DZIŚ JEST:   04   KWIETNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
 
 
 
 

Alfabet ostatnich dni

Alfabet ostatnich dni
Fot: Krystian Maj/FORUM

Ekonomizowanie polskiej polityki zagranicznej – w ten sposób ustępujący marszałek Sejmu Radosław Sikorski określił sens swoich rozmów (jeszcze jako szefa MSZ) z Janem Kulczykiem w najsłynniejszym w Polsce lokalu gastronomicznym („Sowa i Przyjaciele” zdetronizowali w ten sposób „Pędzącego Królika”).

 

Osobom spoza „branży” wydawać by się mogło, że chodziło w tym przypadku o poufny lobbing na rzecz interesów działającego również w Polsce biznesmena, w zamian za poparcie z jego strony starań Sikorskiego o dobrą posadę w strukturach UE. Jak wyjaśniał jednak na konferencji prasowej odchodzący marszałek Sejmu, chodziło tutaj „o wspieranie przez polską dyplomację polskich inwestycji za granicą”. „Podpalacze Polski” twierdzą natomiast, że planowana inwestycja Doktora Jana zmierzała w prostej konsekwencji do likwidacji polskiego górnictwa i sektora energetycznego (planował sprowadzanie „taniej energii elektrycznej” z Ukrainy).

 

Pojawia się przy tej okazji pytanie, jakie sukcesy w dziedzinie „ekonomizowania” polskiej polityki w ogóle mieli premier Tusk i wicepremier Elżbieta „Ale jaja” Bieńkowska, skoro dobre posady w Brukseli dostali. Czekamy na kolejne taśmy.

 

Flagi unijne – a właściwie ich brak skrupulatnie odnotowali czujni dziennikarze TVN (B. Rymanowski) obserwując tło towarzyszące niedawnym wystąpieniom prezydenta – elekta Andrzeja Dudy. Poważny niedostatek, świadczący, że rację ma zachodnia lewicowa prasa mająca informatorów z okolic ulicy Czerskiej w Warszawie, ze nowym prezydentem Polski „został ultranacjonalista”.

 

Lobby chirurgów plastycznych – podobno aktualnie najsilniejsze na zapleczu partii rządzącej. Wnikliwi obserwatorzy jego aktywność wiążą z ogłoszeniem przez przywództwo PO programu poszukiwania „nowych twarzy”. Parafrazując marszałka Sikorskiego – tak wyglądać będzie „ekonomizowanie wizerunku”.

 

Ośmiorniczki (i ich zemsta) – w  ich towarzystwie zatroskani sprawami Polski mężowie radzili nad materią stanu u Sowy i jej przyjaciół. Zemsta ośmiorniczek to przyczyna, jak krotochwilnie zauważył min. Jacek Vincent Rostowski, afery taśmowej. Kto pamięta włoski serial emitowany kilkanaście lat temu pt. „Ośmiornica” może zastanawiać się, czy jest to tylko krotochwila.

 

Sto tysięcy nowych miejsc pracy vel „praca dla młodych” – rządowy program „zawodowej aktywizacji młodego pokolenia”, ogłoszony między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich, gdy wraz z referendum o JOW-ach oraz z występem w programie Jakuba Władysława Wojewódzkiego miał ponieść do zwycięstwa prezydenta waszej i naszej wolności. Inicjatywa poważna, bo już wdrażana. Pierwszy dowód – plon wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PO w postaci decyzji o zatrudnieniu hejterów oraz zapowiedź analogicznych szkoleń parlamentarzystów PO. Choć jako żywo w partii rządzącej samorodnych talentów w tej dziedzinie nie brakuje (vide poseł Niesiołowski, a ostatnio „nowa twarz” PO – poseł Rutnicki). Przykład drugi świadczący o wdrażaniu programu „praca dla młodych (duchem przede wszystkim)”, to gwałtowne przyśpieszenie w zawieraniu regularnych umów o pracę, zaopatrzonych w stosowne klauzule o sowitych odprawach, przez różnych „ekspertów” w kancelarii odchodzącego prezydenta Komorowskiego. I ktoś mówi, że PO nie walczy ze „śmieciówkami”.

