DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Alfie Evans. Śmierć niewinnego dziecka ponurym symbolem współczesności

Alfie Evans. Śmierć niewinnego dziecka ponurym symbolem współczesności

Żegnaj maluchu. Poruszyłeś nasze serca i dałeś nam sygnał do walki. Walczyliśmy o Ciebie ze światem, który całkowicie zbrukał zasady panujące w cywilizacji życia. Twoja śmierć, maluszku, nie pozostanie jednak bez echa. Zmienimy świat na lepsze, dzięki przykładowi heroicznej walki, którą podjąłeś wraz ze swoimi dzielnymi rodzicami.

 

Wiele przez ten tydzień powiedziano o godności ludzkiego życia. O podeptanym szacunku do życia. O niechęci wobec zasady świętości rodziny, która jako jedyna ma prawo, w dramatycznych sytuacjach, podejmować dramatyczne decyzje. O totalitarnym państwie, które pod przykrywką demokracji i wolności skazało Cię na śmierć.  O nowej okrutnej kaście rządzącej, w skład której wchodzą lekarze, sędziowie i urzędnicy, uzurpujący sobie prawo do decydowania o ludziach jak o zwierzętach. O celebrytach, którzy gotowi są ruszyć w bój za prawem do zabijania dzieci, za kampanią promującą adopcję psów czy pszczół, za hasłami nawołującymi do niezabijania karpi w wigilię, a nie potrafią ruszyć palcem dla takich jak Ty, Alfie.

 

Wielu ludzi, dotychczas uśpionych, przebudziło się dzięki Tobie, Alfie. Dostrzegli ponurość świata w którym żyją i już nie spoczną, gdy kolejne dziecko będzie potrzebować pomocy. Wiele osób dobrej woli, poruszonych walką Twojej rodziny przybyło w miejsca wyznaczone przez innych ludzi, by pokazać solidarność z Tobą, i znów zaczęło się modlić. Za Ciebie i Twoją rodzinę, nieustannie do modlitw nawołującą.

 

Twoja rodzina przypomniała nam wszystkim, na czym polega miłość. Na bezwarunkowym oddaniu. Na gotowości do poniesienia wszelkich konsekwencji dla tej miłości. Przypomniała nam naturalny porządek, gdy matka nieustannie trwała przy Twoim łóżku, a ojciec wytrwale walczył o Ciebie, i o lepszy świat.

 

Ci wszyscy, którzy poruszeni odruchem sumienia poczuli solidarność z Twoją piękną rodziną, zobaczyli też, gdzie jeszcze trwa jedyna prawdziwa cywilizacja – cywilizacja życia, cywilizacja chrześcijańska. Mogłeś bowiem liczyć na modlitwy katolików z Włoch i z Polski – z krajów, w których jest bardzo wiele mankamentów, ale w których wciąż, gdzieniegdzie, trwa Chrystusowa Wiara.

 

„Mamy prawo, a według prawa powinien on umrzeć” - ten wers z Ewangelii powtarzali internauci w całej Europie. Tak jak dwa tysiące lat temu tak i dziś obowiązuje bowiem bezduszne prawo, które skazuje na śmierć niewinnych. Uświadomienie sobie tego, dla wielu może stać się wręcz doświadczeniem pokoleniowym. I zmienić ich życie.

 

Twoich oprawców osądzi prawdziwie sprawiedliwy Sędzia, do którego modlimy się, by błogosławił Twoim bohaterskim rodzicom w najbliższych dniach i tygodniach. Oni nigdy Cię nie zapomną, to oczywiste. My też nie zapomnimy o Tobie - bo wypiszemy Twą historię na sztandarach walki o cywilizację życia. A i „lekarze” z liverpoolskiego szpitala oraz sędziowie z Wielkiej niegdyś Brytanii nie zapomną o Tobie. Będziesz im się śnił po nocach - raz jeszcze na tych łamach zacytujmy słowa poetki Barbary Gruszki-Zych – „z lufą szpitalnych korytarzy przystawioną do skroni, którą całowali matka, ojciec i Bóg”.

 

Ojciec, matka i Bóg - to trzy słowa, o których współczesna antycywilizacja każe nam zapomnieć. Gdyż stanowią o porządku świata - doczesnego i wiecznego. Wraz ze swoją rodziną udowodniłeś Alfie, że to wciąż najważniejsze słowa.

