DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Ambasador Mosbacher staje w obronie TVN i atakuje eurodeputowaną z PiS

Ambasador Mosbacher staje w obronie TVN i atakuje eurodeputowaną z PiS
Fot. Zuma Press / Forum

Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych w Polsce kolejny raz w emocjonalnym tonie stanęła po stronie telewizji TVN. Skrytykowała w mediach społecznościowych europoseł PiS Beatę Mazurek, która określiła stację utworzoną w wyniku afery FOZZ jako „WSI 24”. Wbrew faktom, Georgette Mosbacher zaprzeczyła związkom Wojskowych Służb Informacyjnych z powstaniem telewizji.

 

 

Wszystko zaczęło się zapewne od niedzielnego wpisu europarlamentarzystki. Beata Mazurek skomentowała fakt odmówienia przez kandydata opozycji w wyborach prezydenckich wzięcia udziału w debacie organizowanej przez Telewizję Polską.

 

„Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek” – napisała była marszałek Sejmu.

 

W poniedziałek głos zabrała nieoczekiwanie ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. W opublikowanych osobno dwujęzycznych wpisach o podobnej treści w mocnych słowach zarzuciła europosłance szerzenie kłamstwa.

 

„Dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków” – napisała pod adresem Beaty Mazurek. 

 

 

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Parlamentarzystka powołała się między innymi na słowa Antoniego Macierewicza, który w odniesieniu do treści raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych odesłał zainteresowanych do zeznań Grzegorza Żemka, byłego dyrektora Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, a zarazem tajnego współpracownika peerelowskiej wojskówki. 

 

 

Z pomocą w uzupełnieniu wiedzy pospieszyli też pani ambasador liczni internauci, w tym dziennikarze, zamieszczając w mediach społecznościowych liczne artykuły dotyczące historii afery FOZZ i początków stacji TVN. 

 

 

 

 

Georgette Mosbacher broniła TVN przed krytyką już wcześniej, przy okazji nagłośnienia przez tę stację leśnej inscenizacji „urodzin Hitlera” ze scenografią w postaci m.in. wafelkowej swastyki.

 

 

Źródło: Twitter

RoM

 

 

 


DATA: 2020-07-06 20:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie stanęła po żadnej stronie tylko powiedziała prawdę.
6 miesięcy temu / racjonalista
 
Odesłać ciupasem do Izraela. Za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski.
6 miesięcy temu / Korsarz
 
Trump dziwi się aktywnością lewicy a jego ludzie trzymają z WSI24.
6 miesięcy temu / romak
 
Biznes ponad wszystko, Pani ambasador- Jałtę i sprzedajnego prezydenta USA,pamiętamy. Chociaż żydzi, których Amerykanie nie chcieli ratować po raportach Karskiego przekuli pamięć we wpływy i dolary
6 miesięcy temu / Darius
 
Szczyt BEZCZELNOŚCI. Jeśli jest ambasadorem USA to niech pilnuje swoich obowiązkow a nie miesza się do naszych polskich spraw. Prawdziwe korzenie narodowościowe tej pani wystają jak "słoma z butów" prostaczków. Należałoby poprosić Prezydenta Trampa o zmianę "eskimoski" na prawdziwego AMERYKANINA. Wystarczy nam kłopotów z rodzimymi "eskimosami".
6 miesięcy temu / iskierka
 
To pokazuje tylko tyle , że wiedza i pamięć pani Ambasador nie sięga do czasów wcześniejszych zanim tvn kupili Amerykanie. Poza tym kolejny raz widzimy jak wygląda "sojusz" polsko-amerykański
6 miesięcy temu / Kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.