DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Też żądam aby Polska zrobiła taką ustawę żeby USA zapłaciło za Polskie mienie, życie i cierpienie milionów Polaków po przez sprzedanie naszego Narodu Rosji w czasie II wojny.
30 dni temu / Geratd
 
To jest kłamstwo Tak jak po 2 wojnie sprzedaliście nas Polaków sowietom.
1 miesiąc temu / Leszek Szczpani
 
Tak się nie postępuje Wobec kraju który przyiol na siebie pierwszy cios zagłady z rąk Niemców
1 miesiąc temu / Leszek Szczpani
 
Kto wymyśli rozwiązanie??? Przecież nie Naczelnik...
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Dlaczego w internecie niema treści ustawy JUST z 2017r. dotyczącej Roszczeń 447???
8 miesięcy temu / obiektywny
 
Trzeba uświadamiać Indian Amerykańskich że mają prawo do roszczeń z tytułu 447 i że mogą żądać od US rocznych raportów i audytów w łupie bezimiennym.
8 miesięcy temu / Tom
 
A z jakiej racji obcy kraj ma oceniać inny kraj, który de facto był ofiarą wojny? Do tego naprawdę jakiekolwiek mówienie o restytucji mienia po tylu latach od zakończenia wojny i upadku komunizmu, który mógł tę restytucję utrudniać jest kpiną. W ogóle nie zwraca się uwagi na fakt, że w rozumieniu własności istnieje pojęcie "zagospodarowania" mienia, którego właściciel lub spadkobiercy nie zgłaszają się. Takowe mienie jest przecież przez długie lata utrzymywane, odnawiane etc. przez nowych właścicieli. Co więcej - po wojennej pożodze owo mienie najczęściej musiało zostać odbudowane ze stanu ruiny. Teraz po tylu latach komuś się przypomniało o mieniu i chce przyjść "na gotowe"? OK - tylko niech zwróci obecnym i poprzednim właścicielom koszty jakie ponieśli aby doprowadzić mienie do stanu dzisiejszego. To, że obecny właściciel być może zarabiał na mieniu przez lata nie ma znaczenia, bo nagle tego zarobku się go pozbawia.
8 miesięcy temu / Akwin
 
Pakt Ribbentrop-Mołotow Też nie dotyczył Polski podobno...
8 miesięcy temu / Marcin
 
Skoro nie ma tematu, to czemu pis nie chce uchwalić ustawy Michalkiewicza ? wtedy byłbym bardziej ,,spokojny" niż gdy pani ,,ambassadoressa" próbuje zahipnotyzować ,,polaczków" zmieniając usposobienie jak kameleon. Coś jest faktycznie i realnie na rzeczy. Ludzie róbcie pozwolenia na broń kto może, bo idą czasy trudne.. Z Panem Bogiem.
8 miesięcy temu / Osservatore R.
 
Czy temat odpowiedzialności Rosji za straty spowodowane wojną rozpoczętą 17września 1939 wraz z Hitlerem jest tematem tabu????
8 miesięcy temu / Z
 
Czy ta osoba ma żydowskie korzenie, bo zachowanie ma typowo talmudyczne: goya można okłamywać. Kobieto, wracaj skąd przybyłaś. I powiedz żydom w Ameryce, że mają zaprzestać mordowania dzieci i kobiet palestyńskich.
8 miesięcy temu / Maria
 
Ustawa dotyczy cytat: "zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holokaustu, które znajdują się w potrzebie". No to mamy czarno na białym, że chodzi o MIENIE BEZSPADKOWE. Dziękuję Pani Ambasador za wyjaśnienie, głosuję na konfederatów.
8 miesięcy temu / Marcin
 
Jasne, już im wierzę...
8 miesięcy temu / karol
 
@ Elżbieta. No bo, ocalali z holokaustu szybko się mnożą. Przecież ich dzieci też są ocalałymi, bo jak by nie ocaleli ocalali to by ich nie było. Tak samo z wnukami, prawnukami itd. Maszynka do łatwej forsy. Jak ją uruchomią to już nikt nie będzie w stanie tego potwora wyłączyć. Jeszcze nie wysunęli wniosku, o którym mówił Stanisław Michalkiewicz - " a ilu się nie urodziło!". Tu to dopiero jest "kopalnia złota". Przerażające jest to, że są idioci, którzy biorą te absurdy na poważnie, zamiast wyśmiać te zapędy.
8 miesięcy temu / agricola
 
@Pejot. No to może My powinniśmy odświeżyć swoją pamięć i żądać od Żydów odszkodowań za co najmniej dziesięć wieków trwający handel słowiańskimi niewolnikami, tak poszukiwanymi w kraju Maurów i w Imperium Romanum? Abraham ben Jakow Chińczykiem przecie nie był. Żył już w X. wieku. Nie zastanawia nikogo, ze wlókł swą zdobycz z krajów Mieszka i czeskiego Bolesława I przez, a jakże, chrześcijańskie już kraje do opanowanej przez Maurów Hiszpanii bez specjalnych problemów? "Biznes" upadł dopiero po chrzcie Polski z przyjętych przez Miejscowych przekonań a nie "pobożności" i współczucia tych "chrześcijan" z Zachodu - pierwszy drobny "dysonans poznawczy", który ma wielką wagę w dalszej naszej historii.
8 miesięcy temu / agricola
 
Ona klamie 24h x 24h.
8 miesięcy temu / Jara
 
teraz PO PIS gra na czas I udaja tzw durnego nie wierze obietnicom PIS ze nie zaplaca koszernym , zadac ustawy a nie puste obiecanki . glosuje na propolska Konfederacje !!!!!!
8 miesięcy temu / maxmiko
 
