DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Ambasadorowie naciskają na Polskę w kwestii „praw” osób i środowisk LGBTQ

Ambasadorowie naciskają na Polskę w kwestii „praw” osób i środowisk LGBTQ
Fot. sxc.hu
#LOBBY    #PRESJA    #LGBT    #PARADA RÓWNOŚCI    #LIST    #NACISKI    #ŚWIAT    #DYPLOMACJA    #WARSZAWA    #AMBASADOROWIE

Nasilają się polityczne, międzynarodowe naciski na Polskę, zmierzające do zaakceptowania przez nasze państwo roszczeń organizacji sodomickich.

 

Aż 45 ambasadorów państw całego świata podpisało się pod listem otwartym nawiązującym do organizowanej przez środowiska LGBTQ Parady Równości, która w sobotę przeszła ulicami Warszawy. W gronie sygnatariuszy perswazyjnego pisma nie zabrakło bliskich sąsiadów Polski, za to symbolicznie wręcz reprezentowana jest Afryka.


„(…) chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu (…) – napisali ambasadorowie. Domagają się oni nie tylko ochrony tak zwanych mniejszości przed agresją i poniżaniem, lecz również „równego traktowania” w różnych sferach życia społecznego, co w praktyce oznacza między innymi przyznanie ich związkom praw równych przywilejom przynależnym małżeństwom.


„Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy środowisk LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyznaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa osób LGBTI są uniwersalnymi prawami człowieka i każdy powinien ich bronić” – czytamy w liście.


Apel podpisali reprezentanci: Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Kostaryki, Luksemburga, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Urugwaju, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch, a także Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii, Przedstawiciel Federacji Walonia-Bruksela oraz Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, a także reprezentant Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce.

 


Źródło: Kresy.pl / Parada Równości, Gazeta Wyborcza, Europa.eu.

RoM

 


DATA: 2017-06-05 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakże ten ubogi Vietnam się "wyemancypował" Pamiętam te czasy za komuny, gdy spodnie firmy jeans kupowało się w pewexie, a Wietnamczycy, nawet mając pieniądze, mogli sobie tylko o tych imperialistycxnych gaciach pomarzyć.Býło zabronione noszenie imperialistycznych ciuszków :/
ponad 1 rok temu / wspomnienia
 
@pytanie: no widzisz, dobrowolnie otwarłeś buzię i dobrowolnie rozwiałeś wszelkie wątpliwości co do twojej bezmyślności. Mimo to cierpliwie wyjaśnię, choć zapewne i tak tego wyjaśnienia nie zrozumiesz. Uprzedzenie polega na odrzucaniu czegoś lub kogoś bez racjonalnych przesłanek, czyli bez oparcia się na logicznym wnioskowaniu. Michu już wiele razy, przy okazji dyskusji na różne tematy, wykazał że nie potrafi kierować się logicznym wnioskowaniem. A pytanie które zadałeś: "czy ze stwierdzenia, że nie można spełnić czyichś wszystkich postulatów wynika, że ktoś ma do kogoś uprzedzenia???" nie jest logicznym odpowiednikiem mych dotychczasowych twierdzeń, gdyż moje twierdzenia nie odnoszą się do OGÓLNIKOWEGO "kogoś", lecz do KONKRETNEGO Michu. A w kolejny wpisie dalej się pogrążasz, dalej uogólniając, tym razem: "jesteśmy". Sorry, nie odwzajemnię życzeń powrotu do czegoś czego nie jesteś w stanie ogarnąć, bo krzywdę sobie zrobisz i będę cię miał na sumieniu :)
ponad 1 rok temu / r
 
@Każdy: Nie pamiętam w którym kraju europejskim weszło prawo umożliwiające oddawanie krwi przez homoseksualistów do oficjalnych banków krwi. Ta krew będzie podawana różnym pacjentom i stanowi zagrożenie HIV. Czy homoseksualiści nie mają skłonności pedofilskich? Wielokrotnie zostało udowodnione że mają i to w znacznym procencie. Adoptują dzieci i wychowując je krzywdzą praktykami pedofilskimi oraz niszczą w nich prawidłowy obraz rodziny. Z czasem przepędzają z kościołów biskupów i domagają się dla siebie specjalnych praw. W tym sensie zagrażają społeczeństwu. Proszę nie mówić że to Panu/Pani nie przeszkadza. Obojętność na ludzką krzywdę to najszybsza droga do akceptacji zła.
ponad 1 rok temu / n-k
 
Kazdy, kto swoim zachowaniem nie krzywdzi innych zasluguje na to by zyc tak jak chce, na to by mogl byc soba i byc szcesliwym. Osoby homoseksulane w zaden ssposob nam nie przeszkadzaja, czemu wiec mamy im zakazywac byc soba? Dla wlasnego widzimisie? Nie wszyscy musza byc katolikami, nie wszyscy musza sie ozenic, miec dzieci. Pozwolmy innym byc soba, a wtedy nam tez bedzie sie latwiej zyc.
ponad 1 rok temu / Kazdy
 
Pod listem domagającym się legalizacji postulatów środowisk LGBT nie podpisali się ambasadorowie Rosji, Węgier, Chin czy Arabii Saudyjskiej.
ponad 1 rok temu / kr
 
Pismo Święte wyraźnie mów jakie jest zdanie Boga na temat zboczeń określanych tam mianem sodomii.
ponad 1 rok temu / czytajcie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.