DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Ambasador Izraela w Polsce twierdzi, że Konfederacja ma „antysemickie stanowisko”

Ambasador Izraela w Polsce twierdzi, że Konfederacja ma „antysemickie stanowisko”
Alexander Ben-Zvi, fot. printscreen YouTube

Alexander Ben-Zvi to nowy ambasador Izraela w Polsce. W jednym z wywiadów wyraził niezadowolenie z faktu, że Konfederacja wprowadziła do Sejmu swoich posłów. Jednocześnie stwierdził, że politycy tej formacji mają „otwarcie antysemickie stanowisko”.

 

„Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić” – powiedział Alexander Ben-Zvi, nowy ambasador Izraela w Polsce. Dyplomata jest byłym dyrektorem generalnym w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Krytykę pod adresem Konfederacji wyraził w jednym z wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej”.

 

Izraelski dyplomata stwierdził, że co prawda jest w Polsce dopiero od dwóch miesięcy, ale już w trakcie kampanii wyborczej dostrzegł rzekomo przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych. „Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie” – powiedział nowy ambasador Izraela w Polsce. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Polska będzie wolna od mowy nienawiści.

 

„Ale myślę - choć szczegółowo się nie orientuję - że mowa nienawiści jest sprzeczna z polskim prawem. Wydaje mi się, że są takie przepisy, zatem władza musi coś z tym robić” – powiedział, komentując kwestię patriotycznych manifestacji, w tym m.in. Marsze Niepodległości. Jego zdaniem, biorą w nich udział „środowiska nacjonalistyczne, żeby nie powiedzieć: faszyzujące”.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, wyborcza.pl

WMa

 

 

 

 


DATA: 2019-10-25 22:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W cywilizowanym swiecie mienie bezspadkowe przechodzi na skarb Państwa. W tym swiecie obowiazuja prawa rzymskie nie plemienne żydowskie. Drobny szczegół: deklaracja terezińska nie została podpisana przez żadną ze stron. Reprezentujący polskich żydów i Polskę profesor bez matury też skrytykował temat spotkania. To pusty dokument tej konferencji! Natomiast jeżeli chodzi o wdzięczność rodaków tego Pana to oczekujemy spłaty kredytów udzielanych żydom w Polsce i spłaty zaległych podatków których płacenia unikali jak ognia od wieków. Ustawa 447 jest manipulacją żydowską nastawioną na łatwy zysk. To co szkodzi Polsce zawsze wam się podobało. Stąd ten wasz chóralny skowyt w celu wyłudzenia pieniędzy od Polski gdyż wyczuliście że Niemcy dalej nie dadzą się doić z pieniędzy.
3 miesiące temu / Obywatel
 
Czyli jakie?! To już nie wolno i tego?!
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Bardzo dobrze, że kolejny ambasador jest tak pewny możliwości swoich działań. Podobnie jak ambasador z USA. Polacy przebudźcie się.
8 miesięcy temu / Robi
 
Antysemityzmem jest nie wykonywanie poleceń Żydów. Tak to wygląda z jego mało lakonicznej wypowiedzi.
8 miesięcy temu / Enseems
 
Nie powiedział co takiego antysemickiego robi Konfederacja czuli nic. Dla nich antysemityzmem jest WSZYSTKO co im sie nie zgadza lub nie podoba. Ogólnie patrząc są to mało inteligenti jednak ludzie. Myślą, że goyim jest głupi , a zapomnieli, że Polacy są inteligeniejsi od nich i sami robia z siebie czubków, którymi w istocie są.
8 miesięcy temu / Benzerk
 
Pierwsza Kłamczucha Izraelska Pani Azari wyjechała Izrael przysłał następnego Naj- świata ! Kolejna Izraelska persona będzie pouczała i decydowała co wolno Polakom co nie! A prawda tylko jest w ich Izraelskim żydowskim wydaniu ! MB-warszawiaczek-
8 miesięcy temu / neokroko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.