DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Albański apetyt na serbskie cerkwie. UNESCO wspiera antychrześcijańską histerię na Bałkanach

Albański apetyt na serbskie cerkwie. UNESCO wspiera antychrześcijańską histerię na Bałkanach
fot.REUTERS/Mike Segar/FORUM

Serbowie obawiają się, że zabytkowe świątynie na terenie Kosowa mogą zostać oddane w ręce islamskich Albańczyków. Prezydent Serbii, Tomislav Nikolić, wyraził zaniepokojenie faktem, że kosowscy Albańczycy chcieliby – poprzez patronat UNESCO – otrzymać pełną kontrolę nad prawosławnymi cerkwiami.

 

Zdaniem Tomislava Nikolicia oddawanie prawosławnych i serbskich obiektów sakralnych muzułmanom z Albanii jest niedopuszczalne i może stać się niebezpiecznym precedensem.

 

Jak można dopuścić, aby niszczyciele naszej cywilizacji nagle stali na jej straży! – nie kryje oburzenia serbski prezydent. Na ostatniej sesji ONZ Nikolić wezwał wszystkich prezydentów, aby ci wsparli prawo Serbii i Serbów do ochrony swojego dziedzictwa kulturowego i - jak sam to określił - „duszy jego narodu”.

 

Warto zaznaczyć, że stosunkowo niedawno, bo w sierpniu br. MSZ Kosowa zwróciło się z prośbą o przyjęcie kontrowersyjnej republiki do UNESCO. Natomiast we wrześniu z oficjalnym wnioskiem o przyjęcie Kosowa w szeregi krajów należących do UNESCO wystąpiła Albania.

 

Serbski prezydent uważa za głęboko niesprawiedliwe i upokarzające, że przy wsparciu kilkunastu innych krajów, wniosek Albanii o przejęciu patronatu nad serbskimi cerkwiami i monastyrami jest tak bliski realizacji.

 

Nikolić przypomniał, że od czerwca 1999 zburzono w Kosowie 140 prawosławnych cerkwi, a w marcu 2004 kosowscy Albańczycy w obecności sił międzynarodowych zburzyli także kilka klasztornych bibliotek z ich cennymi archiwami.

 

– Proces niszczenia serbskiej tożsamości narodowej, serskiej kultury to nie tylko policzek dla mojego narodu. Działania Albańczyków i Kosowarów to także destrukcja całej kultury europejskiej – uważa Tomislav Nikolić.

 

Źródło: RIA-Nowosti

ChS

DATA: 2015-10-09 15:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

z powyzszego\'\'? Jak można dopuścić, aby niszczyciele naszej cywilizacji nagle stali na jej straży!\'\' - bardzo madre slowa i znamienne slowa !zapamietajcie to ! No wasnie jak moglismy dopuscic aby po, psl i palikociarnia rzadzily w Polsce. Jak moglismy dopuscic aby wiele z nich stalo na strazy tak waznych stanowisk w Polsce np obroncy praw dzieci i ludzi. Stalo sie to mozliwe po Smolensku.
ponad 5 lat temu / to samo w Polsce
 
Kosovo je Srbija!
ponad 5 lat temu / Żelibur
 
Sikorski zrobił to, bo tak mu kazali jego mocodawcy z USA. Polska nie jest krajem niepodległym.
ponad 5 lat temu / PWL
 
Co to jest UNESCO? Czy przypadkiem nie jest to jedna z Agend światowej masonerii do spraw kultury? Raz popiera Kościół,raz na przykład, antychrzescijanski zbrodniczy Islam?
ponad 5 lat temu / stan
 
Kosowarzy niszczą serbskie cerkwie i klasztory z ich zbiorami, a następnie uciekają do Niemiec udając uchodźców. Pewnie mają zamiar powtórzyć tam te sprawdzone działania. Niedobrze mi się robi, kiedy sobie przypomnę, że "nasz" minister Sikorski był jednym z pierwszych, który uznał Kosowo za odrębne państwo. Niestety zrobił to w imieniu Polski.
ponad 5 lat temu / akk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.