DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Ambasada USA ostrzega przed Marszem Niepodległości. Sugeruje czujność i unikanie zgromadzeń

Ambasada USA ostrzega przed Marszem Niepodległości. Sugeruje czujność i unikanie zgromadzeń
Fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Dyplomacja USA ostrzegła przebywających w Polsce swoich obywateli przed nadchodzącymi obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Alert dotyczący Marszu Niepodległości pojawił się na stronie Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

 

Ambasada ostrzegła, że 11 listopada 2018 roku odbędą się „liczne wydarzenia publiczne upamiętniające polskie Święto Niepodległości”. Jak czytamy, w ubiegłym roku w Marszu Niepodległości udział wzięło ponad 50 tys. osób, a w poprzednich latach „niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne”.

 

Amerykańska dyplomacja wskazała też, że podczas obchodów dochodziło do starć między uczestnikami marszu i demonstrantami z kontrmanifestacji. „Jeśli tegoroczny marsz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się, ma się on rozpocząć przed budynkiem Sejmu w pobliżu Pomnika Armii Krajowej i Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy przejdą stamtąd do Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i Wybrzeżem Szczecińskim udadzą się na Stadion Narodowy” – wskazano.

 

Ambasada USA wydała ostrzeżenie oraz zalecenia: unikanie trasy marszu, demonstracji, tłumów oraz śledzenie bieżących doniesień o wydarzeniach na marszu i nie zwracanie na siebie uwagi.

 

 

Źródło: interia.pl / usembassy.gov

MA

 

 


DATA: 2018-11-09 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, sugeruję trzymanie się w Dzień Dziękczynienia z dala od pieczonego indora, może kryć się wewnątrz nieznane wcielenie bin Ladena.
4 miesiące temu / agricola
 
Większość Polaków SOLIDARYZUJE się Uczestnikami Marszu Niepodległości i jego hasłami. Chcemy być WOLNI od GŁUPOTY płynącej z U.E. To jest Marsz Narodowy Polaków a nie jakaś > parada< klaunów czy gejów.
4 miesiące temu / iskierka
 
Do IzajaszGB: By nie przyszli jak do pracy 9/11/2001 bo wiedzieli,że bedzie atak na WTC?
4 miesiące temu / Bryan
 
Generalnie otoczeni jesteśmy przez masonerię trzech mocarstw i ich pucybutów, tym bardziej uwierzyć musimy, koniecznie musimy uwierzyć, że Opatrzność Boża jest z nami - ja w to bardziej wierzę niż widzę oczami. Zaprośmy do Marszu Niepodległości Aniołów i Archaniołów, a wtedy całej tej otoczce nieżyczliwości, zamętu i wrogości, odechce się obecności na marszu. Króluj nam Chryste!
4 miesiące temu / [email protected]
 
Ostrzegano Krakowian, by opuścili Kraków w okresie Światowych Dni Młodzieży. Kto został i uczestniczył doświadczył piękna tego wydarzenia, i nigdy tego nie zapomni. Ta radość milionów modlących się młodych ludzi z całego świata o lepszy, sprawiedliwy świat, szczęśliwych w jedności (a nie zagubionych jak na co dzień) pozostała nam w sercach. Takiej jedności, sprawiedliwości i wartości potrzebuje przede wszystkim Europa zlaicyzowana.
4 miesiące temu / Kagatos
 
Jaka narodowość jest w Ambasadzie i Konsulacie USA w Polsce? Na jakich fundamentach i prasie opiera te "zagrożenia"? Na tych samych co "prowokacyjne podpalenia" w Warszawie podczas Marszu w ub. latach?
4 miesiące temu / Miigalak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.