DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Alaska: posiedzenie rady okręgu rozpoczęło odmówienie modlitwy do szatana!

Alaska: posiedzenie rady okręgu rozpoczęło odmówienie modlitwy do szatana!

Radni okręgu Kenai na Alasce rozpoczęli swoje posiedzenie od modlitwy do diabła. Należąca do Świątyni Szatana Iris Fontana wyrecytowała długą prośbę do Lucyfera o indywidualistyczną wolność.


 

Modlitwa do diabła na posiedzeniu lokalnej rady jest wynikiem debaty nad rolą modlitwy w ogóle na tego rodzaju posiedzeniach. W przeszłości w okręgu Kenai na Alasce modlili się często lokalni duchowni chrześcijańscy; zarzucano im jednak, że ich obecność na sali obrad jest przejawem dyskryminacji niewierzących i nietolerancji, a to miałoby być niezgodne z konstytucją.


Lokalni politycy stanęli przed możliwością rezygnacji z modlitwy na swoich posiedzeniach; zamiast tego wybrali jednak dopuszczenie do niej szerszego spektrum „wyznań”. W ten sposób możliwość modlitwy zyskał także Świątynia Szatana, skwapliwie z niej korzystając.


Organizacja według oficjalnych wyjaśnień nie chciała szerzyć kultu diabła, ale sprzeciw przeciwko jakiemukolwiek udziałowi religii w życiu publicznym. Grupa definiuje się jako „ateistyczna i humanistyczna”, twierdząc, że diabeł jest dla niej jedynie „symbolem racjonalizmu”.


Organizacja od września tego roku rusza z „edukacyjną” kampanią w całych Stanach Zjednoczonych skierowaną do najmłodszych. „Szatan po szkole” – to program, który ma umożliwić amerykańskim dzieciom w ramach zajęć pozalekcyjnych poznanie „racjonalnego” sposobu myślenia. Wymyślono go w kontrze do działalności chrześcijańskich ewangelizatorów zaangażowanych w szkołach podstawowych.
Pach

Źródło: cna.de, radiokenai.us
DATA: 2016-08-17 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bądźcie tolerancyjni. Czemu tylko wy macie mieć prawo do indoktrynacji? Czasy chrześcijanstwa mijają, religie muszą ewoluować jak wszystko inne. Ciężko, żeby ludzie dziś wierzyli w coś, co zasadniczo stworzyli ludzie średniowiecza
ponad 3 lata temu / addd
 
Nie dziwię się, że tam ludziom odbija. Mają tylko 10 miesięcy zimy, a potem lato i lato.
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
@Mirek, to NIE jest dobra wiadomość. Od jakiejkolwiek strony patrząc! USA to konkretni ludzie, za których umarł Chrystus. Szkoda, że wielu daje się zwieść niewielu... Potrzebują naszej modlitwy i pokuty. Trzeba nam podejmować zadośćuczynienie za ich grzechy i za nasze własne, żebyśmy przetrwali, gdy przyjdzie czas kary.
ponad 4 lata temu / Ryz
 
Dzieje się to, aby się wypełniło Pismo. Czasy są ostateczne, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
ponad 4 lata temu / daffy
 
@Mieszkajacy w Stanie Ohio.Pozdrawiam . Właśnie mój krewniak wyjechał do Ohio , na studia.Mam nadzieję , że wróci. Proszę wyjaśnić,dlaczego chrześcijanie w USA są tak bezsilni? Albo , dlaczego dzieją się takie rzeczy właściwie bez żadnej reakcji? Zauważmy , że demokracja, jesli w ogóle , może tylko istniec przy założeniu , że ludzie kierują sie dobrem , zwłaszcza mający władzę . Tutaj mamy do czynienia z otwartą deklarcją czynienie zła w ramach czynności urzędowych .
ponad 4 lata temu / Mirek
 
Kara sie zbliża na tych idiotów
ponad 4 lata temu / Sanitariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.