Jeśli dobrze rozumiem, to w tym komunikacie jest wprost napisane o mieniu bezspadkowym: "zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holokaustu" Co miałoby nas tutaj uspokajać?
8 miesięcy temu / Elżbieta
 
Ach. Jaki się czuję spokojny :. Gadki szmatki dla pospólstwa.
8 miesięcy temu / Mirrro
 
To co amerykanin Pompka nie wiedział co mówi do Polaków na konferencji!! jak nie wie Pompka co mówi to na leczenie z nim Panie Tramp.
8 miesięcy temu / kolo
 
Błuhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha... Czy oni na prawdę myślą, że Polscy, to idioci? Ustawa w polskim sejmie regulująca raz na zawsze sprawy restytucji będzie papierem lakmusowym dla polityków z każdej strony sceny politycznej. Dziś politycy krzyczą: J.Kaczyński: ?Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę?, G. Schetyna: ?Kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie? . A Polacy powinni krzyczeć na całe gardło: "Kto podnosi rękę za 447 czyli na pieniądze Polaków ten podnosi rękę na Polskę"
8 miesięcy temu / Airam
 
wszystkim, którzy myślą, że Polska bez USA sobie nie poradzi polecam ostatnie nagranie Grzegorza Brauna. Otóż w planach NATO Braun cytuje tu oficjalne dokumenty NATO obrona Pribałtyki ma wyglądać tak, że tym narodom NATO zaproponuje "zorganizowanie działań partyzanckich w dużych miastach" . Jak ma wyglądać obrona Polski tego nie wiemy ale chyba podobnie bo jakiś podgolony trep z Westpoint pocieszał nas, że " w gruzach Torunia będziecie mogli się bronić przez kilka tygodni". Inny artykuł kilka kliknięć stąd traktuje o Żydach z Majorki, którzy właśnie upamiętniają ofiary Inkwizycji - jakieś 400-500 lat temu. Także nic nam nie darują.
8 miesięcy temu / Pejot
 
Wydoją nas po wyborach. Teraz grają na czas i rżną głupa. Nie głosować na PO-PiS!
8 miesięcy temu / Leaf427
 
?Palestyńczycy muszą się trzymać osobnych dróg, potrzebują trudnych do uzyskania pozwoleń, by udać się do szpitala w innym mieście, czy na wesele lub pogrzeb kogoś z rodziny. Ich miasta i wioski odgrodzone są od świata i siebie nawzajem murem lub ? w przypadku Gazy ? wojskową blokadą na ziemi, morzu i w powietrzu. Palestyńscy obywatele Izraela nie mają pełni praw politycznych i społecznych, a ci na Terytoriach Okupowanych są właściwie wyjęci spod ochrony normalnego prawa podlegają samowoli izraelskich sądów wojskowych. Ich dzieci dostają większe wyroki za rzucanie kamieniami niż izraelscy żołnierze i osadnicy za zabijanie z zimną krwią tych dzieci czy dobijanie rannych na ulicy?. To jest przyszłość Polski i Polaków. Dzięki Trumpowi, Mosbacher i Kaczyńskiemu. Tusk rozpoczął, Kaczyński dokończy.
8 miesięcy temu / 2009
 
To teraz oczekuję deklaracji Izraela wycofania się z wszelkich roszczeń wobec Polski i posypania głowy popiołem za dekady opluwania i szkalowania. Jak TEGO nie będzie to gadanie Mosbacher jest typową zagrywką zabawy w złego i dobrego glinę dla naiwnych i krótkowzrocznych.
8 miesięcy temu / Migotka
 
Ta Pani nie czytała chyba tej ustawy. Cytując Grzegorza: "Mosbacher go home!!!"
8 miesięcy temu / bjs
 
Kłamie!
8 miesięcy temu / Gosc
 
Czy te 46 państw popełniło błąd,że przyjęło żydów? Dlaczego Izrael państwo żydowskie nie wystapił bezpośrednio o zwrot "mienia" zmusili USA by skłucić Polskę ze Stanami Zjednoczonymi? To w ramach : gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta??? Dlaczego nie poprosili Iranu,Syrii, Turcji czy innego państwa by ich "reprezentował"?
8 miesięcy temu / Noe
 
ściema jak nic, mydlenie ludziom oczu ! oszustwo amerykańskiej mozbaherowej !
8 miesięcy temu / tak
 
Skoro jest tak dobrze to dlaczego do IIIRP przyjeżdża oficjalna delegacja rządowa z państwa położonego w Palestynie, rzekomo właśnie w tej sprawie? Na pierogi i w drugiej kolejności pogadać ? W dodatku wygląda na to, że spotkanie przygotowywane od dawna, co przeczy rządowej narracji, tylko zupa się publicznie wylała. No przecież wszyscy już widzą co się święci. Na razie publicznie udajemy greków bo po 30 latach cicho się już nie da siedzieć, zwłaszcza ostatnio, byle dopełznąć jakoś do wyborów. Potem zgodnie z notatką MSZ będziemy mogli już działać z otwartą przyłbicą.
8 miesięcy temu / skoczek
 
USA niech najpierw zwróci mienie Indianom, porwanym i zniewolony, Afrykanom, i ograbionym krajom Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Do nich powinny dołączyć np Niemcy, Francja, Rosja czy W. Brytania, a potem domagać się by inni zwracali. Lichwiarz domaga się uczciwości.
8 miesięcy temu / banita
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.