DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Amerykanie oferują pomoc Rosjanom w Soczi

Amerykanie oferują pomoc Rosjanom w Soczi
#ZAMACH    #ROSJA    #IGRZYSKA W SOCZI    #SOCZI    #WOŁGOGRAD    #OLIMPIADA    #ZAMACHY    #ZIMOWA OLIMPIADA    #PUTIN    #POLITYKA    #OBAMA

Stany Zjednoczone zaoferowały Rosji pomoc w zapewnieniu odpowiedniej ochrony podczas Zimowych Igrzysk w Soczi, rozpoczynających się w lutym 2014 r. USA wyszły z taką inicjatywą po doniesieniach o niedawnych zamachach bombowych w Rosji.


W związku z ostatnimi trzema zamachami w Wołgogradzie, w wyniku których zginęło kilkadziesiąt osób rosną obawy co do bezpieczeństwa uczestników Igrzysk Olimpijskich. Regiony w pobliżu Soczi są szczególnie narażone na działalność terrorystyczną islamskich bojowników.


Jeden z wysokich urzędników amerykańskich zaznaczył, iż pomimo wyraźnych różnic i nieprozumień między USA a Rosją, w interesie obu państw leży wzajemna współpraca w zakresie zwalczania terroryzmu. - Zamachy w Wołgogradzie uwydatniają zagrożenia i potrzebę bliskiej współpracy z Rosją w celu zapewnienia ochrony obywatelom amerykańskim biorącym udział w igrzyskach w Soczi – stwierdził urzędnik Departamentu Bezpieczeństwa.


Amerykańscy politycy przekonują, że władze USA i Rosji już współpracują w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa w Soczi. Stany Zjednoczone podzielą się także swoimi danymi wywiadowczymi z Rosjanami w sprawie ewentualnych zagrożeń ze strony zamachowców-samobójców.


Amerykański Komitet Olimpijski we współpracy z Departamentem Stanu stara się na własną rękę zapewnić odpowiednią ochronę swoim zawodnikom.


Rzeczniczka Krajowej Rady Bezpieczeństwa USA Caitlin Hayden potępiła ataki w Wołgogradzie. Powiedziała także, że rząd USA „oferuje pełne poparcie dla rządu rosyjskiego w kwestii zapewnienia odpowiedniej ochrony igrzysk olimpijskich w Soczi”. Dodała, iż USA są chętne do ściślejszej współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom i kibicom w Rosji.
kra

 


DATA: 2014-01-02 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

mam pytanie - ochroniarz skoczka narciarskiego będzie skakał przed czy po nim?
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.