DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Ambasador USA Georgette Mosbacher ostro odpowiada politykom PiS

Ambasador USA Georgette Mosbacher ostro odpowiada politykom PiS
Georgette Mosbacher. FOT.:J.Szydłowski/FORUM

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher, odpowiedziała politykom PiS, Antoniemu Macierewiczowi i Witoldowi Waszczykowskiemu. Jak stwierdziła, fakt, że złożyła przysięgę jako ambasador nie oznacza, że zatraciła umiejętność „odróżniania dobra od zła”.

 

9 lipca były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz napisał krótki komentarz dla zwolenników Platformy Obywatelskiej. Zarzucił im między innymi „obronę kłamstw TVN i agentury WSI”, ale także „finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego” czy wspieranie „interesów rosyjskich i niemieckich, propagandę LGBT i pedofilii, demoralizację dzieci i niszczenie rodziny, walkę z Kościołem i naszą tradycją narodową”. Skrytykował też PO za postulaty „likwidacji WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości”. Określił to wszystko jako „zdradę i zaprzaństwo”.

 

 

Wpis Macierewicza niezwykle ostro skomentowała ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. „W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” - napisała.

 

 

Co istotne nie wiadomo, na jakiej podstawie to zrobiła, bo na mocy konwencji wiedeńskiej, której sygnatariuszami są zarówno Polska jak i USA, ambasador nie ma prawa włączać się w politykę wewnętrzną kraju go goszczącego.

 

Mosbacher odpowiedział Antoni Macierewicz, wskazując, że ambasador „zaatakowała” jego polemikę z PO, a on napisał w niej „prawdę i tylko prawdę” i stwierdził, między innymi, że komunistyczna agentura odegrała rolę w powstaniu TVN, a karta LGBT Plus promuje seksualizację dzieci.

 

 

Sprawę skomentował też były szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak stwierdził, zachowanie ambasador Mosbacher jest niebywałe i narusza konwencję wiedeńską.

 

„To jest niebywałe, aby ambasador podejmował publiczną polemikę polityczną z politykami kraju, w którym sprawuje funkcję dyplomatyczną. Art 41 konwencji wiedeńskiej 1961 mówi, aby nie mieszać się do spraw wewn państwa przyjmującego” - wskazał na Twitterze.

 

 

Do tego wszystkiego odniosła się teraz sama Mosbacher. Nie zaprzeczyła, że łamie konwencję wiedeńską. Stwierdziła jedynie, że czuje się zobowiązana „zabierać głos” gdy widzi, że „historia jest zniekształcana lub interpretowana ze złych pobudek”.

 

„Złożenie przysięgi jako ambasador nie oznacza, że odrzuciłam etykę, wartości i umiejętność odróżniania dobra od zła. Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana lub interpretowana ze złych pobudek, zabieram głos niezależnie od mojego stanowiska” - napisała.

 

 

Również w środę posłowie Konfederacji wystąpili w Sejmie z postulatem uznania Georgetty Mosbacher za persona non grata w związku z notorycznym, jak podkreślili, łamaniem przez nią postanowień konwencji wiedeńskiej.

 

Źródło: Twitter

 

Pach


DATA: 2020-07-15 19:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Perfekcyjny ale makijaż
16 dni temu / Dziwożony
 
Ambasador ma robić politykę własnego kraju a nie - polityke w czyimś kraju ...
16 dni temu / korpus dyplomat
 
Georgette Mosbacher... persona non grata
22 dni temu / Marek
 
Zacytuję tutaj wielkiego polityka, jakim był Winston Churchill: "Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie."
23 dni temu / anonim_galeon
 
Historia jest zniekształcenia bo to prezydent USA- Roosevelt sprzedał Polskę w sowieckie łapy na 50 lat
23 dni temu / Darius
 
Pierwszym ,który doświadczył i stał się OFIARĄ > jak odróżniają dobro od zła nasi starsi bracia był nasz Pan Jezus Chrystus. A dobro w ich kulturze rozumiane jest bardzo specyficznie i wąsko co potwierdza nauka, doświadczenie i historia narodów : DOBOREM JEST TO CO JEST DOBRE DLA MNIE ŻYDA. To jest BARDZO RACJONALNE ZACHOWANIE i mądrość wynikająca z TRADYCJI. Należy ponowić Apel do p. Trampa o zmianę ambasadora na AMERYKANINA .
23 dni temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.