DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Ambasador Mosbacher mocno krytykuje prowokację Katza… na polskojęzycznym Twitterze

Ambasador Mosbacher mocno krytykuje prowokację Katza… na polskojęzycznym Twitterze
Fot. J. Szydłowski / Forum

Amerykańska ambasador w Warszawie zabrała głos na temat najnowszej odsłony izraelskich prowokacji wobec naszego narodu. Potępiający prowokacyjne słowa szefa dyplomacji Israela Katza wpis Georgette Mosbacher ukazał się wyłącznie… w języku polskim.

 

„Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza” – czytamy na twitterowym profilu pani ambasador.

 

Wpis powstał najwyraźniej na użytek polskiego odbiorcy. Próżno szukać analogicznego stanowiska Stanów Zjednoczonych w języku angielskim, czy to na profilu Georgette Mosbacher, ambasady amerykańskiej w Warszawie, czy tym bardziej – przedstawicielstwa USA w Jerozolimie. 

 

Komentarz dotyczy wypowiedzi nowego p.o. szefa dyplomacji, który przejął kierownictwo resortu spraw zagranicznych z rąk szefa rządu Benjamina Netanjahu. Israel Katz w niedzielę, tuż przed planowanym jerozolimskim szczytem państw Grupy Wyszehradzkiej i Izraela, napisał na Twitterze:

 

„Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”. 

 

W poniedziałek, gdy strona polska oczekiwała przeprosin i pojednawczej reakcji ze strony „sojusznika”, Katz dolał jeszcze oliwy do ognia. – Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu. Antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też – stwierdził w wywiadzie radiowym.

 

 

Źródło: interia.pl, Twitter

RoM

 

 


DATA: 2019-02-19 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwy TEATR. Czekamy na zawieszenie stosunków dyplomatycznych i PRZEPROSIN od Premiera Izraela. Takie bezczelne zachowania i psucie relacji z innymi państwami to powód dla narodu Izraela do odsunięcia go od władzy. Jeśli nie - to znaczy , że Żydzi lubują się w wojnach słownych i militarnych i nie zależy im na dobrych relacjach międzynarodowych. Nic dziwnego , że może to być powodem ich WYOBCOWANIA W ŚWIECIE i problemów. Pani Ambasador jest osobą NIEWIARYGODNĄ.
3 miesiące temu / iskierka
 
Kongres mógł nie uchwalać 447 a Tramp mógł nie podpisywać. Pompeo mógł nie wzywać do ustanawiania przez Polskę rasistowskiego "prawa" rodem z dzikiego buszu. Nie jesteśmy ani sojusznikiem, ani przyjacielem szowinistycznych USA i Izraela. Na żadną wojnę z Iranem nie idziemy choćby PiS wkładał kalesony przez głowę.
3 miesiące temu / fast
 
My już Panią znamy Pani Mosbacher. Oczu nam nie mydlcie
3 miesiące temu / X
 
Ona wygląda jak ze Star Treka
3 miesiące temu / GR
 
Kto właściwie jest tym ambasadorem- Mosbacher, czy Azari?
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Stacja Radegast to jeden z najważniejszych obiektów związanych z historią łódzkiego getta. Miejsce, z którego w latach 1942-1944 odjechały tysiące ludzi do obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem, a w sierpniu 1944 do Oświęcimia. Gdy powstało tam muzeum przez dwa trzy lata chroniłem ten obiekt jako pracownik .Przyjeżdżają tam wycieczki szkolne z państwa Izrael .Młodzież Izraelska oprowadzana jest przez Izraelskich przewodników a nie Polskich. I ty zaczyna się wielki problem gdyż przewodnicy którzy oprowadzają wycieczki zakłamują historię wmawiając tym młodym ludziom iż Polacy byli zaangażowani w wywóz Izraelitów do obozów zagłady.Dowiedziałem się dopiero o tym gdy pani kustosz ,która wtedy opiekowała się tym budynkiem znała język hebrajski to ona powiedziała mi iż nie raz zwracała przewodnikom uwagę że kłamią .Nie raz czułem na sobie złe spojrzenie tych młodych ludzi jak to ja bym winien tego co się stało podczas wojny .Nie wiem czy to prawda ale niektóre szkoły w Izraelu mają obo
3 miesiące temu / nie_antysemita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66263"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.