DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kto czyta te słowa JPII ? Niewiele osób... Ale niemal wszyscy pamiętają Papieża w indiańskim pióropuszu z patykiem w ręku. Smutno to wygląda...
9 miesięcy temu / Bożenka
 
Przewodniczący Episkopatu poprosił papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy - czyli nasi biskupi jednak chyba też zaczynają węszyć wypieranie nauki JPII !
9 miesięcy temu / gosc
 
Nie stawiałbym dziś żadnego lefebrysty "jakimś". Przynajmniej już nie dziś. Może się wkrótce okazać, że tylko u nich będziemy mogli iść na ważną Mszę Świętą. Bo widać gołym okiem, że coraz bliżej jesteśmy ohydy spustoszenia, a właściwie na zachodzie w niektórych diecezjach już ona śmiało funkcjonuje.
9 miesięcy temu / taki 1
 
A co ze spotkaniami w Asyżu, gdzie też bożków stawiano w kościołach i szamani się modlili. I z całowaniem Koranu? Franciszek tylko do logicznego końca prowadzi to, co wyszło spod ziemi na Soborze i było kontynuowane przez kolejnych papieży Benedykt XVI troszeczkę wcisnął hamulce.
9 miesięcy temu / Łuki
 
ale cały ten synod amazoński to jest logiczna kontynuacja i konsekwencja Asyżu i innych gwałtów na I przykazaniu Bożym jakich dokonał JPII
9 miesięcy temu / ja się nie zna
 
Kto się ośmieli zablokować dni Islamu w Kościele Katolickim? Kto powie wyraźnie, że Islam jest religią antychrysta?
9 miesięcy temu / Second
 
Bałwany do Tybru!Amen
9 miesięcy temu / Klik
 
Odwróćcie się twarzą do Boga, Bóg Was oświeci i da Łaskę. Kapłani. Mędrkowanie daje to, że 50% Chrześcijan idzie do piekła Teresa z Avila
9 miesięcy temu / Jerzy
 
tamże: "Oto Dekalog. Dziesięć Słów. OD TYCH DZIESIĘCIU PROSTYCH SŁÓW ZALEŻY PRZYSZŁOŚĆ CZŁOWIEKA I SPOŁECZEŃSTW. PRZYSZŁOŚĆ NARODU, PAŃSTWA, EUROPY, ŚWIATA. Twoje słowa Panie są prawdą. Panie, uświęć nas w prawdzie. Amen" Kochani! Do walki! Musimy bronić Dekalogu! Musimy bronić czystej katolickiej wiary!
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Ciekawe jak nas ocenią przyszłe pokolenia...
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Jak Ty cierpiałeś Święty Janie Pawle II, że nie mamy nawet o tym pojęcia...pamiętam, gdy przyjechałeś na pielgrzymkę do Polski i stałam gdzieś przy ulicy, w tłumie z innymi...tylko przejeżdżałeś, nawet Cię nie widziałam chyba ale czuło się w sercu, że przejeżdża Święty...nie miałabym wątpliwości, że mam uklęknąć aby ucałować pierścień Rybaka, na papieskiej dłoni...choć nigdy nie było mi dane osobiście spotkać Świętego Jana Pawła II, a jednak lgnęłam duchowo do Jego Osoby jak do Ojca, a jednocześnie ogromny szacunek do Niego odczuwałam...Całe moje życie, gdy byłeś nam Ojcem Świętym, miałam poczucie bezpieczeństwa...byłam pewna, że kochasz Boga i nas...to były piękne i spokojne lata, dziękuję za nie Bogu...
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
JPII już dawno się wypowiedział jednoznacznie na KAŻDY możliwy temat! Wprowadzając do swej "teologii" genialną wprost konstrukcję słowną: "W pewnym sensie, można powiedzieć"!-bo zawsze w pewnym sensie coś może być, można powiedzieć podobnym do czegoś. Woda do oleju, bo płyny przecież; woda i ogień są tak wobec siebie sprzeczne, że bez siebie już nie mogą zaistnieć; starsi bracia w wierze, no pewnie, bo cóż z tego że starsi odrzucili a młodsi przyjęli Chrystusa, WIARA się liczy!!! itp., itd. i itd., każdy może na tym poćwiczyć soją logikę i sofistykę na zmianę. Kiedy Ren wpadał do Tybru, jeszcze nawet jeszcze nie śmierdział, potem pomału zaczął wydawać swą prawdziwą woń! Dzisiaj Amazonka jest pełna: KURARY, CYJANKU, itp., dla Wiary Katolickiej, ot taka mała różnica.
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Kochany Syn narodu polskiego. Jak to się mówi, małe dziecko mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. A ten Syn narodu polskiego został nazwany WIELKIM. Matka zawsze będzie kochać swoje dziecko, nawet jeśli popełniło wielkie błędy. Dobrze, że był...dobrze, że przyjeżdżał do Polski i głosił np. naukę o X przykazaniach...dużo dobra uczynił ten Syn narodu polskiego, dla Polski i dla świata. A jeśli nie był nieomylny = cóż, tylko Bóg jest Święty, Święty, Święty. "TYLKO TYŚ JEST ŚWIĘTY" = MODLIMY SIĘ NA MSZY...I TEŻ "I ODPUŚĆ NAM NASZE WINY JAKO I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM"...Maryjo, był cały Twój = wtedy, gdy czynił dobro i wtedy też, gdy błądził...Niech w dniu swego święta wstawia się za Polską, za światem...ale teraz przede wszystkim za Kościołem, aby Bóg wyprowadził dobro jeszcze większe, ze wszystkich Jego błędów. Święty Janie Pawle II Wielki, módl się za nami. Wyproś nam abyśmy my Polacy DZIAŁALI dla wiary, jak Ty działałeś...cierpieli jak Ty cierpiałe
9 miesięcy temu / kwiatek77
 
