DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Alkohol i nikotyna szkodzą dzieciom. Muszą o tym przypominać zakazy?

Alkohol i nikotyna szkodzą dzieciom. Muszą o tym przypominać zakazy?
źródło: pixabay.com
#ZDROWIE    #DZIECI    #RODZINA    #ALKOHOL    #CIĄŻA    #PAPIEROSY    #NIKOTYNA    #SAMOCHÓD    #ZAKAZ    #MINISTERSTWO ZDROWIA

Zakaz spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży oraz zakaz palenia papierosów w samochodzie przewożącym dzieci – takie rozwiązania mogą znaleźć się w polskim systemie prawnym.

 

Wprowadzenia zakazu spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne chce Rzecznik Praw Dziecka. W ocenie Marka Michalaka takie rozwiązanie ma sprawić, że będzie rodziło się mniej chorych dzieci. Zakaz miałby znaleźć się w prawie rodzinnym. Projekt nowelizacji ma być gotowy w ciągu „najbliższych tygodni”.

 

Prawdopodobnie zakaz będzie tylko jednym z elementów edukacyjnych. Resort zdrowia ma bowiem w nowych standardach opieki okołoporodowej poruszyć problem spożywania alkoholu. O skutkach picia alkoholu w ciąży miałby informować matki lekarz prowadzący. Miałby on też określać grupy ryzyka, w których problem alkoholu występuje.

 

W Polsce na świat przychodzi co roku około 9 tys. dzieci z płodowym zespołem alkoholowym. Dzieci te mają opóźniony rozwój, co negatywnie wpływa na serce i układ kostny dziecka. Dzieci te przez całe życie mają kłopoty z pamięcią.

 

Kolejny szykowany zakaz dotyczy palenia tytoniu w pojazdach przewożących dzieci. Chodzi  o prywatne auta, które uznawane są obecnie za „sferę prywatną”. Jak wskazują eksperci, ani wentylacja, ani też otwarte okna nie uchronią pasażerów przed szkodliwymi substancjami. Zaś dzieci są szczególnie podatne na choroby. Te związane z bycie biernym palaczem to astma, zapalenie płuc i ucha środkowego, gorszy rozwój mózgu. Za złamanie zakazu groziłby mandat do 500 zł. Projekt został już zgłoszony do ministerstwa zdrowia.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2018-06-05 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A moze tak by wprowadzic przymusowa aborcje dzieci matek, ktore pija lub pala. Wtedy na pewno bedzie sie rodzilo mniej chorych dzieci... Ze tez jeszcze zaden marksista na to nie wpadl!
ponad 2 lata temu / Kappa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.