 

Teraz czeka na Ciebie nowa Rodzina.

 

~

 

Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,

On wezwał ciebie do królestwa światła.

Niech na spotkanie w progach Ojca domu

Po ciebie wyjdzie litościwa Matka.

 

 

 

Krystian Kratiuk


DATA: 2018-04-28 10:04
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Śmierć tego dziecka woła o pomstę do nieba. Dlaczego nie zgodzono się przetransportowac Alfiego Evansa do włoskiego szpitala. BÓG tak chciał? Nie Bóg to dawca i Pan życia, życia, które trzeba szanować. "Uporczywa terapia" to szansa w przeciwieństwie do Eutanazji, SZPITAL W LIVERPOOLU NA ZAWSZE OKRYŁ SIĘ HAŃBĄ NIKOGO NIE WYTYKAJĄC PALCEM TRZEBA RAZ JESZCZE POTĘPIĆ MANIAKALNĄ WIZJĘ ŚWIATA, GDZIE NIE MA MIEJSCA DLA BEZBRONNYCH, GDZIE SŁABE ŻYCIE STAJE SIĘ INTRUZEM, NIEPELNOSPRAWNOŚĆ BALASTEM GDZIE JAK MOWI OJCIEC FRANCISZEK HOŁDUJE SIE TEORII WYKLUCZENIA ZAMIAST ASYMILACJI. OTULENIA PO PROSTU MIŁOŚCI. ŻYJEMY W DŻUNGLI GDZIE TRZEBA WALCZYĆ O PRZETRWANIA?...
ponad 1 rok temu / Piotrek Stefanski
 
Ja i moja cała rodzina jesteśmy wstrząśnięci tym wydarzeniem. Inaczej już będziemy spoglądać na angoli a w szczególności na Królową która nie kiwnęła nawet palcem. To dzieciobójcy. Brak mi słów.......
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Niewinne dziecko, ochszczone, do tego mały męczennik, bo przecież gdy go odłączyli, to nawet jeść i pić nie dali, tlenu oczywiście też nie. Dopiero po czasie dali mu pić, tlen i myślę sondę i kropówkę! A kto wie?
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Nigdy nie myślałam, że tak będzie wyglądał upadek naszej cywilizacji. W świetle prawa skazuje się na śmierć dziecko,tak naprawdę bez powodu, bo choroba, której nie znają lekarze nie jest powodem, a jednocześnie muzułmańskiego gwałciciela, zbrodniarza nie wysyła się do ojczyzny, bo tam grozi mu kara śmierci. Zabicie Alfiego to przekroczenie czerwonej linii. O tym jak doszło do ustanowienia małymi krokami takiego prawa w Anglii i planach wprowadzenie go u nas można posłuchać w rozmowie M.Roli i p.Michała z Anglii we wczorajszym programie Polonia w realu24
ponad 1 rok temu / finka
 
Opinie tu wyrażane przez nn są jak zwykle wielkim nieporozumieniem i brakiem zrozumienia istoty rzeczywistości.
ponad 1 rok temu / do nn
 
@lw Orzekając czy ktoś jest zbawiony, wchodzi Pan bezprawnie w kompetencje Ojca Świętego. Uzurpacja władzy jest poważnym wykroczeniem (to tak na marginesie, nie zarzucam tego Panu). Modlitwa za duszę zmarłego dziecka nie jest przeciwna cnocie nadziei. Podobnie modlitwa o wstawiennictwo do kogoś, kto zmarł w opinii świętości. Z Pana słów wynika, że Pan już wie kto się nawróci, a kto nie. Tymczasem Chrystus dał do zrozumienia, że grzesznicy przed sprawiedliwymi będą wchodzić do Królestwa Niebieskiego. Niech się każdy stara wpierw o własne zbawienie. No i uczynkiem miłosiernym jest "modlić się za żywych i umarłych", a nie "fantazjować na temat stanu cudzej duszy". Nawet wielcy święci, którzy weszli na wyżyny rozwoju duchowego i otrzymali wiele łask, do końca życia drżeli o swoje zbawienie, w obawie przed sądem Bożym. Nie uważali się za godnych. Niektórym "(p)obudzonym tradycjonalistom" należałoby przypomnieć słowa św. Pawła: "qui se existimat stare, videat ne cadat" (1 Kor 10,12).
ponad 1 rok temu / Murem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.