DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Ambasador Mosbacher: Stany Zjednoczone pozostaną obecne w Polsce

Ambasador Mosbacher: Stany Zjednoczone pozostaną obecne w Polsce
Fot. J. Szydłowski / Forum

Stany Zjednoczone wciąż będą obecne w Polsce. Pozostaniemy w waszym kraju, by współpracować – stwierdziła amerykańska ambasador Georgette Mosbacher w poniedziałkowej rozmowie z komercyjną stacją radiową.

 

W wywiadzie dla radia RMF ambasador została między innymi spytana o kwestię baz amerykańskich na terenie naszego kraju.

 

- Byłam obecna podczas spotkania amerykańskiego ministra obrony i jego polskiego odpowiednika i zapewniam, że sekretarz [Jim Mattis] jest przekonany o konieczności stałej obecności amerykańskich wojsk w Polsce. I będziemy w przyszłości tu stacjonować – powiedziała Mosbacher. – W chwili obecnej w Polsce są 4 tysiące amerykańskich żołnierzy. Istnieją też dwa zespoły robocze: amerykański i polski, które pracują się nad różnymi wariantami, jakie wzmocniłyby tę stałą, militarną obecność. Mogę więc powiedzieć, że siły Stanów Zjednoczonych pozostaną w Polsce – dodała.

 

- Nasze armie prowadzą wspólne ćwiczenia i wspólne szkolenia. To się nie zmieni. (…) Stany Zjednoczone widzą w Polsce wiernego sojusznika. Dużo zainwestowaliśmy w zapewnienie wam bezpieczeństwa, bo wasze bezpieczeństwo sprawia, że Ameryka jest bardziej bezpieczna. Więc powtórzę raz jeszcze: Stany Zjednoczone pozostaną obecne w Polsce. Pozostaniemy w waszym kraju, by współpracować z wami; amerykański i polski żołnierz będą działać ramię w ramię – zapewniała ambasador.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2018-12-03 19:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Pokręć : Powinieneś przeczytać pozycję Juliusza Łukasiewicza "Dyplomata w Paryżu". Lub wysłuchać czytanki Pana Nikt z tejże książki. Zapewniam, zmienisz zdanie. Zrób to proszę.
ponad 1 rok temu / no
 
Czy polskojezyczni lokaje tego chca czy nie...
ponad 1 rok temu / Robespier
 
Żorżeta go home! Nie jesteś tu mile widziana!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Co to znaczy "pozostaną w Polsce" to okupacja? Kolejna wpadka wskazująca na poziom ambasador? Czy prawda,ze wypromował ją demokrata David Zaslav (...) ur.w Polsce w Warszawie właściciel TVN??
ponad 1 rok temu / BIO
 
Nie widzę obecnie żadnej alternatywy do sojuszu z USA. Owszem, miło by było być na tyle silnym krajem, żeby móc z USA rozmawiać jak równy z równym i na równej stopie być sojusznikami, ale jest jak jest a marzenia o pełnej suwerenności na w 100% własnych warunkach w tej chwili to odległa bajka. Jeśli nie USA, to albo Niemcy, albo Rosja ulokuje tu swoje wojska wcześniej czy później, bo polska armia może jest waleczna, ale z sąsiadami może najwyżej honorowo przegrać. Za komuny był taki dowcip o tym jak wyzwolić się spod władzy Moskwy: wypowiedzieć wojnę Amerykanom a następnego dnia im się poddać. Tak, za komuny marzyliśmy o tym, żeby nas okupowały wojska USA a nie sowieckie. Nie jesteśmy na tyle silnym krajem, żeby poradzić sobie bez wsparcia USA. I nie jesteśmy jedynym takim krajem na świecie. Z dwojga złego wolę, żeby tę próżnię wypełniali Amerykanie niż Rosjanie, którzy gwarantują nam cofnięcie się cywilizacyjne.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
To jeszcze nie była p. Mosbacher w Wyborczej i Tygodniku Powszechnym. Kolczyki, wstążeczki i in. imitacje flagi amerykańskiej.....Daniels też nosił coś na podkoszulku. Klasyczni Amerykanie skończyli się na pokoleniu Prezydenta Ronalda Reagana.To Prezydent Reagan miał zginąć 30 marca 1981r. zaraz po wyborze na prezydenta, równocześnie nasz Papież Jan Paweł II miał zginąć 13 maja 1981r. Komu przeszkadzali, jakiej narodowości, czyim interesom? Mówili odważnym a równocześnie pięknym językiem. Dostojni w zachowaniu i stroju.
ponad 1 rok temu / Wenter
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.