DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Amerykanie przeciwni upaństwowieniu służby zdrowia

Amerykanie przeciwni upaństwowieniu służby zdrowia
REUTERS / FORUM

Amerykanie nie są przekonani do reformy zdrowotnej wprowadzonej przez Barracka Obamę. Tzw. Obamacare w obecnym kształcie popiera mniej, niż jedna piąta mieszkańców Stanów Zjednoczonych!


Poparcie spadło w porównaniu z sondażem przeprowadzonym miesiąc temu. Oprócz kwestii światopoglądowych, takich jak konieczność finansowania aborcji i antykoncepcji, Amerykanów denerwują też problemy z rejestracją w systemie informatycznym.


Według nowego sondażu telefonicznego Rasmussen Reports 50 proc. osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych uważa, że kongres i prezydent powinni uchylić Obamacare i ewentualnie uchwalić zupełnie nową ustawę. Odsetek osób to deklarujących wzrósł o 7 punktów procentowych.


Kolejne 31 proc. ankietowanych uważa, że amerykańskie władze powinny znacznie ulepszyć aktualną wersję reformy opieki zdrowotnej. Pozostawienie ustawy w obecnym kształcie akceptuje jedynie 16 proc. badanych, podczas gdy cztery tygodnie temu było to 18 proc.


Sprzeciw Amerykanów wynika m.in. z przyczyn światopoglądowych. Wprowadzone przez Obamę przepisy wymagają od pracodawców m.in. opłacania ubezpieczeń pokrywających pracownikom koszty antykoncepcji, aborcji i sterylizacji. Ponadto wyborcy mogą być zdenerwowani problemami technicznymi. Z powodu problemów systemów informatycznych dane wielu osób, które powinny zostać zgłoszone do ubezpieczenia nie zostały przekazane ubezpieczycielom. Aby program był opłacalny do końca marca musi się zarejestrować 7 milionów nowych ubezpieczonych. Obecnie osiągnięto jedynie 5 proc. tej liczby.



Źródła: rasmussenreports.com/ prisonplanet.com

Mjend


DATA: 2013-12-04 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w sumie jak są tacy głupi i przeciwni Bogu (wprowadzanie aborcji, eutanazji i gloryfikowanie homosiów itp. wykolejeńców) to mają za swoje i dostali Państwową Służbę Zdrowia; jak działa taka służba nikomu w Polsce nie trzeba tłumaczyć; albo się opamiętają i wszystko wróci na dobre tory albo się wykoleją, tak do cna
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.