DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

„Ameryka po Roe” czyli co trzeba zrobić by poprawić ochronę życia nienarodzonych w USA

„Ameryka po Roe” czyli co trzeba zrobić by poprawić ochronę życia nienarodzonych w USA
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

„Washington Examiner” wskazuje co trzeba zrobić w USA, by sprzyjać kulturze życia po unieważnieniu orzeczenia Sądu Najwyższego, legalizującego aborcję w całym kraju. Medium nie ma wątpliwości, że orzeczenie Ros Przeciw Wade zostanie odrzucone, ponieważ nie ma prawnych, politycznych ani tym bardziej naukowych podstaw.

 

„Orzeczenie Roe przeciwko Wade ostatecznie upadnie, ponieważ opiera się ono na zmiennej opinii siedmiu sędziów i pozbawione jest podstaw prawnych, naukowych oraz politycznych. A kiedy to się stanie, od nas wszystkich zależeć będzie wypracowanie planu dla Ameryki po Roe, w którym troska o najmniejszych z nas będzie celem równie ważnym dla nas wszystkich, jak zakończenie narzuconej odgórnie przez sąd aborcji na żądanie” - czytamy.

 

Medium odwołuje się do książki „Aborcja i sumienie narodu” prezydenta Ronalda Reagana, który zauważył, że często mówiąc o aborcji wskazuje się na dwa życia: matki i dziecka nienarodzonego. Reagan zwrócił uwagę, że jeśli ktoś ma wątpliwości co do znaczenia „drugiego życia,” powinien zdać sobie sprawę, że gdybyśmy mieli wątpliwości co do tego, czy ciało jest żywe czy martwe, nigdy byśmy go nie pogrzebali. „Myślę, że sama ta uwaga powinna wystarczyć, abyśmy wszyscy nalegali na ochronę nienarodzonych ” – tłumaczył amerykański przywódca.

 

„Washington Examiner” zauważa, że w „Ameryce po Roe” społeczeństwo musi stawić czoła wyzwaniu, jakim jest ochrona życia matki i dziecka w jej łonie oraz rozbudowa infrastruktury niezbędnej do tego, by oboje mogli prosperować.

 

Z tego względu trzeba informować kobiety odnośnie tego, gdzie mogą szukać pomocy. Mówić o Programach Opieki Ciążowej, pomocy środowiskowej i domach położniczych, Moms Day Out, bankach żywności oraz specjalnych zajęciach dla rodziców. Status podatkowy organizacji non-profit, w tym organizacji religijnych, musi być chroniony. Tego typu instytucje stanową system wsparcia dla rodziców – dodaje medium.

 

Usługi socjalne dla potrzebujących rodzin muszą być dobrze finansowane i rozpowszechniane za pośrednictwem mediów oraz partnerstw społecznych, w tym podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, domów kultury i kościołów.

 

Ustawa o urlopie macierzyńskim i opiece musi również zostać ulepszona, aby wspierać młode rodziny. Portal dodaje, że należy stworzyć zachęty dla firm, które będą pomagać rodzicom w opłacaniu urlopu. Należy również rozszerzyć polisy, by zapewnić możliwość wykorzystania urlopu płatnego z powodu opieki nad dzieckiem.

 

Kongres mógłby wprowadzić ulgi podatkowe na dzieci, odzwierciedlające faktyczne koszty ich wychowania. Medium sugeruje, by wprowadzić także  inne ulgi podatkowe na opiekę nad dziećmi, aby rodzice mogli dokonali najlepszego wyboru, nie zdając się wyłącznie na opiekę oferowaną przez rząd.

 

Jest mowa także o utworzeniu czegoś w rodzaju Karty praw kobiet w ciąży i praw rodzicielskich. Kobiety powinny być lepiej informowane o przysługujących im prawach wynikających z IX poprawki do konstytucji. Prawo chroni ciężarne i matki wychowujące dzieci przed utratą mieszkania, stypendiów, stażu programowego itp.

 

W celu promowania polityki prorodzinnej sugeruje się, by wprowadzić zachęty biznesowe takie jak: elastyczny czas pracy, opieka dzienna na miejscu, podział pracy itp. Rodzicom winno się również zagwarantować prawa odnośnie wyboru rodzaju edukacji dla swoich dzieci, w tym dostęp do nauczania domowego.

 

Przepisy Safe Haven powinny być upowszechnione, by kobiety wiedziały, że mogą legalnie oddać dziecko w ciągu pierwszych 72 godzin po urodzeniu bez konsekwencji i ścigania za porzucenie. Konieczne jest usprawnienie adopcji i tworzenie nowych miejsc pracy, aby zapewnić stabilne podstawy dla pracujących rodzin.

 

„Te pomysły stanowią punkt wyjścia. I wiele osób jest już zaangażowanych w budowanie tych ram. Ale to jest praca także dla następnych pokoleń. Prawo dopuszczające aborcję jest wadliwe i musi się zmienić. Nasza polityka społeczna również musi ewoluować, aby przyjąć tych, którzy potrzebują i zasługują na nasze wsparcie w Ameryce po Roe” - czytamy.

 

Źródło: washingtonexaminer.com

AS


DATA: 2020-02-28 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aborcja została wg Sądu Najwyższego USA uznana za prywatną sprawę, a konstytucja USA mówi, że nie można ingerować w prywatne sprawy. Gdyby płód ludzki został uznany za obywatela to wtedy aborcja stałaby się nielegalna. Tak samo doszło do zakazu niewolnictwa poprzez uznanie ich za obywateli i wprowadzenie tego zakazu.
1 miesiąc temu / trooper
 
Wiedza.
1 miesiąc temu / PIK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.