DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. Tłumaczył się z nowych antypolskich kłamstw

Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. Tłumaczył się z nowych antypolskich kłamstw
źródło: pixabay.com

Polskie MSZ wezwało do siebie Ambasadora Rosji w Warszawie Siergieja Andriejewa w związku z wypowiedziami parlamentarzystów Federacji, jakoby władze RP zamknęły przestrzeń powietrzną dla samolotów przewożących pomoc medyczną do Włoch.

 

Jak poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ, podczas rozmowy ambasadora Rosji z dyrektorem Departamentu Wschodniego MSZ, strona polska „wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka”.

 

MSZ podkreśliło też, że rozpowszechnianie fałszywych informacji, „które dzielą państwa i społeczeństwa jest wyjątkowo naganne w sytuacji, gdy naszym wspólnym zadaniem powinno być zwalczenie bezprecedensowego zagrożenia w postaci śmiercionośnej pandemii, która nie zna granic”.

 

Ambasador Siergiej Andriejew został również poinformowany o liście napisanym przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek do Przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwijenko z apelem o zdyscyplinowanie senatora Puszkowa i zwrócenie szczególnej uwagi „na potrzebę działania w duchu solidarności w obliczu rozszerzającej się pandemii”.

 

 

Źródło: TVP Info, tvp.info

TK


DATA: 2020-03-26 19:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tawariszczi @123 i JARO, oczień spasiba. Matuszka Rasija eta nasz drug. Pazdrawliaju ja was.
4 dni temu / R
 
@[email protected] - zadajesz bardzo podchwytliwe pytania; dobre to; tu odpowiedź nasuwa się sama - jest to dwupak; a może nawet pięciopak - taki ułomny sześciopak;
6 dni temu / JARO
 
Wszystkim rusofobom proponuję zadać sobie trzy pytania. 1. Ile polskich firm wykupiły rosyjskie korporacje ,żeby je później zlikwidować? 2 ile rosyjskich banków działa w Polsce i ile polskich banków przejęła Rosja? 3 ile hektarów ziemi w Polsce wykupili Rosjanie? I ostatnie pytanie.Może najważniejsze. Ile razy rosyjski ambasador wzywał do siebie polskiego premiera w celu zmiany rozporządzeń w Polsce. Ile razy prezydent Rosji żądał zmiany ustaw w Polsce. A jeżeli nie jest to Rosja, to które państwo tak postępuje?
6 dni temu / @123
 
I słusznie, ale tylko dlatego, że za plecami USA i ruskich trzeba drażnić. W polskim Amazonie szerzy się zaraza, pracownicy proszą o interwencję, ale oczywiście ta władza palcem nie kiwnie, bo to sojusznicze draństwo do drenowania naszego pospólstwa.
6 dni temu / myśl
 
brakuje mi jeszcze tej informacji, czy pogrozili palcem, może być posłanki Lichockiej, tej wschodniej satrapii; wtedy to już na pewno by zadziałało; bez tego to znowu kiwanie palcem w bucie tylko nas rozśmiesza; proszę zobaczyć jak działają państwa poważne - pani przestanie politykować - powiedział ambasador jednego takiego państwa, do ambasador drugiego takiego państwa; i zadziałało, bez zbędnego pisania "groźnych" listów i kiwania brudnym palcem;
6 dni temu / JARO
 
Taka jest ich natura. Równie skutecznie można spróbować przekonać lwa do przejścia na wegetarianizm. Niestety.
6 dni temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.