DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Ambasador USA w Polsce obiecuje: do końca 2019 roku zniesiemy wizy dla Polaków

Ambasador USA w Polsce obiecuje: do końca 2019 roku zniesiemy wizy dla Polaków
fot. YouTube / Open House

Do końca 2019 roku jestem gotowa załatwić sprawę zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków; to dla mnie priorytet – zadeklarowała w czwartek na antenie TVN24 ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

 

Mosbacher podkreśliła, że zdaje sobie sprawę, iż zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków nie będzie łatwe. Dodała jednak, że Polska jest „wspaniałym sojusznikiem”, a w USA mieszka 10 mln Polaków i dlatego ambasador zrobi wszystko, aby do końca przyszłego roku pozytywnie rozstrzygnąć tę sprawę.

 

To niesamowite, czego dokonała Polska przez tych 30 lat. Chyba nie ma innego kraju w tym regionie, który dałby radę osiągnąć to, co osiągnęła Polska. Kiedy myśli się o kraju, który przez 30 lat ma rosnąca klasę średnią, niską inflację, niemalże brak bezrobocia, wykształconą siłę robocza i etykę pracy, której można pozazdrościć - to naprawdę spektakularne – powiedziała przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji.

 

Ambasador poinformowała, że od pewnego czasu w sprawie zniesienia wiz do USA dla Polaków działa specjalny powołany do tego polsko-amerykański zespół. – Rząd polski jest w to zaangażowany, mamy wyznaczone osoby, które nad tym pracują, da się to zrobić. Tak długo, jak po obu stronach będzie taka wola, to zrobimy to. Jest to dla mnie priorytet, chociaż wiem, że może wychodzę przed szereg – zaznaczyła.

 

Oprócz kwestii zniesienia wiz Mosbacher odpowiadała również na pytania związane z obecnością amerykańskich wojsk na terytorium Polski. – Ważne jest to, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w bezpieczeństwo Polski i gotowe zrobić wszystko, aby wspierać w rozwoju przywództwa Polski w tym regionie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i odstraszanie – podkreśliła. – W tej chwili mamy tu (w Polsce – red.) 4 tys. amerykańskich żołnierzy i jesteśmy w pełni zaangażowani w tę obecność, we wspieranie Polski – dodała.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-11-02 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znieść to sobie może jajko co najwyżej. Metoda kija i marchewki, zniesiemy jeżeli zapłacicie uroszczenia 447, później zniesiemy wizy jeżeli oddacie swoje domy, zniesiemy jeżeli pozbędziecie się niepodległości i jakiejkolwiek formy suwerenności itd. Teraz to ja dziękuję i jestem za wizami dla amerykanów.
ponad 1 rok temu / stoppropagandzi
 
To była propaganda populistyczna przed wyborami w USA, gdzie Polonia stanowi ...? milionów wyborców !!!
ponad 1 rok temu / mazowszanin
 
Hameryka zostanie zniszczona katastrofami naturalnymi bo została zmierzona i zważona i jest lekka jak piórko...
ponad 1 rok temu / Zbychu
 
Zniosą wizy w momencie gdy zaczną realizować 447JUST. Po to żeby pozbyć się młodych Polaków. To znana już z Bliskiego Wschodu technika oczyszczania terenu przez żydow. Wywołać wojnę i odesłać zdolnych do walki tam gdzie "lepiej". Ci którzy wyjadą oddadzą Polskę najeźdźcom.
ponad 1 rok temu / H
 
Jak zwykle masa frazesów a konkretów będzie zero. Amerykanie powiedzą, że wola z ich strony jest, ale nie mają możliwości zniesienia wiz, bo tak stanowią ich przepisy. A mówią te przepisy jasno, że kluczem do zniesienia wiz jest to, aby odpowiednio duża część osób na wizach turystycznych wracała do swojego kraju a nie zostawała i pracowała na czarno.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Amerykanie pojawili się głównie przez ruchy które poczynila Rosja. Dlatego żywie także nadzieję że będą oni wracać do domu a nie tylko przybywać.
ponad 1 rok temu / ajlo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.