DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Amerykanie podsłuchiwali papieża?

Amerykanie podsłuchiwali papieża?
Siedziba NSA

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała między innymi rozmowy papieża - twierdzi włoski tygodnik „Panorama” w swoim wydaniu z 31 października. Afera podsłuchowa zatacza coraz większe kręgi.


Według informacji podanych na łamach „Panoramy” można się obawiać, że służby USA podsłuchiwały rozmowy katolickich purpuratów. Chodzi okres do rozpoczęcia konklawe.


Amerykanie mieli podsłuchiwać osoby zamieszkujące Domus Internationalis Paolo VI w Rzymie, gdzie mieszkał… kard. Jorge Mario Bergoglio. Połączenia do Watykanu i z Watykanu były klasyfikowane według czterech kategorii: „leadership intentions” – jako dotyczące kierownictwa śledzonej organizaci, „threats to financial system” - zagrożenia dla systemu finansowego, „foreign policy objectives” - cele polityki zagranicznej, oraz „human rights” - prawa człowieka.


Tygodnik sugeruje, ze NSA podsłuchiwała także rozmowy prezesa IOR (banku watykańskiego) Ernsta von Freyberga.KAI

mat


DATA: 2013-10-30 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jaro To złe podejście. Służby od tego są żeby podsłuchiwać wszystkich i z wszystkiego. I tak zawsze robili, od początku istnienia państw rządy miały lepsze bądź gorsze służby które podsłuchiwały i szpiegowały wszystkich. Nie wiem czemu teraz robią taki szał z tego że to wypłynęło jak to jest jasne że wszyscy podsłuchują wszystkich od zawsze i zawsze tak będzie. No z jednym wyjątkiem: Polska. Jako jedyny kraj w nowożytności rzeczpospolita nie miała swoich służb, wszyscy wiemy jak to się skończyło, wrodzy szpiedzy łazili w te i nazad po Polsce i robili co chcieli. Teraz chyba wraca ta tradycja
ponad 6 lat temu / Pielgrzym
 
służby podsłuchiwały, podsłuchują i będą podsłuchiwały dopóki my zwykli ludzie na to pozwolimy! trzeba to dziadostwo rozwiązać we wszystkich państwach świata lub je poważnie ograniczyć! przecież służby te już dawno przestały pełnić swoje funkcje - obrona swoich krajów przed najeźdźcami! zajmują się za to inwigilacją obywateli, handlem narkotykami, zabójstwami na zlecenie, rozbojami, kradzieżami na ogromną skalę i służbą dla korporacji itp. itd.! doszło do tego, że są państwem w państwie, a zamiast walczyć z wrogiem często z nim współpracują tylko po to, żeby nas orżnąć! tylko silny i bezwzględny nadzór nad nimi pozwoli je przyprowadzić do porządku!
ponad 6 lat temu / jaro
 
Głupie. A co można tam podsłuchać.
ponad 6 lat temu / zenek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.