DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Ambicje Sorosa to tylko teoria spiskowa? Wolne żarty! Finansista radzi UE jak obejść weto Polski i Węgier

Ambicje Sorosa to tylko teoria spiskowa? Wolne żarty! Finansista radzi UE jak obejść weto Polski i Węgier
George Soros. FOT.:World Economic Forum, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Amerykański finansista i spekulant nie jest postacią z koszmarów sennych prawicy. On naprawdę istnieje i angażuje się w życie publiczne. Teraz zabrał głos w sprawie weta Polski i Węgier. Państwom UE radzi obejść blokadę poprzez trwałe uzależnienie się od międzynarodowej finansjery.

 

Unia Europejska chciała powiązań wypłatę funduszy z przestrzeganiem bliżej nieokreślonej „praworządności”. W praktyce oznaczałoby to uzależnienie przelewów finansowych od kwestii politycznych i ideologicznych, a więc potężny cios w niepodległość. Polska i Węgry powiedziały nie.

 

W takiej sytuacji George Soros zaproponował krajom Unii Europejskiej uzależnienie się od kogoś innego. Jego zdaniem po polskim i węgierskim wecie wobec budżetu UE i funduszu odbudowy po pandemii „argumenty za emisją obligacji wieczystych nigdy nie były mocniejsze”.

 

Obligacje wieczyste to – na pozór – pieniądze za darmo. Państwa emitując takie obligacje otrzymałyby fundusze od światowej finansjery i… nie musiałyby oddawać długu. Wystarczyłoby co roku płacić odsetki. Problem w tym, że jednocześnie stałyby się zależne od wierzyciela i – co gorsza – nie miałoby możliwości wyzwoleni się z takiej relacji.

 

Dla państw może to oznaczać utratę części suwerenności, ale dla urodzonego na Węgrzech amerykańskiego finansisty żydowskiego pochodzenia rozwiązanie jest idealne także dlatego, że oprócz Polski i Węgier problem stanowią – jego zdaniem – Austria, Dania, Finlandia, Holandia i Szwecja, które są bardziej skłonne oszczędzać niż wydawać na wspólne, unijne cele. UE w obecnym kształcie takich obligacji wyemitować nie może.

 

Na pomysł 90-letniego Sorosa na Twitterze negatywnie zareagował premier Słowenii Janez Janša, który poprosił spekulanta, by ten trzymał się z dala od Europy.

 

 

Źródło: tvp.info / wpolityce.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-12-04 08:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamiast zastanawiać się nad Polską i Węgrami zastanów się co potem? Szatan nie będzie kumplował się nawet z tak wiernymi sługami, bo on gardzi wszystkimi ludźmi bez wyjątku... A miałby robić dla ciebie wyjątek ze względu na co? Bo przecież pieniędzy też ze sobą nie weźmiesz na tamten świat. Trumny nie mają kieszeni. Trafisz z gołą zadnicą do miejsca, gdzie będą szydzić z twojej głupoty i naiwności. I z tego, co mówiłeś o sobie: 'kiedyś, jak mówiłem, że jestem bogiem to się ze mnie śmiano. Dziś już nikt się nie śmieje'. Znowu będą. Ot i cały twój dorobek.
1 miesiąc temu / Michał
 
Wszyscy w UE bawią się w wybory, refrenda, wysyłają rządzących do załatwiania spraw co i jak robić w tej UE. A tu ktoś spoza UE amerykanin. Przez nikogo nie wybrany wraz ze swoimi akwizytorami nwo mówi co trzeba a nawet próbuje UE uzależnić od siebie.
1 miesiąc temu / pne
 
ZGADZA SIE PANIE MAREK A U NAS ? BEZ ZMIAN BO NAJPIERW SZABELKA MORAWIECKIEGO A TERAZ POSLANIEC GOWIN DO BRUKSELI KTORY DAJE OCZYWISTY SYGNAL ZE RZAD UDAJE A USTAPI PO STOSOWNYM CZASIE I BEDZIE JAK SOROSOWACI CHCA A CALA AKCJA TO MEDIALNY ZABIEGG Z GLOWAMI WYBORCOW PISUPOPISU
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Tylko bieg z przeszkodami urządzony sprytkom pustynnym może przywrócić im rozum. Sprytki pustynne jak nie przejdą biegu z przeszkodami przynajmniej raz na pokolenie to głupieją i zaczynają kąsać resztę ludzkości. Pamiętajcie - TYKLO BIEG Z PRZESZKODAMI DLA SPRYTKÓW rozwiąże ten węzeł gordyjski.
1 miesiąc temu / panMarek
 
Czy znajdzie się odważny/a zaszczepić go w pierwszej kolejności, ale tą prawdziwą szczepionką, a nie jakąś solą fizjologiczną ? To zły człowiek. Powinien spróbować tego co chce serwować reszcie świata z bilem szczepionką i im podobnym.
1 miesiąc temu / jupik
 
zło w czystej postaci, najlepszy przykład jak nieuczciwie zarobione pieniądze służą wyłącznie złu.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.