 

Szczególarstwo – błąd poznawczy polegający na rozróżnianiu między wyborcami PO a ogółem wyborców. Ten intelektualny feler został wytknięty przez Rafała Grupińskiego (szefa klubu parlamentarnego PO) dziennikarzowi dopytującemu go dlaczego premier Kopacz za skandal związany z aferą taśmową przeprosiła tylko wyborców PO. „Niech Pan nie będzie takim szczególarzem” – brzmiało napomnienie przewodniczącego klubu PO.

 

Szczyt hipokryzji – tzw. ocieplanie wizerunku premier Kopacz poprzez nagłośnioną medialnie półgodzinną wizytę u papieża Franciszka. Osoba, która przyczyniła się do umożliwienia nastoletniej dziewczynie wykonanie aborcji (por. „sprawę Agaty”), która forsowała wszystkie lewackie projekty ustaw i konwencji w parlamencie, której partia wyrzuciła z pracy lekarza, który odmówił wykonania aborcji, szuka spotkania w blasku reflektorów z Biskupem Rzymu.

 

Na tym samym szczycie dzieli ona miejsce z mediami („zaprzyjaźnione stacje”), które już zdążyły wyzłośliwiać się na Andrzeja Dudę za to, że był na Jasnej Górze, że brał udział w procesji Bożego Ciała i za to, że uratował konsekrowaną Hostię, jednak w przypadku wizyty premier Kopacz w Watykanie (pół godziny dla pijaru) nabrały wody w usta.

 

Ciąg dalszy nastąpi.

 

 

Grzegorz Kucharczyk
DATA: 2015-06-19 08:55
AUTOR: GRZEGORZ KUCHARCZYK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedyny PROGRAM PLATFORMY ZREALIZOWANY- oczernianie Prawa i Sprawiedliwości i to potwierdziła Pani POpacz. Jeszcze te najdłuższe w Europie urlopy...przecież wiele ludzi nie ma pracy...... to przecież urlopy ..wg POkopacz ....rodzicielskie.........męskie...anielskie ...i inne ....... ... Około 3 miliony młodych ludzi opuściło Polskę bo zapragnęli odetchnąć od tych ....długich urlopów bez pracy.Co za Naród ???? Nie umią docenić tych urlopów i wyjeżdżają. Ale realizują plan PO Zielonej Wyspy - czyli Polski bez Polaków!!!?
ponad 4 lata temu / Melania
 
Hipokryzja, hipokryzja, a ja nazwalbym to panika wielkiej premiery Ewki od kopania dolow, ktora dzwonila o porade do Brukselki! Bo wali sie pod nogami, a ona wciaz w Polsce! Bronek chcial wszystko przejac i sterowac z fotela pod zyrandolem, a tym razem musial zmienic prace i pojsc do Ewki po stolek, ktory i tak bardzo mocno sie kolysze. Bo Ewka sama nie wie, ile stolkow jej zostanie!
ponad 4 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Razorrr, skoro pewna osoba stwierdza że WSZYSTKO we współczesnej rzeczywistości jest hipokryzją, więc to logiczne że ma na myśli również siebie. Ale w takiej sytuacji akurat ta wypowiedź tejże osoby... hipokryzją nie jest! Bo zawiera samokrytykę. No i doszliśmy do paradoksu, bo skoro osoba ta używając sformułowania "WSZYSTKO jest hipokryzją" popełniła wypowiedź która jednak częściowo hipokryzją nie jest (czyli jednak: NIE WSZYSTKO jest hipokryzją), więc wypowiedź ta jest na bakier z logiką, a więc moje wstępne założenie że "logicznie ma na myśli" upada, czyli upada też cała moja argumentacja. Dobra, kończę, bo zaraz udowodnię że sam jestem hipokrytą ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
do rezorrr. twoja wypowiedź z kolei to szczyt ludzkiego geniuszu i niesamowitej spostrzegawczości, uprzejme gratulacje, niełatwo mnie rozszyfrować, tobie się udało. Gratulacje po raz drugi. Jeżeli będzie sposobność, gratulacje pomnożę przez 100
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
--->Weronika S. ...twoja wypowiedz takze?
ponad 4 lata temu / razorrr
 
Wszystko we współczesnej rzeczywistości jest hipokryzją.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.