DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Albo Unia Europejska, albo wojna? Noworoczny szantaż Jeana-Claude’a Junckera

Albo Unia Europejska, albo wojna? Noworoczny szantaż Jeana-Claude’a Junckera
fot.REUTERS/Eric Vidal/FORUM

Wystarczy iść na cmentarz wojenny, by zdać sobie sprawę z tego, jaka jest alternatywa dla jedności europejskiej – powiedział w rozmowie z włoskim dziennikiem „La Repubblica” przewodniczący Komisji Europejskiej Jean- Claude Juncker.

 

Jeden z najważniejszych eurokratów przekonywał czytelników włoskiego pisma, że Unia Europejska nie jest skazana na porażkę, tylko ma przed sobą przyszłość pod warunkiem, że zostanie naprawionych kilka mankamentów. Jednym z nich są zbyt długo trwające „procesy decyzyjne”, które budzą „wściekłość” Junckera. Ponadto, jego zdaniem, Bruksela musi zatrzymać proces „oddalania się” od siebie Europejczyków, co szczególnie obserwujemy w ostatnich 10 latach. – Musimy uważać na to, aby te rowy nie stały się zbyt głębokie – podkreślił.

 

Juncker odniósł się również do problemów Europy z masowym napływem imigrantów z Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz krajów afrykańskich. Podkreślił, że przyjmowanie uchodźców nie jest „problemem nie do rozwiązania” i muszą się znaleźć „odpowiedzialni politycy”, którzy wytłumaczą to obywatelom. Polityk odniósł się również do porozumienia z Turcją, które jego zdaniem „doprowadziło do znacznej redukcji liczby uchodźców”. – Miało to cenę ekonomiczną, ale to dobrze wydane pieniądze – przyznał.

 

Szef KE odniósł się także do obserwowanego w Europie w ostatnim czasie „wzrostu populizmu”. – Nie możemy przyznawać racji populistom. Musimy stawić im czoło jasno pokazując, że tylko podnoszą głos, ale nie mają do zaoferowania żadnego konkretnego rozwiązania dla problemów naszych czasów – powiedział.

 

Źródło: gazetaprawna.pl / Polskie Radio

TK


DATA: 2018-12-31 12:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiam się jak pijaczyna może straszyć wojna i wznsicic rękę w sybolicznym geście tylko brak mu wasika ale tamten przegrał chciał aby jego kraj zawładnąć światem i nie wyszło
9 miesięcy temu / Walenty Janowski
 
chyba nie
11 miesięcy temu / CZYŻBY NOWY ADAS SIĘ NARODZIŁ ???
 
Przecież PiS popiera komunistyczną UE i NWO wbrew woli Polaków. Nie organizują żadnej dyskusji publicznej na temat istoty i programu UE, nie dopuszczają do opłacanych przez nas mediów "publicznych" ludzi uswiadamiajacych prawdę o UE, okłamują w tych mediach nieświadomych. WSZYSTKO po to, żeby zachować władzę i uniknąć kłopotliwych protestów, pytań, tłumaczeń, buntu. Oszuści z POPiS łącznie z bohaterskim Macierewiczem co to "stracił" stanowisko ale nie władzę (jego ludzie nadal wykonują jego polecenia), popierają neokomunizm Spinellego, wspólną armię europejską tworzoną do pacyfikowania ludności poszczególnych krajów, multikulti niszczące naród i będące jedynym powodem zaplanowanej wojen religijnych, zabór własności, masońskie szkolnictwo, aborcję i gender. PiS to komuniści. Na jednym z portali jest artykuł Przemysława Adamczyka "Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich" ujawniający ich prawdziwe korzenie. Świątkowski Henryk i Wilhelm. Warto przeczytać.
11 miesięcy temu / kolejny rzekomy "szantaż"?
 
Jak zwykle, wszystko mu się pomieszało.
11 miesięcy temu / Mnemoniuk
 
W związku z tym rządy niemiecki i francuski tworzą budują euroarmię.
11 miesięcy temu / Salus
 
Ćwir, ćwir wróbelku.....
11 miesięcy temu / Libek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.