DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Ambasador Izraela zaniepokojony „przejawami antysemityzmu” i poglądami Konfederacji

Ambasador Izraela zaniepokojony „przejawami antysemityzmu” i poglądami Konfederacji
Alexander Ben-Zvi. Źródło: Israel's Foreign Affairs Min. / YouTube

Ambasador Izraela w Polsce stwierdził, że w naszym kraju można zaobserwować przejawy antysemityzmu, jednak podkreślił, że Polska nie jest krajem antysemickim. Dodał, że niechęć do Żydów jest obecna również w innych krajach Europy. Alexander Ben Zvi jest również zaniepokojony poglądami polityków Konfederacji.

 

Na antenie Polsat News ambasador Izraela w Polsce był pytany o wypowiedź byłego ambasadora jego kraju, pracującego w przeszłości we Włoszech. Gideon Meir w twitterowej dyskusji stwierdził: „całe podejście polskiego rządu do Holokaustu jest złe i ma związek z antysemityzmem, z którego Polska jest znana. Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez wsparcia Polaków”. Alexander Ben Zvi dopytywany czy to stanowisko całego rządu odparł, że „absolutnie nie”. W jego opinii rząd w Tel Avivie nie może reagować na każdą tego typu wypowiedź osoby prywatnej.

 

W rozmowie ambasador Izraela w Polsce stwierdził również, że antysemityzm w Polsce „nie jest wyjątkowy”. – Widzimy przejawy antysemityzmu w całej Europie – stwierdził. – Polska nie jest krajem antysemickim. Są w Polsce przejawy antysemityzmu, tak jak w innych krajach Europy – podkreślił.

 

Alexander Ben Zvi wyraził również zaniepokojenie poglądami polityków Konfederacji. – Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem – powiedział.

 

Przypomnijmy, że dyplomata już kilka tygodni temu wyrażał już opinie na temat Konfederacji. Wówczas stwierdził, że w jego opinii politycy tej formacji mają „otwarcie antysemickie stanowisko”. Izraelski dyplomata stwierdził, że co prawda jest w Polsce dopiero od dwóch miesięcy, ale już w trakcie kampanii wyborczej dostrzegł rzekomo przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych. „Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie” – powiedział nowy ambasador Izraela w Polsce. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Polska będzie wolna od mowy nienawiści.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-29 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Marian Turski wspowmniał o uznaniu siebie narodem wybranym przez nazistów i represje jakie one przyniosły żydom po dojściu Hitlera do władzy. Obecnie mamy prześladowania osób przez Żydów. Określanie innych mianem antysemitów i próby oskarżania obywateli Europy o ich śmierć w czasie I IWŚ. Realizują zachowania podobne do tych z jakimi spotkali się w Niemczech. Tamte działania to był nazizm a tym razem mamy do czynienia z roszczeniami i rasizmem żydowskim. Jedno i drugie woła o pomstę do Boga i hasło "nie bądzcie obojętni" jest dalej aktualne bo nie można być obojętnym na teroryzm żydowski.
7 miesięcy temu / Obywatel
 
No, trudno Panie Ambasadorze. Nie damy rady wszystkich zagłaskać i zadowolić każdego z osobna. Będzie Pan musiał nauczyć się z tym żyć ;
ponad 1 rok temu / M
 
Zauważam wzmożony antypolonizm ze strony Izraelczyków, mam nadzieję że więcej partia którą reprezentuje ten pan nie zasiądzie w knesecie bo będzie źle.
ponad 1 rok temu / Karoll102
 
Rząd i MSZ dalej będą milczeć? "Prezydent wszystkich Polaków" wsadzi głowę w piasek? Kiedy PiS odpowie żydom na kolejne ciosy w Polską twarz? Rząd jest głuchy ślepy i niedorozwinięty? Czekamy na odpowiedź PiS na apel Polaków. Yt: Konfederacja apeluje do rządu o obronę dobrego imienia Polski i walkę z antypolską propagandą!
ponad 1 rok temu / Polak
 
To sa dobre oznaki ,konfederacja lek dla polski i polakow
ponad 1 rok temu / Rm
 
A ja już dawno jestem zaniepokojony, wsadzaniem nosa przez żydów w sprawy polskie.
ponad 1 rok temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.