DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Aleksandr Łukaszenka leci do Moskwy. Rosyjskie wojska przyjadą na Białoruś

Aleksandr Łukaszenka leci do Moskwy. Rosyjskie wojska przyjadą na Białoruś
Fot. Michaił Klimentiew / Planet Pix via ZUMA Wire / Forum

W czwartek i piątek (29 i 30 czerwca) prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka przeprowadzi szereg spotkań podczas roboczej wizyty w Rosji. Ważnym punktem programu pobytu w Moskwie będzie udział w posiedzeniu Rady Najwyższej Państwowej Związku Rosji i Białorusi, powstałego jeszcze w 2000 roku.

 

Według oficjalnej strony prezydenta Białorusi w agendzie dwudniowej delegacji są przede wszystkim sprawy współpracy handlowej i gospodarczej, w tym przemysłu maszynowego i rolnego. Dla obserwatorów zmiennych relacji rosyjsko – białoruskich zauważalny jest jednak element ponownego ocieplenia na linii Moskwa – Mińsk, po pewnym otwarciu się na kraje zachodniej i środkowej Europy przez Łukaszenkę. W połowie czerwca doszło do posiedzenia Rady Ministrów Związku Rosji i Białorusi w Sankt Petersburgu. Wówczas premierzy obydwu państw – Dmitrij Miedwiediew i Andriej Kobiakow – nakreślili perspektywy zacieśnienia współpracy firm z obydwu państw w hodowli drobiu i zwierząt hodowlanych oraz w przemyśle maszynowym.

 

Związek Rosji i Białorusi to konfederacja Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi, której celem jest doprowadzenie w przyszłości do głębokiej integracji gospodarczej i walutowej obydwu państw. Utworzony 26 stycznia 2000 roku twór polityczny działa na podstawie Umowy o utworzeniu Państwa Związkowego z 8 grudnia 1999 r.

 

W tle zbliżenia Rosji i Białorusi pojawia się aktywność NATO i rozmieszczenie wojsk tzw. natowskiej flanki wschodniej w krajach bałtyckich oraz w Polsce i w Rumunii. Zdecydowaną odpowiedzią Związku Rosji i Białorusi jest zapowiedź przeprowadzenia kolejnych manewrów wojskowych blisko polskich granic. Po niedawnych ćwiczeniach „Słowiańskie braterstwo” we wrześniu na terytorium Białorusi przeprowadzone zostaną manewry „Zachód - 2017” („Zapad – 2017”), w których wezmą udział żołnierze obydwu krajów. Białoruska opozycja obawia się – wbrew zapewnieniom rosyjskiego ambasadora na Białorusi – że po ćwiczeniach wrześniowych Federacja Rosyjska pozostawi część żołnierzy na białoruskim terytorium.

 

Jan Bereza


DATA: 2017-06-28 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS odpowie przed Bogiem za wepchnięcie Białorusi w ramiona Rosji. Odpowie za wojnę, którą współorganizuje.
ponad 3 lata temu / bb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.