DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Alkohol sieje spustoszenie wśród dzieci

Alkohol sieje spustoszenie wśród dzieci
fot. forwardcom - sxc.hu

Tylko niewielka grupa gimnazjalistów w ogóle nie pije alkoholu, 30 – 40 proc. z pośród nich upija się regularnie – dane o używaniu alkoholu przez nieletnich są szokujące.

 

- Wiek inicjacji alkoholowej, czyli pierwszego spożycia alkoholu, obniżył się w naszym kraju do 10. - 11. roku życia. Bardzo niepokojące zjawisko obserwujemy w wieku gimnazjalnym, między 13. a 15. rokiem życia, kiedy to spożycie alkoholu wzrasta bardzo szybko i naprawdę niewielka grupka młodzieży gimnazjalnej, tj. 8-10 proc. w wieku 15 lat, alkoholu nie pije - twierdzi prof. Marcin Wojnar, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Zdaniem ekspertów i lekarzy, antyalkoholowe kampanie mające uświadomić młodym ludziom zagrożenia jakie niesie ze sobą alkohol, są nieskuteczne. Odsetek pijących gimnazjalistów wciąż rośnie. Tendencja ta nie maleje z wiekiem. U starszych roczników w szkołach ilość spożywanego alkoholu wzrasta.

 

 

Źródło: niezależna.pl

ged


DATA: 2013-09-10 19:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie trzeba być profesorem a nawet ekspertem aby widzieć zjawisko pijaństwa w narodzie. Wystarczy wyjechać latem na plaże nad Bałtykiem lub uczestniczyć w festynach na małych wsiach. Jak tatuś i mamusia trzymają piwko (to nie alkohol) to jaki wzór otrzymuje dziecko??? Na własne oczy widziałem jak 13- letnie dzieci we wsi Podlaskiej spożywały alkohol razem z rodzicami. Taki naród rozpity dla rządu jest idealnym motłochem do sterowania. Tak dalej trzymajcie drodzy rodzice.
ponad 7 lat temu / Starter
 
dzieci indygo, bezstresowe wychowywanie, samoodkrywanie się dzieci poprzez neutralność światopoglądową
ponad 7 lat temu / Gabriel
 
Kiedy ja chodziłam jeszcze do szkoły to tego jeszcze nie było. Na pewno nie aż tak jak teraz jest. Tych co piją alkohol i biorą narkotyki powinno się wywalać ze szkoły. Może gdyby kilka razy zostali wywaleni ze szkół to by się opamiętali.
ponad 7 lat temu / HaGie
 
Może nie w tym miejscu by należało o tym wspomnieć ale nie widzę innego. Nie widzę w mediach poruszanego tematu oficjalnie zarejestrowanych zawodów(rodzajów pracy).Wiadomo natomiast, że zarejestrowany jest oficjalnie zawód wróżki i podobne. Słychać było, że gdzieś uznano za zawód panie lekkich obyczajów (chodzi o ściąganie podatków). A co będzie jak ktoś młody pomyśli: popiję, nie będę się uczyć i będę wróżką albo panią/panem lekkich obyczajów, bo to korzystny zarejestrowany zawód i łatwy sposób życia, a o inną prace trudno. Co możemy i co z tym robimy.
ponad 7 lat temu / y
 
No właśnie. I co robi państwo/szkoła/rodzice. I niektórzy uważają, że moralność katolicka jest zacofana, a religia zbędna?.
ponad 7 lat temu / y
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.