DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Algieria: nowo nawrócony młody człowiek dotkliwie pobity. Grożono także jego rodzinie

Algieria: nowo nawrócony młody człowiek dotkliwie pobity. Grożono także jego rodzinie

Okazuje się, że niestabilna sytuacja polityczna i społeczna w Algierii ma wpływ na wzrost nastrojów antychrześcijańskich w tym afrykańskim kraju. W Algierze, stolicy północnoafrykańskiego państwa, islamscy napastnicy dotkliwie pobili świeżo nawróconego, młodego malarza Allafa Gileza.

 

Allaf Gilez został zaatakowany w mijającym tygodniu, kiedy udawał się na modlitwę do lokalnego kościoła przez trzech „brodatych mężczyzn”. Zanim zaskoczony algierski chrześcijanin zorientował się, co się dzieje, dostał kilka mocnych ciosów.

 

Napastnicy mieli krzyczeć „Chrześcijanin” i „Zabijemy cię!”. Młody człowiek został przy okazji okradziony przez napastników. „Na pożegnanie” zagrożono mu, że jeśli znowu ktoś zobaczy go idącego do kościoła to Gilez zginie wraz z całą swoją rodziną!

 

Młody algierski chrześcijanin poinformował media, że nie jest w stanie odtworzyć – nawet w najmniejszym przybliżeniu – portretów pamięciowych napastników. – Ale nawet, gdybym pomógł takowe stworzyć, władze i tak nie kiwną palcem, by cokolwiek w tej sprawie zrobić. Wiem, bo znam innych nawróconych chrześcijan, którym bez przerwy grozi się, policja jest o tym informowana, ale sprawa na tym się kończy. Grożą nam zarówno algierscy muzułmanie, którzy nigdy nie wyjeżdżali za granicę, jak i grupy mężczyzn, którzy najprawdopodobniej wróciły do kraju z Syrii i Iraku, gdzie walczyli po stronie ISIS – wyraził swoją bezradność Allaf.

 

W ostatnim czasie w Algierii zamknięto wiele chrześcijańskich kościołów. Świątynie, które wciąż są teoretycznie otwarte i tak – ze strachu przed reakcją islamistów – świecą pustkami.

 

Źródło: sedmitza.ru

ChS


DATA: 2019-03-22 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Sec: Jesteś szczęśliwy, jeśli to twoje jedyne zmartwienie!
3 miesiące temu / Anna
 
W Algierii nie ma ani jednego żyda. Wszyscy albo uciekli, zostawiajac dobytek albo zostali usunięci. Los chrześcijan będzie podobny, bo Islam nie lubi innych. W Księdze Rodzaju czytamy że Bóg "błogosławi narodom, które błogosławia Izraela i przeklne tych, którzy ich nienawidzą".
3 miesiące temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.