickr.com

Katolicy zaangażowani w agitowanie na rzecz przyjęcia pełnego nauczania Kościoła w sprawach ochrony życia mają teraz szansę. Możemy zachęcić Bidena, aby powrócił do swoich korzeni pro-life, wskazując na moralną pilność tej kwestii – ocenia Charles C. Camosy, teolog i etyk wykładający na Uniwersytecie Fordham.

Camosy zrezygnował z członkostwa w zarządzie Democrats for Life of America (DFLA) ze względu na skrajne poparcie Partii Demokratycznej dla aborcji. Dzisiaj amerykański profesor uważa, że nacisk katolików może odwrócić radykalnie proaborcyjne stanowisko uważającego się za katolika, prezydenta-elekta Joe Bidena.

 

„Biden to zwierzę polityczne. Od dwóch lat czyta polityczne pamflety, które skłoniły go do przyjęcia proaborcyjnego ekstremizmu w celu uzyskania nominacji Partii Demokratycznej. Jednak po inauguracji motywacje polityczne prezydentów zawsze się zmieniają. Być może irytuje go już presja wywierana przez radykalne grupy proaborcyjne. Po objęciu urzędu może zechcieć zająć stanowisko skoncentrowane na sprawiedliwości, bardziej zgodne z jego podstawowymi przekonaniami. Naszym zadaniem jest wywarcie na nim presji, aby dokładnie tak się zachował” – twierdzi Camosy.

 

Wykładowca Uniwersytetu Fordham zauważa, że kiedyś poglądy reprezentanta Demokratów w sprawie aborcji nie były tak radykalne. Natomiast drastycznie zmieniły się w przeciągu ostatnich lat, a zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczej w 2020 r. „Jeśli – jak zapowiadał - jego administracja zmieni tzw. „politykę Mexico City”, sprawiając, że środki amerykańskie będą finansowały aborcje za granicą, Biden stanie się najbardziej bezpośrednio zaangażowany w promocję aborcji niż […] w jakimkolwiek innym okresie swojego życia” – zauważa. Jeżeli Joe Biden spełni pozostałe obietnice, gwarantujące poszerzony dostęp do aborcji i utrudniające funkcjonowanie organizacji pro-life, stanie się najbardziej pro-aborcyjnym prezydentem w historii USA.

 

I w tym momencie – zdaniem profesora – powinni wkroczyć amerykańscy katolicy. „Biorąc pod uwagę, że stawką jest życie milionów dzieci w okresie prenatalnym - a także ich matek (które często są zmuszane do aborcji, których nie chcą) - katolicy nie mają wyboru: musimy przycisnąć Bidena po jego inauguracji” – podkreśla.

 

„Jednym ze sposobów jest argumentowanie na rzecz pewnego rodzaju kompromisu, który postawiłby Stany Zjednoczone na ścieżce zbliżonej do standardów europejskich. Oznaczałoby to znaczne obniżenie progów legalnej aborcji, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu wsparcia dla kobiet w ciąży i rodzin. Połączenie konserwatywnej polityki społecznej i postępowych rozwiązań ekonomicznych dobrze wpisuje się w nauczanie katolickie. I uratowałoby setki tysięcy istnień prenatalnych poprzez zmniejszenie zarówno podaży, jak i popytu na aborcję” – konkluduje Camosy.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / firstthings.com
PR


DATA: 2021-01-02 15:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

obawiam sie ze to jest myślenie życzeniowe Biden juz od dawna cierpi na demencje i jest traktowany przez demokratów jako zwierze polityczne. Na sile go wypychali zeby zyskać wyborców, a jezeli nie daj Boże, obejmie prezydenture , to praktyczny ster rządów trafi w rece kamali harris która jest opanowana przez lewacką ideologię niczym sanders
17 dni temu / cajmer
 
24 % z 350 million to 84 miliony Katolikow.
18 dni temu / Second
 
W USA jest 24% katolików jeżeli to są tacy jak w Polsce to jest ich nie wielu.
19 dni temu / racjonalista
 
Pan Biden juz nie jest w stanie samodzielnie myslec. Ma klopoty z pamiecia. Jedyna nadzieja, ze w styczniu moze wydarzy sie cud i pan Trump bedzie rzadzic Ameryka. Przypomne, ze jest tam wiecej Katolikow i protestantow niz w innych krajach swiata.
19 dni temu / Second
 
De iure Joe Biden nie jest członkiem KK sam siebie wykluczył głosząc poglądy proaborcyjne; jest " członkiem " mrocznej antykatolickiej strony zwalczającej KK.
19 dni temu / t
 
Kogo i w jakim scenariuszu zmusza się do aborcji?
19 dni temu / ?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.