DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2020 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Amerykanie zmieniają kurs i grożą, że nie dopuszczą, by Aleppo dostało się w ręce Al-Asada

Amerykanie zmieniają kurs i grożą, że nie dopuszczą, by Aleppo dostało się w ręce Al-Asada
fot.ITAR-TASS/Mikhail Klimentyev/FORUM

Sekretarz Stanu John F. Kerry obiecał we wtorek, że „nie dopuści” do tego, by miasto Aleppo - będące niegdyś ostoją „umiarkowanej opozycji” - dostało się w ręce prezydenta Baszszara Al-Asada. Waszyngton, który zabiegał o zawarcie rozejmu w Syrii, teraz zamierza ten rozejm naruszyć.

 

- Jeśli strategia Asada przewiduje podział kraju i włączenie w swoją orbitę Aleppo, to mam wiadomość dla niego: ta wojna nie skończy się prędko – mówił we wtorek szef Departamentu Stanu.

 

Amerykański Sekretarz Stanu zastrzegł, że jeśli nie osiągnie się „poważnego postępu politycznego”, polegającego na odsunięciu Al-Asada od władzy do 1 sierpnia, administracja Obamy nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko radykalnie zmienić swoje podejście do trwającej już pięć lat wojny domowej w Syrii.

 

Waszyngton obawia się odbicia i umocnienia władzy obecnego prezydenta Syrii we wszystkich głównych miastach. Kerry przestrzegał we wtorek, że władze amerykańskie i przedstawiciele opozycji syryjskiej są zdeterminowani, aby do tego nie dopuścić.

 

Choć rozejm wynegocjowany wcześniej przez Amerykanów w porozumieniu z Rosjanami i innymi krajami zaangażowanymi w Syrii załamał się w ostatnich tygodniach wskutek fali rosyjskich i syryjskich ataków w okolicach Aleppo, Sekretarz Stanu USA zapowiedział, że amerykańscy negocjatorzy starają się go przywrócić w „sposób, który będzie chronić integralność” miasta.

 

Jeszcze we wtorek nie było jasne, czy Rosja zgodzi się ponownie współpracować w tym celu. Według BBC, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow miał jednak potwierdzić, że rosyjscy negocjatorzy prowadzą rozmowy z urzędnikami ONZ i USA w celu uspokojenia sytuacji w Aleppo.

 

Ławrow ostrzegł jednak, że opozycyjni syryjscy rebelianci – wspierani przez Waszyngton – muszą opuścić „pewien obszar wokół Aleppo”, gdzie rosyjskie i syryjskie siły prowadzą walkę z islamskimi terrorystami i około 250 ludzi zostało zabitych w ciągu ostatnich kilku dni.

 

Kerry wyraził nadzieję na odnowienie zawieszenia broni w Syrii jedynie w sytuacji, gdy Rosja i Iran pomogą do 1-go sierpnia odsunąć od władzy Al-Asada. Jeśli to nie nastąpi, wojna w Syrii ma wejść w nową fazę.

 

Źródło: washingtontimes.com

AS  


DATA: 2016-05-04 13:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, ale w ISIS mogą być.
ponad 3 lata temu / Zenek
 
Rosja musi wybrać z kim idzie na wojnę USA-Chiny o globalną dominację pieniądza. Jest naciskana przez jednych i drugich groźbami i obietnicami, przy czym sama ma mocarstwowe zapędy. Interesy w Europie skłaniają Rosję do współpracy z USA, interesy w Azji-z Chinami. Rosja ma za dużo wrogów, żeby teraz napadać na Polskę, ale propaganda serwowana Polakom robi swoje. Propaganda ta służy interesom USA.
ponad 3 lata temu / pl
 
@Burak: Czy to dziwne, że Ruski robią biznes, na czym się da?
ponad 3 lata temu / Venatrix
 
W czym niby ma Rosja współpracować przeciw Chinom, skoro Chiny szykują się do połknięcia części Rosji? Stany Zjednoczone są agresorem? Dobra, niech wam będzie. To może wystąpmy z NATO i nie przyjmujmy Amerykanów u siebie i nie budujny im baz wojskowych. Szybciej przyjdą zielone ludziki, których - jak wiadomo - nie ma (c) St. Michalkiewicz
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
@Venatrix Zapomniałeś /-aś/ dodać, że dystrybucją tej ropy zajmuje się gwardia przyboczna Kim Dżong Una, z czego pieniądze idą na pornole dla dyktatora.
ponad 3 lata temu / Burak
 
Ruskie miały swój przyczółek w postaci namiestnika Asada, ale teraz pośredniczą w handlu ropą wydobywana przez Państwo Islamskie, co oczywiście jest możliwe dzięki rezygnacji Obamy (i prawdopodobnie jego następców) z pax americana.
ponad 3 lata temu / Venatrix
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.