DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Alkohol winny przemocy. Mecenas Kwaśniewski broni rodziny przed ideologami

Alkohol winny przemocy. Mecenas Kwaśniewski broni rodziny przed ideologami

Prezes Instytutu Ordo Iuris zwrócił uwagę na rolę ograniczania plagi alkoholizmu w strategiach walki z przemocą – o ile te mają być w ogóle skuteczne. To aspekt pomijany przez głosicieli ideologii LGBT, którzy głoszą – zgodnie z „dogmatem” konwencji stambulskiej, że źródłem przemocy jest… rodzina.

 

„Alkohol a przeciwdziałanie przemocy. WHO powtarza tezy polskiego ruchu abstynenckiego? Tymczasem w Polsce eksperci od przemocy wciąż powielają mit, że za przemocą stoi nie alkohol, ale przede wszystkim – mężczyzna, rodzina i wiara” – czytamy we wpisie mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego na Facebooku.

 

To ciekawe, że większość środowisk zawodowo zajmujących się w Polsce przeciwdziałaniem przemocy gwałtownie i stanowczo protestuje, kiedy wspomnimy o związku przemocy z nadużywaniem alkoholu. Pamiętam dobrze, gdy podczas prac rządowego zespołu zaproponowałem uwzględnienie przeciwdziałania alkoholizmowi jako istotnego fundamentu przeciwdziałania przemocy. Atak na ten pomysł był gwałtowny. Wśród wielu głosów, jeden wzbudził moje szczególne zdziwienie, a był podzielany przez niemal wszystkim obecnych ekspertów: alkohol nie jest przyczyną przemocy, to szkodliwy mit!. Zresztą, już pierwsze zdanie zakładki przemoc i alkohol na stronie stowarzyszenia Niebieska Linia to Alkohol jest przyczyną przemocy. Prawda czy nieprawda? NIEPRAWDA. W opinii autorów jedynie odpowiedzialnym za przemoc jest sprawca i to jego należy leczyć” – zwraca uwagę prawnik.

 

Mecenas Kwasniewski przywołuje statystyki, zgodnie z którymi nawet w 80 procentach przypadków sprawcy aktów przemocy odnotowanych przez służby byli pod wpływem alkoholu.

Autor obszernego wpisu wyjaśnia, że tutejszy tzw. nurt antyprzemocowy budowany jest w symbiozie ideologami genderowymi, którzy źródeł przemocy upatrują w… rodzinie.

 

„Przyznanie, że walka z alkoholizmem i nadużywaniem alkoholu skutecznie ograniczyłaby przemoc to uderzenie w dogmat konwencji stambulskiej - przyczyną przemocy jest zróżnicowanie ról społecznych kobiet i mężczyzn, a eliminacja przemocy może nastąpić wyłącznie po wykorzenieniu stereotypów dotyczących ról męskich i kobiecych. Ruch przeciwdziałania przemocy ujmuje to brutalnie: szkołą przemocy jest patriarchalna rodzina, w której ojciec bije bo ma władzę, a matka to toleruje bo jest ubezwłasnowolniona przez dominującą katolicką kulturę. (oczywiście to obserwacja zupełnie sprzeczna z badaniami skali przemocy, ale to nie zraża jej propagatorów) Wspomnienie o alkoholu całą tę narrację by rozbiło” – napisał autor.

 

„I tu niespodzianka. Cały ruch przemocowy tak chętnie odwołuje się do organów i gremiów organizacji międzynarodowych. Tymczasem wydany niedawno (2016) podręcznik „INSPIRE. Siedem strategii zakończenia przemocy wobec dzieci” w pierwszej ze strategii jasno wskazuje „Prawa ograniczające nadużywanie alkoholu”. Właściwa polityka w tym obszarze uznana jest za kluczowy element przeciwdziałania przemocy. Podręcznik firmują WHO, CDC, PEPFAR, UNICEF, ONODC, USAID, World Bank” – zauważa prezes Ordo Iuris.

 

„Mądrość polskiego ruchu abstynenckiego, ściśle związanego z Kościołem (bł. ks. Bronisław Markiewicz, bł. ks. Honorat Koźmiński, bł. ks. Ignacy Kłopotowski, bł. ks. Michał Sopoćko, ks. Franciszek Blachnicki…) i ludowa świadomość powiązania przemocy z alkoholem wygrały zatem - nawet na forum WHO - z czystą ideologią próbującą w ostatnich latach przemoc przypisać wyłącznie patriarchalnemu modelowi rodziny” – wskazuje mecenas Kwaśniewski.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

Wyrzućmy konwencję stambulską z Polski!
Podpisz apel do posłów, aby zaskarżyli konwencję do Trybunału Konstytucyjnego!

 

 

 

 


DATA: 2019-06-18 10:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W czasie wojen nadużywanie alkoholu było przyczyną najokrutniejszych zbrodni, w czasie meczów piłki nożnej wulgarnie awanturują się kibice pod wpływem alkoholu, politycy pod wpływem alkoholu znieważają pełniony urząd i reprezentujących ich obywateli, pod wpływem alkoholu giną ludzie na ulicach i w wodzie, jest też powodem wszelkich nieszczęść, wulgaryzacji języka i deprawacji od najmłodszych lat.
5 miesięcy temu / Gerard
 
@tak - otóż to, głos rozsądku! Dodam również, że przyczyną podstawową jest decyzja, jaką podejmuje człowiek: będę pił bez umiaru a więc popełnię grzech, co prowadzi do kolejnych grzechów np. nieczystości, przemocy, aż w końcu do wpadnięcia w alkoholizm itp..
5 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
Lewacka logika - mężczyzna jednym z głównych czynników przemocy w rodzinie i w ramach tej tezy sprowadzono miliony męskich osobników wyznających islam. Ciekawe co chcieli tym udowodnić islamską tezę religii pokoju, czy też chcieli tych mężczyzn zniewieścić i wyciąć im nieco więcej niż napletek którego zresztą sami się pozbywają.
5 miesięcy temu / banita
 
Bo alkohol nie jest przyczyną przemocy. Czy ksiądz, wskutek spożywania wina, popada w przemoc? Przyczyną przemocy jest alkoholizm!
5 miesięcy temu / tak
 
Potwierdzam z władnej praktyki 7 letniej pracy z przemocą domowa, że za ponad połowa przypadków przemocy domowejść stoi czynnik generujący jakim jest alkohol i jego naduzywanie przez sprawcę.
5 miesięcy temu / Pracownik socja
 
Największym zagrożeniem dla świata w tej chwili jest szczęśliwa katolicka rodzina. I to ją należy zniszczyć doszczętnie.
5 miesięcy temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.