DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Alarmujący raport o bezpieczeństwie katedry Notre-Dame został ukryty. Obawiano się zamachowców

Alarmujący raport o bezpieczeństwie katedry Notre-Dame został ukryty. Obawiano się zamachowców
Pożar katedry Notre Dame w Paryżu, fot. Arina Lebedeva/TASS / FORUM
#NOTRE-DAME    #POŻAR    #KATEDRA    #PARYŻ    #NOTRE DAME    #FRANCJA    #RAPORT    #ZWARCIE

Czy to możliwe, że władze Francji ukryły raport dotyczący braku zabezpieczeń pożarowych katedry Notre Dame w obawie przed islamskimi terrorystami? Media spekulują, że tak właśnie się stało. A o braku zabezpieczeń eksperci mówili już trzy lata temu.

 

Media we Francji ujawniły bulwersujące informacje dotyczące bezpieczeństwa pożarowego katedry Notre Dame. Jak się okazuje, trzy lata temu eksperci zwracali uwagę, że w razie zaprószenia ognia uratowanie dachu i iglicy słynnej świątyni byłoby niemożliwe. Raport został ukryty, bo jego wnioski mogłyby zachęcić islamskich terrorystów do podpalenia katedry.

 

Aurorami ekspertyzy są specjaliści z Uniwersytetu w Wersalu. Ostrzegali oni nie tylko przed brakiem odpowiednich zabezpieczeń w razie ataku terrorystycznego, ale również na wypadek choćby zwarcia elektrycznego. Mieli oni ostrzegać, że w razie pożaru na poddaszu katedry niemożliwe będzie uratowanie dachu i iglicy. Wskazywali na brak systemu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się płomieni. Ich apele o podjęcie działań nie przyniosły efektu.

 

Jeżeli te doniesienia znajdą potwierdzenie, a wstępne ustalenia na temat przyczyn pożaru zostaną podtrzymane (jako przyczynę pożaru podano zwarcie instalacji elektrycznej), rząd Francji będzie musiał poradzić sobie z ogromnym skandalem.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-04-19 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jezeli tak bylo, to kto go ukryl? Dlaczego o tym nie pisza?
ponad 1 rok temu / jan
 
nieprawda
ponad 1 rok temu / jan
 
Ludzie rządzący we Francji, ale raczej nie nazwałbym tego "francuskim rządem" ani "rządem Francji" - świadomie dopuścili do pożaru Katedry Notre Dame. Obecne wypowiedzi "francuskich" dziennikarzy jednoznacznie świadczą o tym, że Katedra w kształcie przed pożarem przeszkadzałą żydokomunie w Paryżu. Dlatego obecnie będzie przerobiona na kolejne "Centre Pompidou". Przy takich planach deklaruje pomoc swoją za czyje pieniądze? człowiek Unii Wolności, pełniący obowiązki prezydenta Polski, a mąż Żydówki, do tego wyznawca żydowskiej wersji Polski jako Polin i "judeo-chrześcijaństwa" - jako bazy kulturowo-historycznej Katolickiej Rzeczypospolitej. Horror...
ponad 1 rok temu / Waldemar Zboral
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.