DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Alfie Evans otrzymał włoskie obywatelstwo. Czy to uratuje jego życie?

Alfie Evans otrzymał włoskie obywatelstwo. Czy to uratuje jego życie?
źródło: Facebook / Alfie’s Army

Włochy zdecydowały się nadać swoje obywatelstwo Alfiemu Evansowi. To reakcja na odrzucenie przez Europejski Trybunał Praw Człowieka wniosku o ponowne zbadanie sprawy małego pacjenta, który zgodnie z wolą sędziów, powinien zostać odłączony od aparatury medycznej. Włoskie obywatelstwo może uratować dziecku życie i pomóc w przewiezieniu go do kliniki w Rzymie.

 

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił odwołanie rodziców małego Alfiego Evansa w sprawie ponownego zbadania pacjenta. Batalia o życie 23-miesięcznego dziecka trwa od dawna i włączyło się w nią tysiące osób, w tym także papież Franciszek. Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii uznał za zasadne opinie lekarzy, z których wynika, że dziecko jest nieuleczanie chore i powinno zostać odłączone od aparatury podtrzymującej jego życie. Rodzice nie godzą się na to rozwiązanie i walczą o przeniesienie syna do specjalistycznego szpitala w Rzymie. Dzięki nadaniu Alfiemu włoskiego obywatelstwa, może się to udać.

 

Brytyjskie media podają, że jak na razie rodzicom udało się przesunąć moment odłączenia dziecka od aparatury medycznej. Tym samym Alfie zyskał bezcenne godziny życia. Na pomoc przyszło włoskie państwo, które zdecydowało o przyznaniu mu obywatelstwa i specjalnej wizy dyplomatycznej. O tej decyzji poinformowali minister spraw zagranicznych Angelino Alfano oraz minister spraw wewnętrznych Marco Minniti. Politycy podkreślili, że mają nadzieję na szybkie przetransportowanie dziecka do rzymskiej kliniki „Bambino Gesu”, w której możliwe będzie zbadanie Alfiego Evansa oraz przeprowadzenie zaawansowanej formy leczenia.

 

Kilka dni temu w sprawie małego pacjenta interweniował papież Franciszek, który przyjął na prywatnej audiencji ojca Alfiego – Thomasa Evansa. Rodzice dziecka skierowali także specjalną apelację do królowej Elżbiety II, w którym proszą o interwencję oraz powstrzymanie „okrutnego nakazu” odłączenia pacjenta od aparatury medycznej. Pismo jak na razie pozostaje bez odpowiedzi.

 

 

Źródło: Corriere della Sera

WMa

 

 


DATA: 2018-04-23 23:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie sąd dał nam życie nie sąd ma go zabierac
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Ten "szpital" to jakaś mordownia - nie pierwszy raz wściekle walczą o odebranie życia bezbronnemu dziecku. Czym to się różni od słynnej Akcji T4? Mordują chorych i bezbronnych jakby ich czart opętał... Trzeba prosić o wstawiennictwo Archanioła Michała, bo tu Miecz Boga musi spaść na czarcie łby. Ze złem się nie negocjuje, zło trzeba tępić.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
Liczymy na cud i uratowanie życia małego.
ponad 1 rok temu / Ala
 
Mam wrażenie, że sataniści z angolskiego Piekła założyli sobie za punkt "honoru" zamordować to dziecko. To już jest tragifarsa. W istocie to Rodzice mają absolutne prawo ratować potomstwo nawet wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi bo taki jest ich Obowiązek i wara każdemu padalcowi, który śmie to prawo podważać lub nawet poddawać w wątpliwość, nie mówiąc już o "wyrokowaniu". A kimże jest jakiś tam sędzia, że śmie wydawać wyroki na niewinnego niczemu człowieka, nawet i beznadziejnie chorego.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Chyba jednak Franciszek nacisnął odpowiedni przycisk. Zło nie może zwyciężyć.
ponad 1 rok temu / Karola
 
Deo gratias. To jest ten cud. Będzie żył.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59771"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.