Google: ,,Papież wypuszcza gołębie pokoju. Natychmiast atakują je inne ptaki...." Dziwne w tym artykule jest to, że można skopiować i sam artykuł i biskupa Rzymu z dziećmi jak wypuszczają gołębie, ale brutalny atak mewy na ,,gołąbka pokoju" skopiować już nie sposób? Ptasie RODO???
9 miesięcy temu / wow?
 
Czyli w pewnym sensie, można powiedzieć, jesteście już po uszy w Amazonce, droga redakcjo.
9 miesięcy temu / AndzrejBR
 
Bardzo dziękuję za ten cytat. Nie udawajmy, że źródła kryzysy tkwią jedynie we współczesnych strukturach czy władzach. Skala współczesnego kryzysu Kościoła jest tak olbrzymia, że powinniśmy otworzyć oczy nieco szerszej i uświadomić sobie, co tak naprawdę działo się od wielu dekad. Będzie to - zwłaszcza dla nas Polaków - bardzo bolesne, ale konieczne!
9 miesięcy temu / do @M
 
Sądzę że ani jednym słowem by nie potępił Franciszka, tak jak tego nie zrobił Benedykt XVI. Był wielkim i świętym papieżem i wiedział że nie należy podważać decyzji papieskich. Z szacunkiem odnosił się do swoich poprzedników, którzy też byli krytykowani, wiedział że sam jest mocno krytykowany przez różnych domorosłych mądrali. Ale cenił papiestwo i Kościół zjednoczony wokół Namiestnika Jezusowego. Dlatego nie łudźcie się, nic by nie powiedział.
9 miesięcy temu / skwarczak83
 
Dajcie spokój z tą łaciną - może jako język urzędowy no ok - bo jakiś jeden oficjalny urzędowy musi być ale nie język kościoła powszechnego. Głowa koscioła czyli Chrystus najpewniej mówił po aramejsku a Duch zstąpił nie bez powodu i nie bez powodu przemawiali różnymi językami. Językami ojczystymi ludów ktore się nawracały.
9 miesięcy temu / Jot
 
abp Marcel Lefebvre powiedział: "We must maintain the Tradition of the Church. With confidence in God, confidence in the Blessed Virgin Mary, our beloved mother, Mother of God. And we must be sure that one day Rome will return to Tradition" Mam nadzieję, że były to prorocze słowa
9 miesięcy temu / Ewa
 
Dziękuję M. za wpis.
9 miesięcy temu / jgw
 
"Mnogość i różnorodność inicjatyw ekumenicznych Jana Pawła II wobec niechrześcijan jest tak imponująca, że z uwagi na szczupłość miejsca nie sposób sporządzić tutaj pełnej listy wszystkich tych przedsięwzięć. Nikogo nie dziwi już dzisiaj wizerunek Wikariusza Chrystusa medytującego przed wielkim posągiem Buddy, uczestniczącego w rytuałach animistów, którzy przywołują duchy swoich przodków, otrzymującego od rytualnie przybranej Hinduski Tilac, znak wyznawców Śiwy, chwalącego wyznawców kultu voo-doo za wierność tradycjom ich ojców, czy też całującego Koran". - Adam Branicki, "Teologia papieża Jana Pawła II"
9 miesięcy temu / M.
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.